LTL Management, nowo utworzona spółka zależna J&J powołana do prowadzenia i zarządzania sporami sądowymi o wartości milionów dolarów przeciwko J&J, złożyła wniosek o ochronę przed upadłością w październiku 2021 r. Sędzia z New Jersey, gdzie toczyła się sprawa, orzekł, że postępowanie zostało wszczęte przez Johnson & Johnson w dobrej wierze i w uzasadnionym celu, a także że jest zgodne z Kodeksem Upadłościowym.
Decyzja spotkała się jednak z ostrym sprzeciwem powodów. Oskarżają oni J&J o próbę uniknięcia wielkich kosztów związanych z tysiącami pozwów sądowych, w których skarżą oni firmę o stosowanie w talku dla niemowląt azbestu powodującego raka. Faktycznie, posunięcie prawne, znane jako dwuetapowe bankructwo może skutkować niższymi wypłatami w sprawach, które nie zostaną rozstrzygnięte przed złożeniem wniosku.
Firma J&J toczy obecnie 38 tys. spraw sądowych, w których oskarżana jest o to, że jej produkty wywołały raka. W każdej z nich zaprzecza jakoby jej talk przyczynił się do tych zachorowań. W swoim wniosku o ochronę przed upadłością wykazał, że ma do czynienia z miliardami dolarów kosztów sądowych i potencjalnych zobowiązań.