StoryEditor
Prawo
20.05.2019 00:00

Przemysł beauty popiera ograniczenia w mediach społecznościowych

Trend „Rich Girl Face” naśladujący takie osoby jak Kendall i Kylie Jenner czy supermodelka Bella Hadid opanował młode pokolenie konsumentów. Dlatego biznes kosmetyczny w UK popiera limit wieku, który należy wprowadzić w mediach społecznościowych znanych osobistości i wpływowych osób, które lansują zabiegi kosmetyczne.

Brytyjska firma prawnicza Cosmetics Surgery Solicitors we współpracy z Save Face, wystosowała petycję wzywającą rząd Wielkiej Brytanii do wprowadzenia na Instagram ograniczenia wiekowego od 21 lat w odniesieniu do treści promocyjnych ze zweryfikowanych kont.

Informacja taka pojawia się tuż po badaniu, w którym 74 proc. brytyjskiego społeczeństwa poparło ograniczenie wiekowe tego typu treści w mediach społecznościowych. Petycja ma podkreślić niebezpieczeństwo, jakie takie treści mogą stanowić dla „młodych i bezbronnych” ludzi, którzy naśladują influencerów.

- Zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych, które wyglądają glamour, takie jak trend "Rich Girl Face ”-  "twarz bogatej dziewczyny", naznaczony skrajnie pełnymi ustami i błyszczącą skórą - wprowadziły nowy standard piękna, który wywiera nadmierną presję na fanów, aby przechodzili drogie procedury, takie jak zastrzyki z botoxu, wypełniacze skórne i peelingi chemiczne w celu uzyskania podobnego wyglądu. Ta presja może prowadzić do wielu skutków ubocznych zdrowia psychicznego, w tym depresji, lęku, niskiej samooceny, dysmorfii ciała i zaburzeń odżywiania zarówno u mężczyzn, jak u kobiet – powiedział Michael Saul, partner w Cosmetics Surgery Solicitors.

Wcześniej w tym roku Instagram zakazał zdjęć pokazujących samookaleczanie się na swojej platformie po narastającej presji ze strony rządu brytyjskiego. Obecnie prawie wszystkie serwisy społecznościowe mają ograniczenie wieku - są dostępne od 13 lat w Unii Europejskiej.



 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 12:11
Wycofanie suplementu diety z rynku – Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed tabletkami z propolisem
Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektor Sanitarny informuje o dobrowolnym wycofaniu z rynku jednej serii suplementu diety Propolis Forte przez producenta Farmina sp. z o.o. Powodem decyzji jest podejrzenie zanieczyszczenia produktu fragmentami metalu.

Producent suplementu diety Propolis Forte w opakowaniu zawierającym 30 tabletek o smaku pomarańczowym podjął decyzję o wycofaniu serii oznaczonej numerem 47520, której data ważności to lipiec 2027 roku. Firma Farmina sp. z o.o. poinformowała o tym fakcie odpowiednie organy oraz swoich odbiorców, podkreślając, że decyzja ma charakter prewencyjny i wynika z troski o bezpieczeństwo konsumentów.

Decyzja o wycofaniu została podjęta po przeprowadzeniu szczegółowej analizy procesu produkcyjnego w zakładzie w Myślenicach. Analiza wykazała, że nie można wykluczyć ryzyka obecności fragmentów metalu w produkcie. W związku z tym producent zaleca natychmiastowe zaprzestanie spożywania suplementu pochodzącego z wycofanej serii.

Proces wycofania jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które zapewniają, że wszystkie działania są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konsumenci, którzy zakupili produkt z numerem serii 47520, powinni skontaktować się z punktem sprzedaży w celu uzyskania dalszych informacji na temat możliwości zwrotu lub wymiany.

Farmina sp. z o.o. przypomina o konieczności dokładnego sprawdzania oznaczeń produktów i podkreśla, że pozostałe serie suplementu Propolis Forte nie są objęte wycofaniem. Szczegóły dotyczące sprawy można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w komunikatach wydanych przez producenta.

Czytaj także: Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt nielegalnych suplementów z wyciągiem z konika morskiego

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 10:42
Sprzedawcy podrobionych kosmetyków m.in. Chanel i Dior zatrzymani na Pomorzu
Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskiefanpage Targowisko Bakalarska

Policja zatrzymała w okolicach Gdańska i Wejherowa sześć osób, handlujących podrobionymi kosmetykami i perfumami takich marek, jak Dior, Chanel, Armani czy YSL. Ich sprzedaż była prowadzona przez internet.

O sprawie poinformowała w ostatni wtorek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, wyjaśniając, że śledztwo prowadzone jest przeciwko grupie przestępczej, sprzedającej w sieci podrobione kosmetyki. Zabezpieczono ok. 8 tys. sztuk podrobionych kosmetyków oraz perfum topowych marek, których wartość oszacowano na prawie 3 mln zł.

Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskie, przy wykorzystaniu fikcyjnych danych nadawców

Jak wyjaśniła prokuratura w komunikacie, 27 listopada 2024 roku "funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni na polecenie prokuratora dokonali przeszukania, wcześniej wytypowanych, magazynów na terenie powiatu wejherowskiego oraz gdańskiego".

Oprócz kosmetyków śledczy zabezpieczyli również urządzenia, wykorzystywane do wydobywania kryptowalut w postaci 25 komputerów o łącznej wartości 100 tys. zł. 

Zaledwie miesiąc wcześniej pomorska policja zabezpieczyła 40 ton podróbek chemii gospodarczej z Niemiec.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. grudzień 2024 09:30