StoryEditor
Prawo
03.03.2023 00:00

Umowa upadłościowa Revlon poddana pod głosowanie

Wypuszczający nowe kolekcje makijażowe behemot branży kosmetycznej, Revlon, nadal próbuje suchą stopą przejść przez ciągnący się od zeszłego roku proces ogłaszania upadłości.materiały prasowe Revlon
Revlon osiągnął porozumienie ze swoimi wierzycielami, które, jeśli zostanie przegłosowane, pozwoli amerykańskiemu gigantowi makijażu zakończyć proces bankructwa do kwietnia, zgodnie z raportem opublikowanym przez Reuters.

Revlon ogłosił upadłość w czerwcu zeszłego roku z powodu wysokiego zadłużenia, które wpłynęło na przepływy pieniężne, przez co firma nie była w stanie zapłacić dostawcom. Umowa o upadłości usuwa ostatnią przeszkodę w procesie, co oznacza, że propozycja restrukturyzacji Revlon zostanie przesłana do pożyczkodawców w celu głosowania. Zgodnie z warunkami ugody pożyczkodawcy z 2016 roku mogą otrzymać do 56 milionów dolarów w gotówce lub wybrać do 18 proc. udziałów w kapitale upadłościowym firmy.

Dzięki ostatniej ugodzie Revlon ma teraz wsparcie wszystkich swoich głównych grup wierzycieli, eliminując utrzymujące się „zagrożenie, że spory sądowe i złożone spory przytłoczyłyby” wysiłki restrukturyzacyjne Revlon, adwokatka Revlon Alice Eaton powiedziała sędziemu ds. upadłości Davidowi Jonesowi na rozprawie na Manhattanie. Sędzia powiedział, że Revlon może teraz przesłać wierzycielom swoją propozycję restrukturyzacji do głosowania, co jest kluczowym kamieniem milowym w przypadku upadłości firmy. Jeśli wierzyciele i sąd zatwierdzą plan restrukturyzacji Revlon, obniży on zadłużenie o 2,7 miliarda dolarów, anuluje istniejące udziały kapitałowe i zgromadzi 670 milionów dolarów w drodze sprzedaży udziałów w zreorganizowanej firmie.

Revlon, który może pochwalić się 91-letnią historią sprzedaży szminek, lakierów do paznokci i innych produktów kosmetycznych, ogłosił upadłość w czerwcu, twierdząc, że jego zadłużenie w wysokości 3,5 miliarda dolarów i zakłócenia związane z pandemią sprawiły, że jest zbyt ubogi w płynne zasoby finansowe, aby terminowo płacić kluczowym dostawcom w swoim łańcuchu dostaw kosmetyków.

Czytaj także: Citigroup uczestniczy w rozmowach na temat odzyskania błędnej wypłaty dla Revlon

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
30.11.2023 08:00
Zmiany legislacyjne w przemyśle kosmetycznym w 2024 roku. Składniki, formuły, etykietowanie [WEBINAR]
Do jakich zmian należy przygotować firmę i portfolio produktów?Shutterstock
Branża kosmetyczna znajduje się pod ciągłą presją zmiany prawa szczególnie w zakresie składu produktów. 2023 r. przyniósł szereg obostrzeń lub ich zapowiedzi w stosowaniu kolejnych surowców oraz umieszczania odpowiednich informacji na etykietach. Rok 2024 wcale nie zapowiada się łatwiejszy i mniej intensywny. Do jakich zmian należy przygotować firmę i portfolio produktów?

Zmiany legislacyjne i ich wpływ na branżę kosmetyczną skupiają się głównie na składnikach kosmetycznych i kwestiach etykietowania. Jest to duże wyzwanie dla producentów kosmetyków, którzy muszą bacznie obserwować nadchodzące regulacje i w porę dostosować pod nie swój produkt kosmetyczny. Często konieczna jest również zmiana formulacji tak, aby wyeliminować z receptury dany zakazany składnik lub dostosować jego stężenie do wymaganego regulacją limitu.

Czytaj: Od 16 sierpnia 2023 nowe przepisy dotyczące oznaczania alergenów w kosmetykach

Czytaj: 30 kolejnych substancji zakazanych do stosowania w kosmetykach

Czytaj: Komisja Europejska zakaże sprzedaży kosmetyków z wysokim stężeniem retinolu. Przygotuj się na zmiany w prawie!

 

Jakie regulacje czekają na producentów kosmetyków w 2024 roku i kiedy wchodzą one w życie? Jakie są terminy na dostosowanie produktów do tych regulacji? Na te pytania odpowiemy w webinarze poświęconym zmianom legislacyjnym w branży kosmetycznej, który odbędze się już 12 grudnia 2023 o godz. 11.00

 

KUP DOSTĘP: TUTAJ

Z webinaru dowiesz się:

  • Które składniki w kosmetykach uległy zmianom regulacyjnym?
  • Jakie składniki będą zakazane lub ograniczone w ciągu najbliższych lat?
  • Jakich zmian możemy się spodziewać w 2024 roku?
  • Gdzie szukać informacji o zmianach w prawie kosmetycznym?
  • Jaki jest cel zmian legislacyjnych?
  • Co  grozi za niedostosowanie się do zmian w wyznaczonym terminie?
  • Czy istnieje okres przejściowy dla wprowadzanych zmian?
  • Czy zmiany w prawie kosmetycznym są odpowiedzią na realne problemy?

 

Webinar poprowadzi Monika Rek, współzałożycielka firmy MPR Labs oraz MPR Science, safety assessor z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej w ocenie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Pomaga we wdrażaniu kosmetyków na rynek europejski i brytyjski. Mgr chemii – absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.  Członek Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów oraz Grupy Roboczej ds. Kosmetyków przy Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Autorka wielu artykułów branżowych oraz prelegent i szkoleniowiec z zakresu legislacji kosmetycznej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
29.11.2023 10:37
Wigilia przypadająca w niedzielę będzie wolna dla handlu – jest decyzja Sejmu
W drogeriach święta już w pełni. Klienci będą kupić prezenty w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Niedziela przypadająca w Wigilię będzie wolna dla handluwiadomoscikosmetyczne.pl
Sejm przegłosował ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Dla pracowników sklepów oznacza to, że nie będą musieli pracować w Wigilię Bożego Narodzenia, jeśli ta przypada w niedzielę.

Sejm przegłosował dziś projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni, wniesiony przez posłów Polska 2050.

Zgodnie z nim, jeśli 24 grudnia  (Wigilia Bożego Narodzenia) przypada w niedzielę, tego dnia będzie obowiązywał zakaz handlu. Natomiast handlowe mają być dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i sklepy będą czynne przez cały dzień.

Ten przepis zagwarantował stałą zmianę – nie trzeba będzie każdorazowo zmieniać ustawy, gdy Wigilia przypada w niedzielę.

Uregulowania tej sytuacji handel domagał się od dawna chcąc zapewnić pracownikom wolny dzień w niedzielę wigilijną. Nawet bardzo powściągliwe w komentowaniu politycznej rzeczywistości sieci handlowe zdecydowały się zabrać głos wypominając politykom, że mieli bardzo dużo czasu, aby zareagować na to, że niedziela handlowa przypada w tym roku w Wigilię i pozwolić, by dla handlu ten dzień był wolny od pracy, a zarazem, by biznesowo branża retail nie straciła. „Jako branża retail prosiliśmy rząd o regulację tej kwestii od wiosny. Projekt ustawy, mimo iż został przyjęty przez Radę Ministrów 14 listopada, nie został skierowany do parlamentu" – napisała IKEA w mediach społecznościowych dając do zrozumienia, że rząd Morawieckiego zaspał w tej sprawie, a zgodnie z prawem pracy pracownicy muszą poznać swoje grafiki do 23 listopada. Również sieci handlowe muszą logistycznie przygotować się do pracy w danym miesiącu. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. grudzień 2023 12:23