StoryEditor
Prawo
03.03.2023 00:00

Umowa upadłościowa Revlon poddana pod głosowanie

Wypuszczający nowe kolekcje makijażowe behemot branży kosmetycznej, Revlon, nadal próbuje suchą stopą przejść przez ciągnący się od zeszłego roku proces ogłaszania upadłości. / materiały prasowe Revlon
Revlon osiągnął porozumienie ze swoimi wierzycielami, które, jeśli zostanie przegłosowane, pozwoli amerykańskiemu gigantowi makijażu zakończyć proces bankructwa do kwietnia, zgodnie z raportem opublikowanym przez Reuters.

Revlon ogłosił upadłość w czerwcu zeszłego roku z powodu wysokiego zadłużenia, które wpłynęło na przepływy pieniężne, przez co firma nie była w stanie zapłacić dostawcom. Umowa o upadłości usuwa ostatnią przeszkodę w procesie, co oznacza, że propozycja restrukturyzacji Revlon zostanie przesłana do pożyczkodawców w celu głosowania. Zgodnie z warunkami ugody pożyczkodawcy z 2016 roku mogą otrzymać do 56 milionów dolarów w gotówce lub wybrać do 18 proc. udziałów w kapitale upadłościowym firmy.

Dzięki ostatniej ugodzie Revlon ma teraz wsparcie wszystkich swoich głównych grup wierzycieli, eliminując utrzymujące się „zagrożenie, że spory sądowe i złożone spory przytłoczyłyby” wysiłki restrukturyzacyjne Revlon, adwokatka Revlon Alice Eaton powiedziała sędziemu ds. upadłości Davidowi Jonesowi na rozprawie na Manhattanie. Sędzia powiedział, że Revlon może teraz przesłać wierzycielom swoją propozycję restrukturyzacji do głosowania, co jest kluczowym kamieniem milowym w przypadku upadłości firmy. Jeśli wierzyciele i sąd zatwierdzą plan restrukturyzacji Revlon, obniży on zadłużenie o 2,7 miliarda dolarów, anuluje istniejące udziały kapitałowe i zgromadzi 670 milionów dolarów w drodze sprzedaży udziałów w zreorganizowanej firmie.

Revlon, który może pochwalić się 91-letnią historią sprzedaży szminek, lakierów do paznokci i innych produktów kosmetycznych, ogłosił upadłość w czerwcu, twierdząc, że jego zadłużenie w wysokości 3,5 miliarda dolarów i zakłócenia związane z pandemią sprawiły, że jest zbyt ubogi w płynne zasoby finansowe, aby terminowo płacić kluczowym dostawcom w swoim łańcuchu dostaw kosmetyków.

Czytaj także: Citigroup uczestniczy w rozmowach na temat odzyskania błędnej wypłaty dla Revlon

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 12:11
Wycofanie suplementu diety z rynku – Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed tabletkami z propolisem
Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektor Sanitarny informuje o dobrowolnym wycofaniu z rynku jednej serii suplementu diety Propolis Forte przez producenta Farmina sp. z o.o. Powodem decyzji jest podejrzenie zanieczyszczenia produktu fragmentami metalu.

Producent suplementu diety Propolis Forte w opakowaniu zawierającym 30 tabletek o smaku pomarańczowym podjął decyzję o wycofaniu serii oznaczonej numerem 47520, której data ważności to lipiec 2027 roku. Firma Farmina sp. z o.o. poinformowała o tym fakcie odpowiednie organy oraz swoich odbiorców, podkreślając, że decyzja ma charakter prewencyjny i wynika z troski o bezpieczeństwo konsumentów.

Decyzja o wycofaniu została podjęta po przeprowadzeniu szczegółowej analizy procesu produkcyjnego w zakładzie w Myślenicach. Analiza wykazała, że nie można wykluczyć ryzyka obecności fragmentów metalu w produkcie. W związku z tym producent zaleca natychmiastowe zaprzestanie spożywania suplementu pochodzącego z wycofanej serii.

Proces wycofania jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które zapewniają, że wszystkie działania są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konsumenci, którzy zakupili produkt z numerem serii 47520, powinni skontaktować się z punktem sprzedaży w celu uzyskania dalszych informacji na temat możliwości zwrotu lub wymiany.

Farmina sp. z o.o. przypomina o konieczności dokładnego sprawdzania oznaczeń produktów i podkreśla, że pozostałe serie suplementu Propolis Forte nie są objęte wycofaniem. Szczegóły dotyczące sprawy można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w komunikatach wydanych przez producenta.

Czytaj także: Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt nielegalnych suplementów z wyciągiem z konika morskiego

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 10:42
Sprzedawcy podrobionych kosmetyków m.in. Chanel i Dior zatrzymani na Pomorzu
Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskiefanpage Targowisko Bakalarska

Policja zatrzymała w okolicach Gdańska i Wejherowa sześć osób, handlujących podrobionymi kosmetykami i perfumami takich marek, jak Dior, Chanel, Armani czy YSL. Ich sprzedaż była prowadzona przez internet.

O sprawie poinformowała w ostatni wtorek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, wyjaśniając, że śledztwo prowadzone jest przeciwko grupie przestępczej, sprzedającej w sieci podrobione kosmetyki. Zabezpieczono ok. 8 tys. sztuk podrobionych kosmetyków oraz perfum topowych marek, których wartość oszacowano na prawie 3 mln zł.

Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskie, przy wykorzystaniu fikcyjnych danych nadawców

Jak wyjaśniła prokuratura w komunikacie, 27 listopada 2024 roku "funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni na polecenie prokuratora dokonali przeszukania, wcześniej wytypowanych, magazynów na terenie powiatu wejherowskiego oraz gdańskiego".

Oprócz kosmetyków śledczy zabezpieczyli również urządzenia, wykorzystywane do wydobywania kryptowalut w postaci 25 komputerów o łącznej wartości 100 tys. zł. 

Zaledwie miesiąc wcześniej pomorska policja zabezpieczyła 40 ton podróbek chemii gospodarczej z Niemiec.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
06. grudzień 2024 21:34