StoryEditor
Biznes
28.03.2024 13:25

Targi Beauty Düsseldorf 2024 już za nami [fotorelacja]

529147
/ Agata Grysiak
529096
/ Agata Grysiak
529097
/ Agata Grysiak
529098
/ Agata Grysiak
529147
529096
529097
529098
Gallery
Targi Beauty Düsseldorf, odbywające się w 2024 roku, stanowiły wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich pasjonatów i profesjonalistów branży kosmetycznej. Impreza ta, zlokalizowana w sercu Europy, przyciągnęła tysiące odwiedzających, w tym właścicieli salonów kosmetycznych, kosmetologów, stylistów oraz influencerów z całego świata, pragnących zapoznać się z najnowszymi trendami i innowacjami w dziedzinie urody.

Beauty Düsseldorf 2024 zaoferowało uczestnikom nie tylko możliwość zapoznania się z najnowszymi innowacjami w dziedzinie kosmetyki, ale także wyjątkową okazję do zakupów zarówno drobnych akcesoriów, jak i zaawansowanego sprzętu do profesjonalnych salonów kosmetycznych. Wśród dostępnych produktów znalazły się specjalistyczne bity do frezarek do manicure, niezbędne w codziennej pracy salonów oferujących usługi manicure i pedicure. Te drobne, ale kluczowe akcesoria cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją jakość i różnorodność, umożliwiając specjalistom wybór idealnych narzędzi do pracy.

Dla tych, którzy poszukiwali większego wyposażenia, targi Beauty Düsseldorf 2024 nie zawiodły. Stoły do masażu shiatsu, oferujące nie tylko komfort, ale również nowoczesne funkcje dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających terapeutów, były jedną z gwiazd wystawy. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się kombajny kosmetyczne, łączące w sobie wiele funkcji i urządzeń w jednym, co sprawia, że są one nieocenionym narzędziem w każdym salonie kosmetycznym, umożliwiającym świadczenie szerokiej gamy usług na najwyższym poziomie.

Na targach Beauty Düsseldorf 2024, uczestnicy mieli wyjątkową okazję zetknąć się z szerokim wachlarzem marek i firm, które prezentowały swoje produkty i usługi z różnorodnych kategorii branży kosmetycznej. Oferta wystawców obejmowała zarówno opakowania, które są kluczowym elementem w prezentacji produktów kosmetycznych, jak i rozwiązania dedykowane produkcji private label, umożliwiające salonom kosmetycznym tworzenie własnych, unikatowych marek produktów. Ponadto, targi były miejscem, gdzie można było znaleźć zaawansowane paramedyczne akcesoria podologiczne, niezbędne w profesjonalnej opiece nad stopami, co podkreśla multidyscyplinarny charakter wydarzenia. Nie zabrakło również szerokiej gamy kosmetyków do makijażu, od podstawowych produktów po te najbardziej zaawansowane technologicznie, a także drobnych upominków, które salony kosmetyczne mogą oferować swoim klientkom i klientom jako formę podziękowania za lojalność i zaufanie. Tym samym, Beauty Düsseldorf 2024 stanowiło platformę pełną inspiracji, umożliwiającą profesjonalistom z branży nie tylko zaopatrzenie się w najnowsze produkty, ale także nawiązanie cennych kontaktów biznesowych i wymianę doświadczeń.

Jedną z największych zalet targów była możliwość dokonywania zakupów na miejscu. Właściciele salonów mogli w łatwy sposób zaopatrzyć się w najnowsze produkty, bezpośrednio od producentów, co nie tylko ułatwiało nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, ale także pozwalało na uzyskanie atrakcyjnych rabatów.

Beauty Düsseldorf 2024 to nie tylko targi, ale także miejsce wymiany doświadczeń i wiedzy. Organizatorzy przygotowali bogaty program edukacyjny, w ramach którego odbyły się liczne warsztaty, seminaria i prelekcje prowadzone przez międzynarodowych ekspertów. Tematyka spotkań była niezwykle szeroka – od najnowszych trendów w makijażu i pielęgnacji skóry, przez innowacje w dziedzinie estetyki, aż po strategie rozwoju biznesu w branży beauty.

Dodatkowo, odwiedzający mieli możliwość poddania się różnorodnym zabiegom, co stanowiło doskonałą okazję do bezpośredniego doświadczenia nowości oraz technik prezentowanych przez wystawców. Oferta zabiegowa obejmowała m.in. masaż, makijaż permanentny czy zabiegi odmładzające, dzięki czemu każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Networking był kolejnym kluczowym elementem targów. Przestrzenie do spotkań biznesowych, kawiarnie oraz strefy relaksu stworzone zostały z myślą o umożliwieniu łatwego nawiązywania kontaktów pomiędzy uczestnikami. Wspólne rozmowy przy świeżej kawie i przekąskach, w luźnej, nieformalnej atmosferze, sprzyjały wymianie doświadczeń oraz budowaniu trwałych relacji biznesowych.

Beauty Düsseldorf 2024 udowodniło, że branża kosmetyczna jest nie tylko dynamicznie rozwijającym się sektorem, ale także wspólnotą ludzi pełnych pasji i zaangażowania w promowanie piękna i zdrowia. Targi te, poprzez połączenie innowacyjności, wiedzy i możliwości biznesowych, stanowią nieodzowny punkt w kalendarzu każdego profesjonalisty z branży beauty, zapewniając niezapomniane doświadczenia.

Czytaj także: Blisko 180 firm kosmetycznych z Polski na Cosmoprof Bologna 2024

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.04.2024 16:38
Magdalena Kuś, Paese: Ekologia i opakowania refill to trendy dla branży na przyszłość [Cosmoprof Bolonia 2024]
Zespół Euphora Paese na targach Cosmoprof Worldwide Bologna 2024fot. Euphora Paese
Ekologia jest najważniejszym trendem w branży kosmetycznej, cały sektor idzie przede wszystkim w kierunku rozwiązań chroniących środowisko – uważa Magdalena Kuś, product manager marki Paese. Według niej właśnie to przede wszystkim pokazała ostatnia edycja międzynarodowych targów Cosmoprof we Włoszech.

Ekologia jest czynnikiem, który determinuje działanie firm kosmetycznych i jest głównym trendem przyszłości. To według Magdaleny Kuś, product manager marki Paese pokazała m.in. ostatnia edycja kosmetycznych targów Cosmoprof w Bolonii we Włoszech.

– W tym roku Cosmoprof jasno wskazał nam kierunek, w jakim idzie branża, czyli ekologia, ekologia i jeszcze raz ekologia. Produkty, sposób utylizacji, skład kosmetyków, opakowania – we wszystkich obszarach stawiamy na naturę i troskę o środowisko. Głównym trendem na nadchodzący czas są opakowania z możliwością ponownego uzupełnienia, czyli refill – mówi Magdalena Kuś.

Euphora Paese jest polską firmą. Specjalizuje się w produkcji kosmetyków do makijażu, których uzupełnieniem są wybrane produkty pielęgnacyjne i akcesoria kosmetyczne. Spółka działa w Krakowie, gdzie ma własne laboratoria i zaplecze laboratoryjne. Produkuje także na zlecenie sieci handlowych, m.in. dla Hebe oraz dla innych podmiotów. Swoje kosmetyki eksportuje do 50 krajów świata.

To, jak podkreśla Magdalena Kuś, mobilizuje spółkę do patrzenia na biznes nie przez pryzmat lokalnego a globalnego rynku i śledzenia światowych trendów. Na to z kolei pozwala udział w międzynarodowych targach.

– Dla marek obecnych na rynkach międzynarodowych, targi to świetna okazja na wymianę cennych kontaktów i miejsce wielu inspiracji. Mimo rozwoju technologii i digitalowych narzędzi biznesowych kontakt na żywo to dalej zupełnie inny rodzaj doświadczenia. Zdarza się, że regularnie wymieniam maile z partnerami Paese z drugiego końca świata, a tak naprawdę nigdy nie mieliśmy okazji porozmawiać na żywo. To bardzo cenne, kiedy na evencie branżowym w końcu możemy się poznać, wymienić spostrzeżeniami. To jest jakiś rodzaj integracji i od tej pory nasza współpraca idzie coraz pomyślniej. Uważam, że targi to dalej świetna inicjatywa dla biznesu – mówi Magdalena Kuś.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
16.04.2024 11:09
Ceneo vs. Google; Warszawski Sąd Okręgowy postanowił na korzyść polskiej porównywarki cen
Konflikt big tech wszedł na salę sądową.Canva
Warszawski Sąd Okręgowy na wniosek firmy Ceneo wydał zakaz dla wyszukiwarki Google, aby ta przestała promować swoją porównywarkę cenową na rzecz innych w wynikach wyszukiwania. Decyzja ta, mająca zastosowanie tylko na terenie Polski, została podjęta w celu zabezpieczenia roszczeń Ceneo przeciwko praktykom nieuczciwej konkurencji ze strony Google, jeszcze przed oficjalnym złożeniem pozwu przeciwko tej firmie.

Przedstawiciele Ceneo, które jest częścią Grupy Allegro, właściciela platformy e-commerce, w swoim wniosku o zabezpieczenie (sygn. akt XXII GWO 24/24) zwrócili uwagę na cztery rodzaje działań Google, które według nich ograniczają dostęp Ceneo do rynku. Pierwsze z nich to preferowanie przez Google własnej usługi porównywania cen (Google Shopping) kosztem innych firm, co jest realizowane poprzez sposób wyświetlania wyników wyszukiwania. Drugie to przekierowywanie użytkowników bezpośrednio do Google Shopping, na niekorzyść Ceneo. Trzecie dotyczy utrudnienia dostępu do usług Ceneo poprzez eliminowanie z wyników wyszukiwania odnośników do tej porównywarki.

image
Strona z ofertą urodową Ceneo.
Ceneo

W dodatku, wniosek Ceneo podkreśla, że Google prezentuje reklamy Ceneo, które są emitowane przez niezależnego od porównywarki podmiotu. Ceneo podejrzewa, że może to służyć zbieraniu danych na temat preferencji użytkowników przeglądających oferty w Ceneo. Praktyki te są obserwowane od 15 sierpnia 2023 roku. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, Ceneo najpierw złożyło wniosek o zabezpieczenie sądowe, a następnie, 28 marca, zainicjowało proces sądowy przeciwko Google. Zakaz działania w ten sposób na rzecz Google pozostaje w mocy na czas trwania tego procesu.

UOKIK przychodzi w sukurs

Decyzja Warszawskiego Sądu Okręgowego jest postrzegana przez Ceneo jako przełomowa na poziomie europejskim i może zachęcić inne porównywarki w różnych krajach do podjęcia podobnych działań w dążeniu do uczciwego i konkurencyjnego rynku cyfrowego. Sędzia Agnieszka Matlak zdecydowała się nie sporządzać uzasadnienia dla swojej decyzji o udzieleniu zabezpieczenia, ponieważ przyjęła wniosek w całości, zgadzając się z przedstawionymi argumentami. Dodatkowo, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, występując jako amicus curiae, przedstawił stanowisko, które podkreśla, że potwierdzone działania Google mogą zakłócać konkurencję, dając tej firmie nieuzasadnioną przewagę i nie zapewniając równych szans jej konkurentom, w tym Ceneo.

Oprócz przepisów krajowych, istotną rolę w rozpatrywanej sprawie może mieć unijny akt prawny – Rozporządzenie o rynkach cyfrowych (DMA), co zauważył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Urząd ten poinformował już Komisję Europejską, odpowiedzialną za egzekwowanie DMA, o potencjalnych naruszeniach. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, od 25 marca Komisja Europejska prowadzi postępowanie przeciwko Google dotyczące domniemanego preferowania własnych usług w wyszukiwarce. Ponadto, od 7 marca największe platformy cyfrowe, w tym Google (Alphabet), uznane za tzw. strażników dostępu, mają zakaz łączenia i faworyzowania swoich głównych usług, takich jak wyszukiwarka, z innymi oferowanymi przez siebie usługami.

Czytaj także: Europejskie media vs. Google: szykuje się mega pozew, wśród powodów Agora

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. kwiecień 2024 17:46