StoryEditor
Targi i konferencje
27.11.2023 14:44

Eko opakowania – jedno z największych wyzwań dla przemysłu kosmetycznego [KONFERENCJA]

Pierwszym i najważniejszym krokiem w ochronie środowiska musi być - według ekspertów - ograniczenie liczby opakowań wprowadzanych na rynek / Shutterstock
Dobre opakowanie – wybór czy wymóg? – jak zielona rewolucja sprzyja innowacjom produktowym” – to temat przewodni konferencji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, która odbędzie się już 1 grudnia 2023 w Warszawie.

„Dobre opakowanie“, to termin, który dla branż kosmetycznej i detergentowej ma wiele warstw i znaczeń. Poza podstawową funkcją, którą jest ochrona produktu i bezpieczeństwo procesów logistycznych, coraz istotniejsze staje się kryterium odpowiedzialności środowiskowej.

Na gruncie legislacji europejskiej i polskiej powstają nowe obowiązki, dotyczące m. in. poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych z tworzywa sztucznego, zawartości materiału pochodzącego z recyklingu w opakowaniach z tworzyw sztucznych itd. Wdrożenie tych zmian wymaga od firm kosmetycznych sprostania licznym wyzwaniom takim jak: redukcja liczby opakowań, ograniczona dostępność wysokiej jakości surowca wtórnego, obawy o jakość i bezpieczeństwo opakowań wytwarzanych z recyklatów, ograniczenia technologiczne w sortowaniu i przetwarzaniu opakowań kosmetycznych, ciągle niska świadomość konsumentów i niepowodzenia w prośrodowiskowej komunikacji, a także spiętrzenie regulacji dotyczących eko-opakowań, do których wdrożenia biznes w dużym stopniu ciągle nie jest przygotowany. 

Tym zagadnieniom i dyskusji jak wprowadzać, pomimo obiektywnych trudności, unijne wymagania dotyczące ekoprojektowania, recyklingu, zielonej komunikacji i szeregu innych wynikających z Zielonego Ładu, będzie poświęcona konferencja „Dobre opakowanie – wybór czy wymóg? – jak zielona rewolucja sprzyja innowacjom produktowym” organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, której patronem medialnym jest m.in. portal wiadomoscikosmetyczne.pl

Konferencja z udziałem znakomitych ekspertów, panelistów i uczestników debat, odbędzie się 1 grudnia w Warszawie, w hotelu Hilton Double Three.

Pogram konferencji został podzielony na bloki tematyczne:

  1. Sesja wprowadzająca – perspektywy dla branż kosmetycznej i detergentowej w kontekście zielonej rewolucji
  2. Czy prawo stymuluje innowacje w zakresie opakowań
  3. Ekoprojektowanie opakowań – praktyczne aspekty
  4. Wpływ opakowania na decyzje konsumenta

Zobacz pełną agendę konferencji: TUTAJ  

Jeszcze można zarejestrować się na wydarzenie. Rejestracja: TUTAJ  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
09.02.2024 09:00
British Beauty Brands Carnival 2024 połączył Wyspy Brytyjskie z polską branżą beauty
British Beauty Brands Carnival 2024 było miejscem networkingu, wymiany kontaktów i dokrywania nowych brandów.Wiadomości Kosmetyczne
W dniu 7 lutego 2024 r. ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie zamieniła się w centrum elegancji i urody podczas wyjątkowego wydarzenia — British Beauty Carnival 2024. Ta ekskluzywna impreza branżowa zgromadziła najlepsze marki kosmetyczne i produkty pielęgnacyjne z Wysp Brytyjskich, prezentując ich najnowsze innowacje oraz trendy.

Impreza, która odbyła się pod patronatem ambasady Wielkiej Brytanii, była okazją do promocji brytyjskich marek działających w sektorze kosmetycznym, pielęgnacyjnym, fryzjerskim i makijażowym. W ambasadzie odbywały się liczne prezentacje, sesje demonstracyjne pielęgnacji skóry i barberskie oraz networking z ekspertami branży, dając gościom możliwość bliższego zapoznania się z produktami oraz trendami.

Wśród uczestniczących marek znalazły się tacy giganci kosmetyczni i lifestylowi jak Makeup Revolution, Jo Malone London, czy Burberry, które zaprezentowały swoje najnowsze kolekcje, inspirując zarówno profesjonalistów, jak i znajdujących się wśród gości entuzjastów urody, influencerów i kupców. Ponadto, mniejsze, niezależne marki miały szansę na eksponowanie swoich unikalnych produktów, co sprawiło, że wydarzenie było doskonałą platformą dla różnorodnych firm.

W trakcie imprezy eksperci branżowi przekazywali cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, makijażu oraz nowych technik i trendów. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym klimacie wydarzenia, który był wyraźnie inspirowany brytyjskim stylem i elegancją. Od detali wystroju po serwowane przekąski i napoje, goście mogli poczuć atmosferę brytyjskiego high street. To wydarzenie stanowi doskonały przykład synergii między kulturami oraz współpracy na rzecz rozwoju i promocji doskonałości brytyjskiej w dziedzinie urody. Jako wystawcy pojawili się zarówno producenci brandów własnych, jak i private label, dystrybutorzy hurtowi, przedstawiciele salonów i sklepów internetowych.

Obecnie brytyjska branża beauty przeżywa dynamiczny rozwój, pomimo wyzwań związanych z pandemią. Marki kosmetyczne koncentrują się na innowacjach, zrównoważonym rozwoju i technologiach. Trendy takie jak naturalność, self-care i pielęgnacja skóry nabierają coraz większego znaczenia, wpływając na wzrost popularności produktów organicznych i eko. Pomimo konkurencji globalnych marek, brytyjskie firmy utrzymują się na rynku dzięki wysokiej jakości, kreatywności i zaangażowaniu w działania społeczne i ekologiczne. Nie bez znaczenia jest także popularyzacja konceptu salonów barberskich, które wrosły na stałe w krajobraz polskich ulic i miast.

Czytaj także: Targi handlowe gromadzą detalistów. W marcu organizuje je firma dystrybucyjna Błysk

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Targi i konferencje
22.01.2024 10:47
Targi handlowe gromadzą detalistów. W marcu organizuje je firma dystrybucyjna Błysk
Targi handlowe zorganizowane przez Błysk w 2023 r. wiadomoscikosmetyczne.pl
Firma Błysk, dystrybutor kosmetyków i chemii domowej, organizuje targi i konferencję handlową. W dn. 7-8 marca br. z ofertą dostawców i rynkowymi trendami będą zapoznawać się najlepsi detaliści współpracujący z firmą, w tym właściciele sklepów kosmetycznych zrzeszeni w sieci franczyzowej Drogerie Polskie oraz właściciele lokalnych polskich marketów.

Właściciele sklepów zrzeszeni we franczyzowej sieci Drogerie Polskie oraz właściciele marketów prowadzących lokalne parki handlowe, działający niezależnie lub zrzeszeni w sieciach, np. Lewiatan, wezmą udział  w targach i konferencji handlowej organizowanej przez firmę dystrybucyjną Błysk z Jastrzębia-Zdroju.

Targi odbędą się w dn. 7-8 marca w hotelu Gołębiewski. Lista wystawców jest otwarta i do organizatora mogą zgłaszać się dostawcy, którzy chcą pokazać swoje marki i produkty na stoiskach.

image

Targi handlowe zorganizowane przez Błysk w 2023 r. 

wiadomoscikosmetyczne.pl
image

Targi handlowe zorganizowane przez Błysk w 2023 r. 

wiadomoscikosmetyczne.pl

Targi i konferencja handlowa są organizowane cyklicznie. Co roku dystrybutor zaprasza do udziału w nich czołowych dostawców współpracujących z firmą, a także takich, którzy budują swoją sieć sprzedaży i szukają odbiorców na rynku tradycyjnym. Firma prezentuje także swoje marki, do których należy np. Yumi. 

image

Targi handlowe zorganizowane przez Błysk w 2023 r. 

wiadomoscikosmetyczne.pl

Podczas konferencji zarząd sieci informuje o swoich celach biznesowych, rozwoju firmy, trendach produktowych i konsumenckich, czynnikach wpływających na branżę handlową.

image

Leszek Szwajcowski, wiceprezes, Błysk, Drogerie Polskie

wiadomoscikosmetyczne.pl

Błysk-dystrybucja z Jastrzębia-Zdroju jest polską firmą rodzinną i jedną z kilku spółek w grupie kapitałowej prowadzonych przez rodzinę państwa Jonasów. Obecnie firmy prowadzą dwa pokolenia – rodzice i synowie podzielili się obowiązkami i zarządzają poszczególnymi obszarami biznesu.  

Błysk jest jednym z czołowych dystrybutorów kosmetyków i chemii gospodarczej w Polsce i oficjalnym dystrybutorem ponad 60 firm. Firma działa od 30 lat. Zatrudnia ponad 200 osób, w tym 40 przedstawicieli handlowych. Dostarcza towar do ponad 2 tys. odbiorców, w tym do największych nowoczesnych sieci drogeryjnych w Polsce. Ma w ofercie 12 tys. produktów i dysponuje ponad 10 tys. powierzchni magazynowej.

Drogerie Polskie to franczyzowa sieć działająca od 14 lat i zrzeszająca blisko 300 sklepów. W jej ramach firma prowadzi także Drogerie Visage – własne sklepy spółki.

Błysk Investment Group – zajmuje się budową i komercjalizacja galerii handlowych. Największą inwestycją spółki jest Galeria Wiślanka w Żorach o powierzchni 20 tys. mkw., otwarta w 2020. r.

Selected – to spółka zajmująca się produkcją i marketingiem marek własnych. Najbardziej znane to Yumi – naturalne kosmetyki pielęgnacyjne z różnych segmentów, Provocater – lakiery hybrydowe oraz Made in Lab – zapachy. Kosmetyki są dostępne w szerokiej dystrybucji w Polsce i za granicą, wspierane działaniami w mediach społecznościowych. Firma zapowiada już produkcję kolejnych własnych marek.

 

Zobacz relację z poprzedniej edycji targów: Drogerie Polskie i kilkudziesięciu wystawców na targach i konferencji firmy dystrybucyjnej Błysk   

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. marzec 2024 01:18