StoryEditor
E-commerce
17.09.2020 00:00

Amazon zatrudni 100 tys. pracowników przed sezonem świątecznym

Amazon chce zatrudnić 100 000 nowych pracowników w niepełnym i pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach operacyjnych w USA i Kanadzie przed szczytem sezonu, ogłosił w poniedziałek gigant e-commerce.Firma zapowiada, że ​​we wrześniu otworzy 100 nowych obiektów operacyjnych, w tym centra logistyczne, stacje dostawcze, centra sortowania i inne - informuje retaildive.com.

Zatrudnienie 100 000 pracowników będzie uzupełnieniem 33 000 miejsc pracy w branży technologicznej i korporacyjnej, które firma ogłosiła w zeszłym tygodniu, oraz 100 000 pracowników, których firma zatrudniła w połowie kwietnia do obsługi rosnącej liczby zamówień wywołanej pandemią koronawirusa.

Wczesne fazy pandemii pokazały Amazonowi, co się dzieje, gdy popyt wzrasta powyżej tego, co może obsłużyć sieć magazynów. Firma miała problemy z zarządzaniem przychodzącymi produktami i wysyłanymi paczkami. Realizacja zamówień spowolniła, a Amazon tymczasowo zabronił dostawom nieistotnych produktów do magazynów.

Rozwiązaniem było częściowo zatrudnienie. Amazon ogłosił plany zatrudnienia 100 000 pracowników do realizacji zamówień w połowie marca, a do połowy kwietnia już to zrobił. CFO Amazona, Brian Olsavsky powiedział, że do końca 2020 roku firma zwiększy swoją powierzchnię o 50 proc. r / r.

Według Olsavksy'ego w pierwszym w historii szczytowym sezonie pandemii Amazon koncentruje się na bezpieczeństwie, na drugim miejscu na zdolności produkcyjnej, a na trzecim na prędkości wysyłki. Amazon zamierzał zatrudnić 200 000 pracowników w szczycie sezonu 2019 - pierwszym z jednodniową dostawą Prime - co spowodowało, że całkowite zatrudnienie na rok nie wykraczało poza normalne realia, chociaż w innym czasie.

Firma nałożyła również ograniczenia od połowy sierpnia na zewnętrznych sprzedawców korzystających z usługi Amazon, aby mieć pewność, że na półkach znajdują się tylko najbardziej potrzebne zapasy.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
18.06.2025 11:39
Notino w europejskiej czołówce platform e-commerce
Notino trafiło na stałe do grona gigantów e-commerceMarzena Szulc

Szóste miejsce w ujęciu ogólnym w Europie, ale pierwsze w segmencie urody – Notino pochwaliło się wynikami, prezentującymi największych sprzedawców e-commerce „TOP 500 B2C Cross-Border Retail Europe”.

Prestiżowy ranking „TOP 500 B2C Cross-Border Retail Europe” tworzony jest corocznie, prezentując 500 najsilniejszych europejskich sprzedawców internetowych. O miejscu w rankingu decydują ich międzynarodowe (transgraniczne) wyniki.

image
źródło: Notino LinkedIn

Jak podkreśla w swoim wpisie na LinkedIn Bartosz Kliś, Chief Commercial Officer w Notino i członek zarządu, Notino trafiło na stałe do grona gigantów e-commerce. 

Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się obok takich marek jak Ikea, Lidl, H&M i Zalando. Przy wartości rynkowej 275,6 mld euro, to wyróżnienie odzwierciedla coś więcej niż tylko sprzedaż. Chodzi o naszą zdolność do budowania znaczących połączeń ponad granicami, skalowania z celem i nigdy nie spoczywania na laurach – komentuje Bartosz Kliś. – Ten kamień milowy jest wynikiem nieustannej ciężkiej pracy, mądrych decyzji i wspólnej motywacji naszych zespołów do ciągłego rozwoju dzień po dniu, wyzwanie po wyzwaniu. Nic z tego nie dzieje się przypadkowo. A dla reszty Europy dopiero zaczynamy – podkreśla członek zarządu Notino.

Zobaz też: Notino podsumowało wyniki za ostatni kwartał 2024

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
16.06.2025 11:15
"Zetki" na zakupach. Czy WE-commerce zastąpi e-commerce?
Zetki, nazywane często pokoleniem internetu, wbrew pozorom lubią też stacjonarne sklepy archiwum WK

Sprzedawcy detaliczni, którym zależy na ożywieniu wydatków konsumenckich, powinni przemyśleć swoje podejście do kupujących z Generacji Z, którzy są bardziej „świadomi budżetu” i „rozważni”, niż się często zakłada. Badanie YouGov, przeprowadzone przez Snapchat UK i Portas Agency, objęło 2 tys. konsumentów z Generacji Z.

Badanie to wykazało ono, że zdecydowana większośc (95 proc.) respondentów nie uważa się za impulsywnych konsumentów. 25 z nich określiło się jako „świadomi budżetu”, a 20 proc. Potwierdziło, że do zakupów podchodzą w sposób przemyślany i rozważny”. 

Badanie potwierdziło przy tym, że Generacja Z długo podejmuje decyzje przed dokonaniem zakupu, łącząc w tej fazie czynniki zarówno online, jak i offline – opisuje wyniki badania portal theindustry.beauty.

Kluczowe wnioski z badania mogą zaskakiwać:

  • 70 proc. uważa zakupy za bardziej atrakcyjne, jeśli można zapisać dane przedmioty, aby przejrzeć je później
  • 57 proc. pozostawia przedmioty w swoich koszykach online na kilka dni a nawet tygodni
  • 53 proc. potrzebuje ponad dwóch dni, aby podjąć decyzję o zakupie
  • 58 proc. jest przekonanych do zakupu czegoś dopiero wtedy, gdy czuje się z tym dobrze i uważa to za słuszne.
  • 35 proc. uważa zakupy za bardziej atrakcyjne, gdy mogą skorzystać z wirtualnej przymierzalni.

Badanie wykazało również, że zakupy pozostają dla Generacji Z formą rozrywki. Aż 58 proc. potwierdziło, że spędza czas, przesiadując w centrum handlowym – co sugeruje, że jest wciąż zapotrzebowanie na handel detaliczny jako doświadczenie społeczne.

Ponadto badanie pokazuje, że dostosowanie strategii sprzedawców detalicznych do preferencji Pokolenia Z może być dla tych pierwszych “złotym strzałem”. 

Obecnie nastały bardzo ciężkie czasy dla handlu detalicznego. Pokolenie Z oczekuje szybkości i wygody, ale tak naprawdę pragnie prawdziwej ludzkiej więzi, znaczenia i dzielenia się doświadczeniami. Mój zespół i ja nazywamy to WE-Commerce, czyli doświadczenia, które budują kapitał społeczny, pobudzają poczucie przynależności i sprawiają, że marki naprawdę przyciągają. W ten sposób najmądrzejsi sprzedawcy detaliczni wygrają – ocenia Mary Portas założycielka Portas Agency. – Nie pozwólmy, aby ten kryzys nas sparaliżował. Uwolnijmy naszą kreatywność i sprawmy, aby zakupy stały się lepsze, bardziej ludzkie, radosne i magiczne, niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje Portas. 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. czerwiec 2025 15:59