StoryEditor
E-commerce
03.01.2024 15:33

Euromonitor: Douyin (TikTok) najszybciej rozwijającym się kanałem sprzedaży kosmetyków w Internecie w 2023 roku

E-commerce to ulubiony globalny sposób zakupu produktów z kategorii beauty&care. / Canva
Douyin, który jest chińskim odpowiednikiem TikToka, odgrywa ogromną rolę jako kanał sprzedaży kosmetyków, a wręcz jest najszybciej rozwijającym się kanałem — tak wynika z badań programu Passport autorstwa Euromonitor International.

Zarówno Douyin, jak i TikTok są obsługiwane przez firmę zajmującą się technologią cyfrową ByteDance Ltd. i są swoimi bliźniakami, jeśli chodzi o funkcjonalności. Krótkie filmy będące narzędziem sprzedaży na Douyin umożliwiają twórcom treści i innym wpływowym osobom łatwe udostępnianie rekomendacji produktów swoim obserwującym w całych Chinach.

Douyin działa również jako samodzielny sprzedawca detaliczny. Przewodzi dziejącej się obecnie rewolucji w handlu społecznościowym w Chinach, gdzie jest kluczową platformą zakupów online zarówno dla marek, jak i wpływowych osób dzięki 700 milionom aktywnych użytkowników miesięcznie. De facto, przedstawiciele Kanebo, marki kosmetycznej należącej do japońskiego KAO, opisali niedawno Douyin jako „najlepszą platformę” do podnoszenia świadomości marki.

Douyin, podobnie jak Amazon, odpowiadają w dużej mierze za wzrost sprzedaży BPC online w 2023 r.; ci dwaj giganci handlu elektronicznego byli odpowiednio pierwszym i trzecim najszybciej rozwijającym się sprzedawcą detalicznym w cyfrowej przestrzeni BPC w pierwszych trzech kwartałach roku.

image

Lista najdynamiczniej rosnących kanałów sprzedaży e-commerce

Euromonitor

Tymczasem Il Makiage z siedzibą w USA jest drugim najszybciej rozwijającym się sprzedawcą e-commerce BPC. Marka kosmetyczna odnotowuje fenomenalny wzrost sprzedaży online w 2023 r. Firma wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do oferowania spersonalizowanych sugestii produktów i rozwiązań z dziedziny kosmetyki, co znacznie przyczyniło się do zwiększenia sprzedaży online.

Na miejscu trzecim znalazł się globalny gigant e-commerce, Amazon, który umożliwia zakup produktów ponad 80 tys. marek kosmetycznych.

Czytaj także: TikTok tworzy kolejny trend beauty; tym razem na... Dove Makyaj Seti, czyli nieistniejący produkt Dove

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 12:52
Katarzyna Nosowska ambasadorką akcji Zalando “Najlepiej Ci w byciu sobą”
Zalando
Zalando, europejska platforma e-commerce, rusza z nową kampanią "Najlepiej Ci w byciu sobą", której ambasadorką jest artystka i piosenkarka Katarzyna Nosowska. Kampania promuje autentyczność poprzez modę i zachęca do porzucenia tego, co nam nie odpowiada, na rzecz wyboru rzeczy naprawdę dla nas istotnych.

Katarzyna Nosowska, polska wokalistka i twarz kampanii, jest znana ze swojego unikalnego i bezkompromisowego stylu, idealnie oddającego ideę „Najlepiej Ci w byciu sobą”. Pokazuje, jak świętować dojrzałość, która przynosi pewność siebie i zaufanie do własnych decyzji. W kampanii zaprezentowano wiosenne stylizacje wybrane spośród tysięcy marek dostępnych na Zalando, odpowiednie na różne okazje, uwzględniając zmienną polską pogodę.

Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiadała agencja 180heartbeats + JUNG v.MATT, natomiast za realizację – studio Shoot Me Visual Artists. Reżyserią wszystkich reklam zajął się Arek Nowakowski, a agencja Lettly była odpowiedzialna za zarządzanie talentami.

Założone w 2008 roku w Berlinie, Zalando rozwija paneuropejską platformę e-commerce dla produktów z sektora modowego i lifestyle, koncentrując się na dwóch głównych obszarach wzrostu: B2C i B2B. W sektorze B2C Zalando oferuje doświadczenie zakupowe z szerokim wyborem marek modowych i lifestyle‘owych dla około 50 milionów aktywnych klientów na 25 rynkach. W obszarze B2B Zalando wykorzystuje swoją infrastrukturę logistyczną, oprogramowanie i usługi, aby wspierać marki i detalistów w prowadzeniu i rozwijaniu ich biznesu e-commerce zarówno na platformie Zalando, jak i poza nią.

Czytaj także: Zalando łączy siły z organizacją walczącą z neonazizmem, by rugować ze swojej oferty nienawistne „psie gwizdki”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 10:35
E-Shopping Group, właściciel KingOfBeauty.pl, przekracza oczekiwania w Q1 2024
Liczymy, że już pod koniec tego roku uda nam się uzyskać oczekiwaną rentowność – mówi Maciej Nowak, Prezes Zarządu E-shopping Group SA.Athree3 via Pixabay
E-Shopping Group, dynamicznie rozwijająca się spółka e-commerce notowana na rynku NewConnect, osiągnęła w pierwszym kwartale 2024 roku przychody netto ze sprzedaży, wynoszące blisko 0,8 mln zł, co stanowi wynik wielokrotnie wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym czasie zrealizowano około 9200 transakcji. Przekroczone oczekiwania właścicieli potwierdzają udaną zmianę profilu działalności spółki, dokonaną w ubiegłym roku.

Na dzień 31 marca 2024 roku kapitał własny spółki wynosił ponad 0,6 mln zł. Wdrożenie elastycznego i efektywnego kosztowo modelu sprzedaży dropshipping, na podstawie którego firma prowadzi obecnie siedem dobrze prosperujących sklepów internetowych, przekłada się na solidne wyniki sprzedażowe. Pierwszą marką własną spółki była uruchomiona w ubiegłym roku marka optyczna – Bentivolio. Obecnie firma pracuje nad koncepcjami kolejnych marek własnych, w tym jednej z branży FMCG, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku. Oferta spółki jest dostępna na zagranicznych platformach sprzedażowych w Czechach i Słowacji, a wkrótce pojawi się również na rynku rumuńskim i na Bliskim Wschodzie.

Firma koncentruje się na zwiększaniu wartości koszyka zakupów i systematycznym wzroście przychodów ze sprzedaży, uzyskiwanych z działalności e-sklepów: Strefadomiogrod.pl, Narzedziowysklep.com.pl, OgrodCentrum.pl, Samezdrowe.pl, Kingofbeauty.pl, Odkrywcyzabawek.pl i Przemyslowahurtownia.pl.

Celem spółki jest stworzenie rozpoznawalnego, multibrandowego huba, działającego w obszarze sprzedaży internetowej w Polsce oraz za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie. W 2024 roku E-Shopping Group planuje uruchomić nowy marketplace przeznaczony dla osób rozpoczynających działalność na rynku e-commerce. Spółka również poszukuje nowych rynków zbytu i nie wyklucza przejęć.

Czytaj także: Zalando prezentuje swoje wyniki finansowe za Q1 24; sprzedaż brutto wzrosła o 1,3 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 05:23