StoryEditor
Rynek i trendy
13.11.2023 11:41

TikTok tworzy kolejny trend beauty; tym razem na... Dove Makyaj Seti, czyli nieistniejący produkt Dove

Nieistniejące palety do makijażu Dove to najnwoszy hit TikToka. / Wiadomości Kosmetyczne
Przy wzroście zainteresowania wynoszącym 2850 proc. fraza „Dove makyaj seti” (po turecku „zestaw do makijażu Dove”) zajmuje wysokie miejsce na liście Trendów Google w tym tygodniu. Ma to związek z postem na TikToku sprzed kilku dni, przedstawiającym nieautoryzowany zestaw do makijażu marki Dove zawierający kosmetyki kolorowe, zapakowany w białe pudełko w kształcie serca, które „rozkłada się” jak skrzynka z narzędziami.

Na popularnej platformie TikTok pojawił się ostatnio filmik, który wywołał spore poruszenie wśród użytkowników. W filmie jedna z użytkowniczek zaprezentowała zestaw do makijażu, który nie był autoryzowany przez firmę Dove. Co wzbudziło największe kontrowersje, to fakt, że zestaw ten przypominał bardziej zabawki dla dzieci niż profesjonalny produkt do makijażu — ponieważ był to nieautoryzowany towar, sygnowany przez Dove, czyli innymi słowy podróbka. O sprawie doniósł jako pierwszy portal Cosmetics & Toiletries.

@bosvercen0 Dove’un böyle bir seti mi var ? #kesfet ♬ greedy - Tate McRae

Filmik stał się natychmiastowym hitem i zyskał ogromną popularność, przyciągając tysiące komentarzy i udostępnień, a także sprawiając, że kolejne osoby publikowały nagrania swoich palet i zestawów. Użytkownicy byli zdziwieni i zaniepokojeni tym, że taki produkt mógłby być dostępny na rynku, ponieważ na pierwszy rzut oka widać, że jest to zestaw kosmetyczny wyglądający jak typowa zabawka dla małych dziewczynek, jednak obrandowana logo Dove.

image

Wyniki wyszukiwania frazy "Dove Makyaj Seti" w Google Trends

Wiadomości Kosmetyczne

Reakcje na film były mieszane. Niektórzy użytkownicy wyrazili oburzenie i dezaprobatę wobec firmy Dove, sugerując, że nie powinna ona pozwalać na dystrybucję produktów, które mogą wprowadzić w błąd klientów. Inni z kolei uważali to za żart lub przykład humoru, zaznaczając, że nie wszystkie zestawy do makijażu muszą być tak samo poważne. W komentarzach pojawiały się także słuszne obawy o bezpieczeństwo używania takiego produktu, jednak wydaje się, że viralowość palety Dove kończy się na byciu produktem kolekcjonerskim niż faktycznie używanym do makijażu.

Wyszukiwanie palet kosmetycznych otagowanych jako "Dove Makyaj Seti" na platformach społecznościowych i kupowanie ich, nawet używanych, na stronach typu Vinted i ich odpowiedników stanowi doskonały przykład na to, jak w erze powszechnego dostępu do internetu niemal każdy produkt lub sytuacja może stać się trendem, nawet jeśli jest to podróbka. To zjawisko jest konsekwencją siły wpływu mediów społecznościowych i sposobu, w jaki informacje i treści rozprzestrzeniają się w sieci.

Dove nie odniosło się jeszcze do sytuacji w żadnym komunikacie.

Czytaj także: Gdzie można kupić oryginalne testery perfum? I czy to jest legalne?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Handel
21.02.2024 16:10
Kupony rabatowe Rossmanna i Hebe wśród najczęściej wykorzystywanych przez klientów
70 proc. konsumentów najbardziej lubi rabaty na aktualne zakupy. 53 proc. cieszą zniżki na konkretny produkt, a 49 proc. zadowala dodatkowy produkt gratis do zakupówwiadomoscikosmetyczne.pl
Konsumenci lubią kody i kupony rabatowe oferowane im przez sklepy stacjonarne i internetowe. Najczęściej korzystają z tych oferowanych przez dyskonty i markety spożywcze. Ale bardzo chętnie wykorzystują także kody i kupony drogerii i najchętniej sięgają po te generowane przez Rossmanna i Hebe – wynika z badania przeprowadzonego przez aplikację Moja Gazetka.

Konsumenci lubią kody i kupony rabatowe oferowane im przez sklepy zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Z badania przeprowadzonego wśród użytkowników aplikacji Moja Gazetka wynika, że korzysta z nich aż 75 proc. z nich.

Ponad połowa osób korzystających z kodów i kuponów rabatowych robi to regularnie – na każdych lub prawie każdych zakupach. Kolejna duża grupa, stanowiąca prawie ¼ respondentów, korzysta z tej możliwości obniżania kosztów produktów mniej więcej na co drugich zakupach.

image
Moja Gazetka

Ciekawych informacji dostarczyły odpowiedzi na pytanie o to, w jakich sklepach konsumenci najczęściej korzystają z kuponów i kodów rabatowych. Zdecydowana większość, bo niemal 88 proc., wykorzystuje je podczas kupowania produktów codziennego użytku, a więc w dyskontach i marketach spożywczych. Jednak już drugim najpopularniejszym wyborem (33 proc.) są drogerie, a trzecim (29 proc.) sklepy odzieżowe.

image
Moja Gazetka

Najliczniejsza grupa respondentów (72 proc.) używa kodów i kuponów elektronicznych na zakupach w sklepach stacjonarnych. 48 proc. korzysta także z kodów elektronicznych na zakupach online, a 32 proc. z kodów fizycznych na zakupach stacjonarnych. Jedynie 12 proc. wykorzystuje kody fizyczne na zakupach online.

image
Moja Gazetka

Nie wszystkie rabaty są równie atrakcyjne dla klientów. Najmniejszą sympatią cieszy się cashback, który wskazało 21 proc. respondentów. Natomiast 70 proc. najbardziej lubi możliwość otrzymania rabatu na aktualne zakupy. 53 proc. cieszy rabat na konkretny produkt, a 49 proc. zadowala dodatkowy produkt gratis do zakupów.

image
Moja Gazetka

Kody i kupony rabatowe oferują swoim klientom zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. W tych pierwszych największym zainteresowaniem cieszą się kupony z Biedronki (44,4 proc.) oraz Lidla  (30,8 proc.). Dalej znalazły się m.in. Kaufland (7,3 proc.) i Rossmann (5 proc.), a także Hebe (1,2 proc.).

image
Moja Gazetka

Podczas zakupów online zdecydowana większość respondentów wskazała, że najbardziej atrakcyjne są dla nich kody na Allegro (22,7 proc.) oraz sklepów online Lidla (14,9 proc.) i Biedronki (13,6 proc.). W dalszej kolejności wymienili Sinsay (5,5 proc. proc.), Media Expert i Rossmanna (po 4,2 proc.). W top 10 znalazło się też Hebe (3,6 proc.).

image
Moja Gazetka

Użytkownicy kuponów uważają ze wciąż jest ich zbyt mało. Tak odpowiedziało 65 proc. badanych. Respondenci badania chcieliby też by sklepy oferowały więcej kuponów papierowych, które działają w sklepach stacjonarnych (36 proc.) oraz kuponów online na zakupy online (33 proc.).

image
Moja Gazetka

Respondenci wypowiedzieli się również na temat tego, jakie sklepy ich zdaniem dają konsumentom zbyt mało kodów i kuponów. 28 proc. chciałoby aby więcej kuponów oferowały drogerie.

image
Moja Gazetka

Użytkownicy Mojej Gazetki najczęściej pozyskują kody rabatowe z aplikacji sieci handlowych (72 proc.). Inne popularne źródła to aplikacje z kuponami (38 proc.), strony internetowe z kuponami (32 proc.) oraz sklepy (25 proc.).

image
Moja Gazetka

Badanie wykazało także, że nie dla wszystkich korzystanie z kodów i kuponów jest wystarczająco wygodne (25 proc.). 57 proc. respondentów przyznaje, że nie wie, gdzie je znaleźć, a 28 proc. nie wie jakie sklepy je oferują. Natomiast 24 proc. nie umie aktywować kuponu w aplikacji.

image
Moja Gazetka

Nieprzekonani byliby skłonni korzystać z kuponów i kodów rabatowych jeśli byłyby dostępne w aplikacji, której używają do przeglądania gazetek reklamowych (56 proc.). Natomiast ponad 20 proc chciałoby je otrzymywać na e-mail (21 proc.). Konsumenci oczekują też jaśniejszych zasad ich działania, atrakcyjniejszej oferty i łatwiejszej obsługi kodów i kuponów w aplikacji (19 proc.).

image
Moja Gazetka

W ankiecie Mojej Gazetki wzięło udział 71 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn. Najliczniejsza grupa respondentów to osoby w wieku 35-44 lat (40 proc.) oraz mieszkańcy miejscowości o liczbie mieszkańców między 10 a 50 tysięcy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
20.02.2024 13:20
Globalny rynek dezodorantów urośnie o ponad 13 mld USD
Rośnie popyt na dezodoranty wśród pracujących profesjonalistów płci męskiejShutterstock
Raport firmy ​Technavio przewiduje, że globalny rynek dezodorantów urośnie do 2027 r. o 13,19 mld USD. Siłą napędową tych wzrostów będzie rosnące zapotrzebowanie na dezodoranty wśród użytkowników płci męskiej, a także innowacje w zakresie opakowań i składów produktów.

Poprawa standardów życia ludzi na całym świecie zwiększyła wydatki na produkty do pielęgnacji, w tym dezodoranty, zwłaszcza wśród populacji Millenialsów – zauważyła firma Technavio, zajmująca się badaniami i doradztwem technologicznym. Zgodnie z jej raportem pt. „Globalny rynek dezodorantów 2023-2027”, jeszcze w 2017 r. rynek był wyceniony na 25,92 mld USD. Natomiast w kolejnych latach będzie rósł w tempie 6,78 proc. rocznie, by ostatecznie osiągnąć wzrost o 13,19 mld USD. 

Autorzy raportu zauważyli, że mocno rośnie popyt na dezodoranty wśród pracujących profesjonalistów płci męskiej. Coraz więcej na produkty pielęgnacyjne i perfumeryjne, w tym drogie zapachy i dezodoranty, wydaje też cała populacja Millenialsów. Natomiast geograficznie największy wzrost na tym rynku odnotuje Ameryka Północna (33 proc.).

Nadal podstawową rolą dezodorantów pozostaje zwalczanie nieprzyjemnego zapachu wynikającego z rozpadu bakterii i pocenia się, w takich obszarach ciała jak pachy i stopy. Jednak według ekspertów Technavio, branża rozwija się dzięki innowacjom, a marki stale wprowadzają nowe receptury i opakowania, aby zaspokoić różnorodne preferencje konsumentów.Te innowacje to m.in. naturalne i bezaluminiowe formuły ze składnikami organicznymi, takimi jak węgiel aktywny, soda oczyszczona i olej kokosowy. Produkty te są przeznaczone dla osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnych opcji. W latach objętych prognozą mocno rosnąć będzie świadomość bezpieczeństwa składników.

Koncentrując się na skuteczności i zdrowiu skóry, producenci dezodorantów będą zmuszeni dostosować się, aby sprostać zmieniającym się potrzebom wymagających konsumentów poszukujących niezawodnych i przyjaznych dla skóry rozwiązań

– czytamy w raporcie „Globalny rynek dezodorantów 2023-2027”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. luty 2024 09:51