StoryEditor
E-commerce
14.02.2023 00:00

Sprzedawcy Allegro dostali dostęp do ponad 9 tys. punktów odbioru oraz automatów paczkowych w Czechach

W 2020 roku Packeta wprowadziła na rynek Z-Boxy, ekologiczne automaty paczkowe. Ich liczba przekroczyła 6 tys., a oprócz Czech działają one również na Słowacji i Węgrzech / fot. materiały prasowe
Allegro rozbudowuje międzynarodową ofertę szybkich dostaw w krajach Unii Europejskiej. Dzięki umowie z Packetą, największym czeskim operatorem logstycznym, platforma właśnie poszerzyła swoją ofertę o ponad 9 tys. punktów odbioru oraz automatów paczkowych Z-Box w Czechach. Tym samym sprzedający zyskali dodatkowe możliwości rozwijania swojego biznesu na kolejnych rynkach.

Packeta to kolejny operator, który dołączył do Allegro, wzbogacając ofertę dostaw międzynarodowych z platformy. Niespełna miesiąc wcześniej do Allegro dołączył DHL Parcel, oferujący dostawy kurierskie na terenie Polski oraz 24 krajów Unii Europejskiej. Teraz najpopularniejsza czeska firma logistyczna (na rodzimym rynku znana pod nazwą Zásilkovna), zapewni atrakcyjne cenowo i wygodne dostawy do 9100 punktów odbioru stacjonarnego oraz automatów Z-Box.

– Rozwijając naszą zagraniczną ekspansję spoglądamy zarówno na rynki regionu, jak i dalsze rynki unijne. Chcemy być jak najwygodniejszą platformą łączącą kupujących ze sprzedającymi nie tylko w Polsce, ale i w skali międzynarodowej. Promocja Allegro poza Polską połączona z coraz lepszymi dostawami i usługami na pewno ucieszy sprzedających, którzy tym samym będą mogli dotrzeć do nowych grup klientów. Ci z kolei będą mogli liczyć na większą i bardziej dostępną ofertę – mówi Jakub Kłoczewiak, director of operations w Allegro.

– Od początku działalności w Polsce naszym celem jest wspieranie rodzimych e-sklepów w sprawnej i efektywnej ekspansji zagranicznej. Otwarcie się na inne rynki to w naszej ocenie przyszłość polskiej branży e-commerce. Tym bardziej cieszy nas współpraca z Allegro, dzięki której rynek czeski stał się jeszcze bardziej dostępny dla tak wielu polskich e-sklepów. Posiadając największą sieć punktów odbioru w Czechach i zapewniając intuicyjną, cyfrową platformę e-commerce, gwarantujemy sprawny i satysfakcjonujący proces logistyczny zarówno sprzedającym, jak i kupującym w Czechach – dodaje Justyna Andreas, managing director w Packeta Polska.

Ekspansja Allegro na arenie międzynarodowej weszła w decydującą fazę dzięki zeszłorocznemu przejęciu czeskiej Grupy MALL i WE/DO, co pozwoliło firmie wejść na pięć nowych rynków Europy Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie dzięki platformie Allegro.com sprzedający docierają ze swoją ofertą do klientów w całej Unii Europejskiej. 

Czytaj też: Dagmara Gołek, Allegro: Uroda to jedna z najbardziej rozwojowych kategorii na platformie

Packeta/ZásilkovnaZásilkovna to czeski franczyzowy projekt logistyczno-technologiczny, który w 2010 roku założyła Simona Kijonkova, która do dziś zarządza firmą. Od tego czasu rozwinął się on w jedną z najbardziej znanych firm w Czechach, która świadczy kompleksowe usługi logistyczno-technologiczne dla sklepów internetowych. Dziś Zásilkovna jest częścią 14 spółek holdingu Packeta, który działa w 8 krajach i realizuje dostawy do 34 krajów na świecie.

Zásilkovna prowadzi również popularną usługę o nazwie "Mezi námi" polegającą na dostarczaniu paczek między osobami fizycznymi. W 2020 roku Packeta wprowadziła na rynek Z-Boxy, ekologiczne automaty paczkowe. Ich liczba przekroczyła 6 tys., a oprócz Czech działają one również na Słowacji i Węgrzech. Oprócz nich Packeta ma ponad 15 tys. własnych punktów odbioru (niemal 9 100 w Czechach), ponad 140 tys. partnerskich punktów odbioru i współpracuje z ponad 46 tys. e-sklepów.

W Polsce Packeta wspiera e-sklepy w ekspansji na rynki zagraniczne. Z jej usług korzystją też od jakiegoś czasu sprzedawcy platformy Vinted. Dzięki współpracy z InPost oraz Pocztą Polską, Packeta doręcza też paczki polskim odbiorcom robiącym zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
23.05.2024 13:14
Answear otwiera pierwszy concept store w Warszawie
Answear przenosi część biznesu do przestrzeni stacjonarnej.Shutterstock
Answear, znana platforma e-commerce z siedzibą w Krakowie, otworzyła swój pierwszy stacjonarny concept store. Obiekt znajduje się w odnowionej przestrzeni warszawskiej Fabryki Norblina i zajmuje powierzchnię 2000 m². Jest to znaczący krok dla firmy, która do tej pory funkcjonowała wyłącznie w przestrzeni internetowej.

Concept store Answear oferuje klientom nie tylko produkty odzieżowe, ale również dodatki i przedmioty z kategorii home & lifestyle. Sklep podzielony jest na strefy produktowe, a oprócz tradycyjnych funkcji sklepowych, obiekt wyposażony jest w nowoczesne przymierzalnie i punkt krawiecki.

W nowo otwartym concept store Answear, który zajmuje przestrzeń 2000 m², klienci mogą przeglądać bogaty i różnorodny asortyment produktów podzielonych na tematyczne strefy. Sklep oferuje artykuły od renomowanych projektantów i marek takich jak Victoria Beckham, Tory Burch, Rotate, Custommade, Elisabetta Franchi, Liu Jo, Pinko, MICHAEL Michael Kors, Iro, Diesel, AllSaints, Vanda Novak, Coach, Swarovski, Furla oraz od popularnych marek takich jak adidas, Calvin Klein, Boss, Tommy Hilfiger i Polo Ralph Lauren. W ofercie znajdują się produkty dla mężczyzn, kobiet i dzieci, a także przedmioty z kategorii home & lifestyle dostępne w dziale domowym. Nie wiadomo jeszcze, czy Answear zaoferuje w tej lokalizacji produkty z kategorii home spa czy kosmetyki.

Jednym z głównych atutów nowo otwartego sklepu jest jego design i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wnętrze sklepu charakteryzuje się drewnianymi podłogami i niestandardowymi meblami, a zakupy ułatwiają innowacyjne rozwiązania takie jak inteligentne przymierzalnie i nowoczesne kasy z podwójnymi ekranami. Te elementy mają na celu ułatwienie i uprzyjemnienie procesu zakupowego.

Otwarcie concept store jest częścią strategii Answear mającej na celu integrację doświadczeń zakupowych online i offline oraz wzmocnienie obecności marki w segmencie premium. Chociaż sprzedaż stacjonarna nie będzie dominować w ogólnej strukturze przychodów firmy, Answear liczy na pozytywny wpływ tego przedsięwzięcia na wizerunek i relacje z klientami oraz partnerami. Firma, której działalność rozciąga się obecnie na 12 rynków, kontynuuje ekspansję i poszukiwanie nowych możliwości wzrostu.

Czytaj także: Sklep online HalfPrice zakończył działalność. Prezes CCC: to była prowizorka.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
23.05.2024 11:49
Allegro kontynuuje międzynarodowy rozwój i przyspiesza tempo wzrostu rentowności
Allegro spełniło lub przekroczyło wszystkie swoje oczekiwania finansowe na pierwszy kwartał na rodzimym rynku, na którym generuje 95 proc. biznesu.Allegro
W pierwszym kwartale 2024 roku, Allegro, wiodący polski marketplace, odnotowało znaczące przyspieszenie wzrostu wartości sprzedanych towarów brutto (GMV) oraz skorygowanego zysku EBITDA. Firma, której działalność koncentruje się głównie w Polsce, zyskuje również na znaczeniu na rynkach międzynarodowych, co potwierdza jej sukcesy na Słowacji i w Czechach.

Wzrost GMV w Polsce osiągnął poziom 10 proc. w stosunku rocznym w pierwszym kwartale, co wyraźnie przewyższa tempo wzrostu detalicznego w kraju. Przychody z działalności w Polsce wzrosły o imponujące 218 proc. r/r do 21 mld zł, napędzane głównie przez rosnące GMV oraz zwiększoną efektywność monetarystyczną i przychody z działalności reklamowej. Zysk EBITDA również znacznie wzrósł, co pozwoliło Allegro na dalsze inwestycje i rozwój. Taki wynik był możliwy dzięki rosnącemu GMV oraz ciągłej poprawie prowizji od sprzedaży (take rate) i przychodów z działalności reklamowej. Ponadto, liczba aktywnych kupujących na Allegro w Polsce wzrosła ósmy kwartał z rzędu, osiągając poziom 148 mln na koniec marca.

Allegro nie spoczywa na laurach i dynamicznie rozwija swoje działania poza granicami Polski. Uruchomienie platform Allegro.cz i Allegro.sk, które zadebiutowały odpowiednio w Czechach i na Słowacji, przyczyniło się do zwiększenia liczby aktywnych kupujących w regionie do 199 milionów. Wartość GMV na tych rynkach, mimo że niższa od przewidywań, potwierdza stopniowe budowanie pozycji Allegro jako międzynarodowego gracza w e-commerce. Allegro skutecznie rozwija swoje działania na rynkach zagranicznych, gdzie liczba beneficjentów programu lojalnościowego Allegro Smart! przekroczyła 520 tysięcy. GMV sfinansowane za pomocą Allegro Pay wyniosło 21 mld zł, co stanowi 144 proc. całkowitego GMV w pierwszym kwartale.

Znaczący wpływ na wyniki finansowe Allegro ma także rozwijana oferta fintechowa. Allegro Pay, umożliwiające zakupy finansowane przez platformę, oraz nowa usługa cashbackowa Allegro Cash, są przykładem innowacji, które przyciągają nowych użytkowników i zwiększają lojalność istniejących. Dodatkowo, strategiczne partnerstwa z instytucjami finansowymi jak Banco Santander otwierają nowe możliwości dla rozwoju Allegro.

Czytaj także: Allegro nadal rośnie. Platforma wynajęła nowy magazyn logistyczny przy porcie lotniczym Kraków-Balice

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 14:52