StoryEditor
Perfumerie
13.07.2020 00:00

COVID-19 a testery. Jak bezpiecznie umożliwić testowanie kosmetyków?

Testowanie produktu kosmetycznego przed podjęciem decyzji o zakupie to bardzo ważny element procesu zakupowego i relacji pomiędzy producentem, a konsumentem. Czy jednak w dobie COVID-19 bezpiecznie jest udostępniać testery? Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego zapewnia, że z przygotowanymi przez niego procedurami możliwe jest testowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, kolorowych i perfum.  

Zanim wybuchła pandemia koronawirusa, oczywiste było, że testery w punktach sprzedaży są niezbędne i każdy konsument powinien mieć prawo z nich skorzystać. Tylko wtedy może bowiem podjąć świadomą decyzję o zakupie, co czyni ten zakup bardziej przemyślanym i satysfakcjonującym.

– Niektóre kategorie produktów kosmetycznych w ogóle by się nie sprzedawały, gdyby nie możliwość ich wcześniejszego sprawdzenia. Decyzja o zakupie produktu, np. perfum bez możliwości wcześniejszego poznania zapachu jest niemożliwa. Podobnie jest z produktami do makijażu, odpowiedni zakup musi być często poprzedzony doborem właściwego koloru np. podkładu czy pudru – czytamy we wstępie do wytycznych, które przygotował dla branży Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Wszystko zmieniło się wraz z pandemią. – Na nowo przyglądamy się rozmaitym aspektom życia społecznego i zastanawiamy się jak należy je dostosować do aktualnej sytuacji. Dla nas jako branży, jednym z tych aspektów, wynikającym z troski o naszych konsumentów, jest bezpieczne korzystanie z testerów w miejscu zakupu – informuje PZPK.

Firmy zrzeszone w PZPK zaangażowały się w przygotowanie informacji o zasadach zapewniających bezpieczeństwo podczas korzystania z testerów.

– Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe proponujemy zaangażowanie konsultantów i przeszkolonego w tym zakresie personelu. Jeśli w punktach handlowych nie ma konsultantów, to zgodnie z rekomendacjami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz po uwzględnieniu wniesionych uwag, do samodzielnego posługiwania się konsumentów powinny być przeznaczone tylko testery perfumeryjne. Testery produktów pielęgnacyjnych i kolorowych i ich udostępnianie konsumentom bezpośrednio nie jest przez GIS i MZ zalecane – zastrzega PZPK i rekomenduje wywieszenie plakatów informujących o możliwości testowania z pomocą konsultantki.

Natomiast w odniesieniu do testerów perfumeryjnych potrzebna jest edukacja konsumentów. Dlatego związek również w tym przypadku rekomenduje wywieszenie plakatów informujących, jak korzystać z testerów perfumeryjnych, żeby nie stwarzać ryzyka ani dla siebie, ani dla innych użytkowników.

Zasady dla konsultantów i konsumentów w przystępnej formie infografiki można pobrać poniżej:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
16.02.2024 09:00
Douglas rośnie w sprzedaży stacjonarnej i e-commerce. W planach ma otwarcie ponad 200 nowych sklepów i remonty ponad 400
Szczególnie dobrze sprzedającymi się produktami z oferty Douglasa są perfumy, których popularność jeszcze wzrasta z okazji różnych świąt, podczas których zwyczajowo wręcza się prezenty     wiadmoscikosmetyczne.pl
Douglas poinformował, że w pierwszym kwartale roku finansowego 2023/24 znacząco zwiększył swoją sprzedaż. O ile w handlu stacjonarnym wzrost wyniósł blisko 7 proc., to w elektronicznym jest to już niemal 11 proc.

W pierwszym kwartale roku obrotowego 2023/24 Grupa Douglas odnotowała wzrost zarówno przychodów, jak i zysków, we wszystkich kanałach i regionach w porównaniu z rokiem poprzednim, jednocześnie poprawiając swoją rentowność. Sprzedaż netto (na podstawie nieaudytowanych danych) wzrosła o 8 proc. do około 1,56 mld euro w okresie od października do grudnia 2023 roku. W sprzedaży stacjonarnej ten wzrost 6,7 proc., a w handlu elektronicznym 10,7 proc.

Poprawiła się też rentowność sieci. Skorygowana EBITDA wzrosła o 12,6 proc. do 348,3 mln euro przy wyższej skorygowanej marży EBITDA wynoszącej 22,4 proc. (rok poprzedni: 21,5 proc.). Zysk netto wzrósł do 125,2 mln euro (+10,6 proc., rok poprzedni: 113,2 mln euro)

Sander van der Laan, dyrektor generalny Douglas Group skomentował:

Miesiące od października do grudnia to dla nas najważniejsza pora roku. Osiągnęliśmy bardzo udany pierwszy kwartał z dobrymi wynikami w obu kanałach – i rozwijamy się rentownie i organicznie. To wyraźnie pokazuje, że nasza strategia działa i zachęca do dalszych inicjatyw.

Silna dynamika w e-commerce

Szczególnie mocno rozwinęła się sprzedaż Douglasa w e-commerce (10,7 proc.), co oznacza, że kanał ten rośnie szósty kwartał z rzędu. Do tego wyniku przyczyniła się kategoria perfum, która odnotował silny wzrost sprzedaży (netto) o 26 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się podczas Dnia Singla, Black Friday i przed Bożym Narodzeniem. 

Jednak to Black Fiday był rekordowy. Podczas tego dnia sklepy internetowe Douglasa w całej Europie, w godzinach szczytu przyjmowały ponad 20 tys. zamówień na godzinę.

Najlepiej sprzedającymi się w e-commerce produktami w pierwszym kwartale były kalendarze adwentowe, perfumy premium oraz zestawy upominkowe z produktami zapachowymi lub pielęgnacyjnymi.

Rozbudowa sieci i modernizacja perfumerii

W ramach strategii „Let it Bloom – Douglas 2026” detalista uruchomił program rozwoju i rozbudowy sieci perfumerii. Do końca roku obrotowego 2025/26 w całej Europie planowane jest otwarcie ponad 200 nowych sklepów (netto) i remonty ponad 400. Dzięki tej inicjatywie Douglas chce zaoferować swoim klientom jeszcze bardziej atrakcyjne doświadczenia zakupowe.

W pierwszym kwartale bieżącego roku obrotowego Douglas otworzyła 17 nowych oddziałów (netto).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
08.02.2024 16:36
Jak drogerie zachęcają do zakupów walentynkowych upominków?
Pięc dni przed świętem w sklepie Yves Rocher, ale też w wielu innych markowych butikach, perfumeriach i drogeriach, pojawiły się walentynkowe dekoracje i promocjewiadmoscikosmetyczne.pl
Na pięć dni przed świętem zakochanych w większości drogerii, perfumerii i markowych sklepów kosmetycznych widać promocje lub choćby delikatne sugestie zachęcające do obdarowania swojej drugiej połówki. Spójrzmy co proponują detaliści.

Przemierzając warszawską Galerię Mokotów (Westfield Mokotów) najpierw natknęłam się na sklep Yves Rocher, który przypomniał mi, że za kilka dni świętujemy walentynki. Przy tej okazji na specjalnie przygotowanym standzie znalazłam kilka prezentowych propozycji, nie tylko dla kobiet.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Jako promocję marka zaproponowała perfumowany żel pod prysznic gratis przy zakupie zapachu.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Później minęłam butik Givenchy i stoisko Samarite, na których nie było walentynkowych ofert. Aż dotarłam do The Body Shop, który kusił girlandą serc.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Zachęcał też, by poznać i pokochać masła do ciała marki. Ich cena z okazji walentynek to 40 zł zamiast 100 zł, więc chyba warto.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

W serca ubrał się też Douglas, zachęcając do zakupu perfum ze zniżką do 30 proc.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Walentynkowe superceny dotyczą wybranych zapachów i pielęgnacji dla kobiet i mężczyzn.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

A oferta perfum przedstawia się następująco:

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Kontigo z okazji walentynek radzi: Pokochaj siebie! A do zakupów zachęca 40-proc. rabatem na pielęgnację, makijaż i suplementy.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Super-Pharm pięć dni przed walentynkami jakoś wyraźnie nie odnotował tego święta, choć za kasami sporą część regałów zajęły czekoladki Lindt w walentynkowym kolorze.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Natomiast Rossmann z okazji walentynek postawił na pielęgnację włosów.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Na pięć dni przed świętem zakochanych sieć kusi m.in. promocją na kosmetyki OnlyBio.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Oprócz tego oferuje różnorodne walentynkowe gadżety, w tym poduszki, długopisy oraz akcesoria kuchenne

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Ale także seksowną bieliznę:

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

W butiku L’Occitane serduszkowym aplikacjom towarzyszy premiera limitowanej kolekcji o zapachu kwiatu wiśni i truskawki.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Oprócz wody toaletowej, do wyboru są w niej mgiełki, perfumowane żele pod prysznic i mleczka do ciała, a nawet krem do rąk. Marka zachęca do kupowania pojedynczych produktów lub większych zestawów w ozdobnych pudełkach.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Na specjalnie opakowane zestawy postawił też butik marek La Mer, Estée Lauder i Clinique.

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

Także wybrane zapachy kuszą pięknymi limitowanymi opakowaniami, przygotowanymi specjalnie z myślą o walentynkowym upominku.  

image
wiadmoscikosmetyczne.pl

  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 08:13