StoryEditor
Perfumerie
28.09.2019 00:00

Konsument jest coraz bardziej wybredny - jaka przyszłość czeka niszowe marki perfum?

„Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku niszowe marki perfum muszą się odnaleźć na nowo. Rosnąca liczba marek, bardziej wybredni nabywcy i stale odnawiana baza klientów: niszowe marki perfum szukają nowego życia, aby zaskoczyć swoich adeptów" - uważa François Hénin, założyciel Jovoy, „Ambassade des Parfums Rares”, marki detalicznej promującej rzadkie perfumy ze sklepami we Francji, Londynie, Katarze i Dubaju.

François Hénin to założyciel niszowego sklepu z perfumami Jovoy i właściciel niszowych marek zapachowych Jovoy i Jeroboam. W wywiadzie udzielonym portalowi Premium Beauty News, opowiedział jakie są dziś oczekiwania nabywców perfum niszowych.

Perfumiarz podkreślił, że kupujący wybierają marki zgodnie z ich potencjałem sprzedażowym, szczególnie na Bliskim Wschodzie lub w Rosji, które pozostają największymi rynkami konsumenckimi dla tego rodzaju perfum. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w Londynie, w domach towarowych Harrods lub Selfridges. Konsumenci oczekują również, że marki wprowadzą innowacje i przeobrażą się, aby przyciągnąć nową grupę docelową: młodych ludzi i pokolenie milenialsów.

- Marki muszą dostosować się do życzeń i pragnień milenialsów, którzy mają inne nawyki konsumpcyjne niż starsze grupy wiekowe. Chodzi np. o małe rozmiary flakoników (15 ml), miniaturowe repliki butelek perfum. Są urocze, modne na rynku i pasują do stylu życia młodych ludzi - powiedział François Hénin.

Konsumenci szukają wyłączności i personalizacji, dlatego przyjemne doświadczenie zakupowe stało się niezbędne. Tak bardzo, że na przykład Amazon ma zamiar otworzyć sklepy stacjonarne, aby urozmaicić zakupy. Klienci stali się również bardziej ekologiczni i są wrażliwi na wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu, co stanowi nowe wyzwanie dla marek.


 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
12.06.2024 11:06
Sephora stworzy "Bezpieczne Przestrzenie" na Paradach Równości — w tym w Polsce
Sephora po raz kolejny bierze udział w obchodach Miesiąca Dumy.Sephora
W ramach wsparcia dla społeczności LGBTQIA+, Sephora wprowadza inicjatywę "Safe Space" — Bezpiecznych Przestrzeni — w Polsce. W okresie od 15 do 22 czerwca, perfumeria Sephora w Złotych Tarasach oraz Miasteczka Równości w Warszawie stają się miejscami, gdzie każdy może czuć się bezpiecznie i celebrować swoją różnorodność poprzez makijaż i jego naukę.

W ramach inicjatywy "Safe Space" organizowanej przez Sephora, od 15 do 22 czerwca w Warszawie, uczestnicy Parad Równości mogą skorzystać z bezpłatnych makijaży oraz demakijaży wykonanych przez profesjonalistów Sephora. Usługi te będą dostępne w perfumerii przy Złotych Tarasach oraz podczas dwóch Miasteczek Równości – jednego przy PKiN, a drugiego na skwerze Kahla nad Wisłą.

Podczas odwiedzin w strefie Sephora, goście mogą uczestniczyć w warsztatach makijażu "Classes for Confidence", prowadzonych przez zespół Sephora. Uczestnicy będą mieli szansę nauczyć się podstaw makijażu, w tym technik makijażu ust i oczu. Osoby zainteresowane pracą w Sephora będą również mogły spotkać się z zespołem HR w specjalnie przygotowanej strefie.

Strefa Sephora w warszawskich Miasteczkach Równości to wynik długotrwałej współpracy z KPH, rozpoczętej w 2021 roku z działaniami na mediach społecznościowych. Przez lata Sephora rozwinęła pionierskie warsztaty makijażowe dla osób transpłciowych i niebinarnych. Firma także podpisała "List poparcia społeczności LGBTQIA+", wspierany przez KPH i Open for Business, potwierdzając zaangażowanie w promowanie równości w miejscu pracy.

Jako KPH dążymy do tego, aby zbudować Polskę ludzi równych praw, w której szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim osobom - bez względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową. Jest to możliwe m.in. dzięki współpracy z biznesem, czyli z firmami, które oprócz swojej głównej działalności, realizują również ważne cele społeczne, są odpowiedzialne i godne zaufania. Taką firmą jest właśnie Sephora! 

powiedziała Monika Weryszko, menedżerka PR i komunikacji w KPH.

Czytaj także: Monika Czaplicka, Priders: Pieniądze uciekają sprzed nosa markom, które nadal nie wiedzą, co zrobią na Miesiąc Dumy

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
10.06.2024 15:46
Paulina Krupińska pierwszą polską ambasadorką Douglas Collection. Rusza kampania marki z jej udziałem
Paulina Krupińska, ambasadorka marki Douglas Collection; Katarzyna Mauduit, dyrektorka marketingu Douglas PL & CEE; Jaga Majkut, general make-up artist Douglas Collection Douglas Polska i Tomasz Kozak, customer experience manager CEE Douglasfot. wiadomoscikosmetyczne.pl, Katarzyna Bochner
Paulina Krupińska została pierwszą polską ambasadorką marki Douglas Collection. Kampania pod hasłem „Jak Ty to robisz?” z udziałem ambasadorki wystartuje już 11 czerwca i będzie promować kosmetyki do makijażu z tej linii dostępnej wyłącznie w perfumeriach Douglas.

Paulina Krupińska będzie promować markę Douglas Collection, czyli kosmetyki marki własnej sieci Douglas. Została pierwszą ambasadorką marki i pierwszą Polką z tym tytułem. Inicjatywa kampanii i współpracy z Pauliną Krupińską zrodziła się w Polsce, w zespole Douglas Polska.

–  Zaprosiliśmy Paulinę Krupińską do współpracy, ponieważ jej świetny styl, autentyczność i wizerunek idealnie pasują do naszej marki. Paulina inspiruje Polki, bez budowania dystansu, wygląda świetnie mimo napiętego grafiku, i przepięknie prezentuje się w każdym stylu i makijażu. To kobieta, która w każdej roli życiowej pozostaje autentyczna, co sprawia, że Polki ją uwielbiają – jest to wartość bliska naszej marce. Pragniemy inspirować Polki do wyrażania siebie poprzez makijaż. Kiedy patrzymy na Paulinę, zadajemy sobie pytanie, jak ona to robi, że zawsze wygląda pięknie i naturalnie – mówi Katarzyna Mauduit, dyrektorka marketingu Douglas PL & CEE.

Nie sposób nie zgodzić się z tą opinią. Paulina Krupińska należy do kobiet, które realizują się w wielu rolach i godzą je. Jest mamą i żoną, kobietą czynną zawodowo, bardzo aktywną, medialną, a przy tym dostępną w swoim wizerunku i bardzo naturalną. Podobnego zdania są internauci, którzy entuzjastycznie zareagowali na wiadomość, że to właśnie Paulina Krupińska będzie promowała kosmetyki Douglas Collection. Kadry z kampanii, w której weźmie udział już można zobaczyć na profilu ambasadorki i Douglas Polska na Instagramie.

Jak przyznała Paulina Krupińska, do współpracy z marką przekonała ją jakość produktów, ich bardzo duży wybór, a zarazem wielofunkcyjność, a także osobiste doświadczenia z perfumeriami Douglas, których personel ceni za bardzo fachową wiedzę i wsparcie przy zakupach.

Kampania z udziałem Pauliny Krupińskiej, promująca kosmetyki do makijażu Douglas Collection, rozpocznie się w dzień po ogłoszeniu jej współpracy z Douglas Polska, czyli 11 czerwca 2024 r. Będzie prowadzona pod hasłem „Jak Ty to robisz?”.

– Celem kampanii jest zachęcenie konsumentek do dialogu z marką. Nie istnieje bowiem jedna, dobra odpowiedź na pytanie „Jak Ty to robisz?”. Chcemy sprowokować  kobiety do podpatrywania trików naszych make-up artists, sekretów Pauliny, ale również dzielenia  się swoimi wyjątkowymi sposobami na dbanie o siebie i poznać ich „beauty hacki”. Przy tak szerokim asortymencie jak Douglas Collection, możliwości są nieograniczone. Dlatego w ramach kampanii na social mediach powstaną tutoriale makijażowe, zaś na festiwalach muzycznych już kolejny rok specjalne strefy Douglas, gdzie można spotkać i zrobić makijaż u naszych makijażystów. W ten sposób pragniemy pokazać, jak za pomocą produktów Douglas Collection można poznać najróżniejsze sposoby na podkreślenie swojego piękna i wyrażenie siebie – dodaje Katarzyna Mauduit.

image
Paulina Krupińska, ambasadorka marki Douglas Collection; Katarzyna Mauduit, dyrektorka marketingu Douglas PL & CEE; Jaga Majkut, general make-up artist Douglas Collection Douglas Polska i Tomasz Kozak, customer experience manager CEE Douglas
fot. wiadomoscikosmetyczne.pl, Katarzyna Bochner

Marka Douglas Collection ma 16 lat i w tym czasie, jak podkreśliła dyr. marketingu, rozwinęła się do aż 900 produktów, z czego ponad 400 to produkty makijażowe. Marką zajmuje się team doświadczonych makijażystów i ekspertów, i we współpracy z nimi rozwijany jest jej asortyment.

– Markę rozwijamy w oparciu o trendy, bo jako największa sieć perfumerii w Europie, która sprowadza z całego świata marki do naszych sklepów i online’u, wiemy co jest na topie jako jedni z pierwszych. Douglas Collection to produkty jakości premium, ale oferujemy je w przystępnych cenach – podkreśla Katarzyna Maudit.  

Współpraca z Pauliną Krupińską ma spowodować, że o Douglas Collection zrobi się w Polsce głośniej i produktów tych spróbują osoby, które dotąd uważały, że nie są dla nich z powodu prestiżu i ceny. Z tego też powodu w kampanię marki będą zaangażowani twórcy cyfrowi.

– Chcemy, żeby kampania była przede wszystkim o makijażu i o konsumentach. Odpowiedź „Jak Ty to robisz?” nie jest jedna – będą o tym mówić także nasi makijażyści i eksperci, będziemy odsłaniać kolejne karty w mediach społecznościowych. Chcemy demokratyzować to piękno z Wami i projekt będzie miał de facto wielu ambasadorów – zwróciła się Katarzyna Maudit do  dziennikarzy i twórców cyfrowych zaproszonych na event, który odbył się 10 czerwca br. w H15 Boutique Hotel w Warszawie. Podczas wydarzenia można było porozmawiać z przedstawicielami Douglas Polska i Pauliną Krupińską oraz zasięgnąć porad makijażystów marki.

Kampania „Jak Ty to robisz?” będzie widoczna w perfumeriach w całym kraju oraz na kanałach social media Douglas. Będzie prowadzona również na nośnikach OOH w polskich miastach oraz w prasie. Spot będzie emitowany w serwisie Youtube oraz kanałach własnych Douglasa. W ramach kampanii planowane są także działania obejmujące digital i influencer marketing.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 15:38