StoryEditor
Perfumerie
23.03.2022 00:00

Sieć Douglas również chce pomóc Ukraińcom w znalezieniu pracy

Wiele firm, w tym kosmetycznych angażuje się w pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. Jednym z istotnych elementów wsparcia, jest ułatwienie im znalezienia pracy. Teraz, wywodząca się z Niemiec sieć perfumerii Douglas poinformowała, że uruchomiła bazę z informacjami o wolnych stanowiskach na platformie Job Aid Ukraine.

Oprócz przekazywania darowizn wybranym organizacjom pomocowym, uważamy, że ważne jest, aby dać ludziom, którzy uciekli, odrobinę normalności, stabilności i perspektywy. Dlatego będziemy stale dzielić się otwartymi stanowiskami w DOUGLAS na Job Aid Ukraine – czytamy na profilu Linkedin sieci.

Pomoc zorganizował niemiecki dział HR sieci Douglas. Otrzymał oficjalne podziękowania za inicjatywę i szybkie wdrożenie.

Z kolei Drogerie Natura już wcześniej ruszyły z pomocą w znalezieniu pracy, a nawet poszły dalej. Ich platforma oferuje też bezpłatną pomoc lekarską, wsparcie psychologiczne czy zakwaterowanie. Każdy może w niej umieścić swoje oferty zorganizowanego wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Do strony Klubu Natura podłączono zakładkę Solidarni z Ukrainą, gdzie znajdują się dziesiątki ofert pracy w całej Polsce.

To nowe miejsce w internecie, które powstało po to, by łączyć tych, którzy oferują pomoc dla naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy schronili się w Polsce przed wojną, z tymi, którzy takiego wsparcia w zakresie pracy, mieszkania, opieki medycznej potrzebują – poinformowała sieć Natura w mediach społecznościowych.

Douglas to wiodąca sieć perfumerii w Europie. Oferuje ponad 130 tys. produktów kosmetycznych i lifestylowych w sklepach internetowych i w ponad 2 tys. sklepów stacjonarnych. Na skutek pandemii i zmiany nawyków zakupowych konsumentów zarząd sieci podjął w tym roku decyzję o zamknięciu ok. 500 stacjonarnych perfumerii w całej Europie z czego około 60 w Niemczech. Największy wysiłek został położony w dalszy rozwój sprzedaży internetowej.

Przeczytaj również: Douglas publikuje najnowsze wyniki. Wzrost sprzedaży i zysków. E-commerce nabiera rozpędu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
15.11.2023 12:34
Sephora i Fundacja Sukces Pisany Szminką kontynuują współpracę; cegiełką jest lampka-tęcza
Lampka jest produktem-cegiełką, z którego dochód jest przeznaczany na wsparcie programu Fun.Tech.Future.Sephora
W ofercie kolekcji świątecznej w perfumeriach Sephora oraz na sephora.pl znajduje się wyjątkowy produkt — nocna lampka w formie tęczy. Przez ostatnie 6 lat cały dochód z jej sprzedaży jest przeznaczany na wsparcie programu Fun.Tech.Future., który działa na rzecz zapewnienia aktywizacji zawodowej młodzieży z rodzin zastępczych oraz innych grup społecznie nieuprzywilejowanych. Od momentu uruchomienia z programu, który jest realizowany przez Fundację Sukces Pisany Szminką, skorzystało już prawie 730 młodych osób.

Według sondażu przeprowadzonego przez Fundację SPS w sierpniu wśród osób w wieku 18-26 lat, aż 90 procent z nich uważa, że absolwenci nie są wystarczająco przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej i procesu rekrutacyjnego. Spośród tych, którzy pracują tymczasowo lub jeszcze nie rozpoczęli swojej aktywności zawodowej, 56 procent zadeklarowało, że nie czuje się odpowiednio przygotowanych do objęcia pełnoetatowej pracy, która umożliwiłaby im samodzielne utrzymanie.

image

Tęczowa lampka zmienia kolory, jest więc idealnym prezentem dla najmłodszych.

FOTO: Sephora
Program Fun.Tech.Future. jest otwarty dla wszystkich młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia, motywacji i konkretnej wiedzy, aby skutecznie rozpocząć swoją karierę zawodową. Aby wziąć udział, można zarejestrować się na stronie Fundacji. Proces rekrutacji jest realizowany we współpracy z domami dziecka, rodzinnymi domami dziecka oraz innymi organizacjami wspierającymi aktywizację zawodową osób z różnych grup społecznie nieuprzywilejowanych.

Uczestnicy programu Fun.Tech.Future. mają dostęp do warsztatów online i webinarów, które prowadzą eksperci Fundacji oraz partnerzy projektu, w tym Sephora. W bieżącym roku odbyły się również dwudniowe warsztaty stacjonarne we Wrocławskim Parku Technologicznym, skupiające się na doradztwie zawodowym. Wzięło w nich udział ponad 50 osób, w tym osoby pracujące w dziedzinie doradztwa zawodowego oraz młodzież z nieuprzywilejowanych środowisk, która dopiero rozpoczyna swoją dorosłą karierę.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, istotnym aspektem wsparcia ze strony Sephora, oprócz finansowego wsparcia programu, było zaangażowanie 6 uczestników w programie stażowym. Staże trwały dwa miesiące i były płatne, a uczestnicy mieli możliwość odbywania ich w perfumeriach Sephora, gdzie mieli dedykowanych mentorów z zespołu pracowników firmy. W wybranych perfumeriach Sephora zorganizowano również grupowe warsztaty dotyczące makijażu odpowiedniego na rozmowę rekrutacyjną. Podczas tych spotkań, w których uczestniczyło 40 dziewcząt, eksperci z Sephora dzielili się także wiedzą na temat charakteru i specyfiki pracy w branży detalicznej i kosmetycznej.

Lampka w kolorach Sephora Collection jest dostępna od listopada we wszystkich perfumeriach Sephora oraz na stronie internetowej sieci do wyczerpania zapasów. Koszt produktu wynosi 59 złotych.

Czytaj także: Magda Wieczorek, Organique: Staramy się szukać społecznych inicjatyw bliskich kobietom

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
13.11.2023 09:37
Sephora otworzyła w Wola Park pierwszą lokalizację w nowym koncepcie
Sephora to obok Douglasa jedna z najbardziej popularnych sieci perfumerii w Polsce.Sephora Polska
Sieć perfumerii Sephora otworzyła w galerii Wola Park nowy, większy salon, który wprowadza najnowszy koncept. Wzrost powierzchni lokalizacji umożliwił poszerzenie oferty o nowe produkty, a także zapewnił miejsce na usługi kosmetyczne. Dodatkowo, placówka wyposażona jest w automatyczny punkt odbioru zamówień online.

Nowy salon Sephora jest większy o 50 mkw. w porównaniu do poprzedniego. Asortyment obejmuje zarówno dotychczasowe marki z kategorii makijażu, pielęgnacji skóry, włosów, zapachów i akcesoriów kosmetycznych, jak i nowe produkty. W tej lokalizacji wprowadzono dodatkowo marki Byoma i The Ordinary, a także pojawiły się zupełnie nowe produkty od marki pielęgnacyjnej Sol de Janeiro, które nie były dostępne wcześniej.

Nowy salon Sephora otwarty w Wola Parku będzie unikatowym miejscem na handlowej mapie Warszawy, ponieważ jest to pierwszy salon marki otwarty w nowym koncepcie. Cieszy nas, że Sephora postanowiła zrealizować tę transformację po raz pierwszy właśnie w Wola Parku — Emilia Szkudlarek, dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park

Oprócz możliwości zakupów, Sephora w Wola Parku oferuje również usługi makijażowe i pielęgnacyjne w strefie Beauty Hub. Dodatkowo, klienci mają wygodną opcję odbioru produktów z automatycznego punktu Click&Collect, gdzie zamówienia złożone na sephora.pl można bezpłatnie odebrać w ciągu dwóch godzin.

Czytaj także: Sephora, Boots UK i Space NK wezwały rząd Wielkiej Brytanii do zajęcia się „niedopuszczalnym” wzrostem przestępczości w handlu detalicznym

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. listopad 2023 20:47