StoryEditor
Apteki
09.08.2023 12:07

Gemini optymalizuje proces obsługi pacjentów. W jednej z aptek mogą oni skorzystać z samoobsługowego kiosku

Sammobsługowy kiosk stanął w aptece Gemini we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej / linkedin.com/gemini-polska
Sieć Gemini w jednej ze swoich aptek zainstalowała samoobsługowy kiosk. Pacjenci mogą w nim samodzielnie sprawdzić dostępność i zarezerwować potrzebne produkty bez stania w kolejce.

W aptece Gemini we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej do dyspozycji pacjentów został oddany samoobsługowy kiosk. Pozwala on w łatwy sposób samodzielnie sprawdzić dostępność i zarezerwować potrzebne produkty bez stania w kolejce. Po maksymalnie 15 minutach od złożonej rezerwacji na wskazany numer telefonu przychodzi SMS z powiadomieniem o gotowym zamówieniu.

Dzięki kioskowi po złożeniu zamówienia można wiec udać się na inne zakupy, a następnie wrócić i odebrać leki bez kolejki, w specjalnie wydzielonym okienku. Usługa dotyczy całego asortymentu apteki.

 

***

Gemini wywodzi się z rodzinnej firmy stworzonej przez polskich farmaceutów. Pierwsza apteka powstała 33 lata temu w Wejherowie. Obecnie pod szyldem Gemini  działa 238 aptek w ponad 20 miejscowościach. W 2022 roku obsłużyły one ponad 28 mln pacjentów, czyli o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Farmaceuci zrealizowali w nich ponad 27 mln recept.

Gemini uruchomiło też pierwszą e-aptekę w Polsce. Było to w 2008 roku. Od grudnia 2022 r. sieć prowadzi natomiast Platformę Zdrowia Gemini.pl, która oprócz oferowanie leków, sprzętu medycznego, kosmetyków, suplementów diety (w simie 30 tys. SKU) daje dostęp do bazy wiedzy z zakresu zdrowia, m.in. profilaktyki, schorzeń i praw pacjenta.

 

Czytaj też: Gemini ma 120 punktów opieki farmaceutycznej. Będą kolejne

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Apteki
08.10.2024 10:06
IQVIA: Wartość rynku aptek stacjonarnych w Polsce we wrześniu 2024 roku wyniosła 4,6 miliarda złotych
shutterstock

Rynek aptek w Polsce wciąż się rozwija, a dane za wrzesień 2024 roku pokazują istotne zmiany zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i e-commerce. Wzrosty wartości sprzedaży oraz zmiany w strukturze rynku wskazują na rosnącą rolę największych graczy, takich jak Polpharma, USP Zdrowie oraz Aflofarm.

We wrześniu 2024 roku wartość rynku aptek stacjonarnych w Polsce wyniosła 4,6 miliarda złotych, co stanowi wzrost o 12,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Jednocześnie rynek e-commerce w segmencie produktów zdrowotnych osiągnął wartość 185 milionów złotych, co przekłada się na wzrost o 15,6 proc.. Te dane wskazują na dynamiczny rozwój sprzedaży internetowej, która zyskuje coraz większe znaczenie w branży farmaceutycznej.

Analiza dynamiki rynku Consumer Health (CH) pokazuje, że sprzedaż w aptekach stacjonarnych spadła o 4,6 proc., podczas gdy średnia wartość zamówienia w e-commerce wyniosła 127,79 zł. Udział sprzedaży online w rynku produktów CH osiągnął 12,7 proc., co podkreśla rosnące zainteresowanie zakupami przez internet w tej kategorii. W Polsce działa obecnie 13 sieci aptek wirtualnych, co stanowi 2,0 proc. wzrost w porównaniu do zeszłego roku.

W czołówce firm dominujących na rynku CH znalazły się takie korporacje jak Polpharma, USP Zdrowie oraz Aflofarm, które odnotowały wzrosty odpowiednio o 13,9 proc., 25,8 proc. i 11,9 proc.. Najlepiej sprzedające się produkty to Magne B6 Forte (+15,3 proc.), IbuVit D3 (+53,7 proc.) oraz Rutinoscorbin (+11,1 proc.). Te wyniki wskazują na znaczący wpływ marek premium oraz specjalistycznych suplementów diety na wzrost wartości rynku aptek w Polsce.

Czytaj także: Farmaceuta jak lekarz. Pacjenci idą do apteki po poradę nie tylko po leki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Apteki
30.09.2024 12:39
Super-Pharm nawiązał współpracę z globalną platformą płatności Adyen
Na zdj. sklep sieci Super-Pharm.mat. prasowe

Partnerstwo Super-Pharm i Adyen wprowadza nowoczesne metody płatności oraz poprawia doświadczenia zakupowe klientów. Współpraca już teraz przynosi wymierne korzyści, w tym wzrost liczby zakończonych transakcji oraz umożliwienie ekspansji na zagraniczne rynki.

Super-Pharm, polska sieć drogerii i aptek, połączyła siły z Adyen, globalnym liderem w technologii finansowej, w celu podniesienia jakości doświadczeń zakupowych swoich klientów. Współpraca obejmuje optymalizację płatności zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie internetowej sieci. Od momentu rozpoczęcia współpracy liczba zakończonych sukcesem transakcji wzrosła o kilka punktów procentowych. Dzięki tej integracji klienci zyskali możliwość korzystania z popularnych metod płatności, takich jak Apple Pay, Google Pay, a także natywnej obsługi BLIKA i kart płatniczych, co usprawnia finalizowanie zakupów.

Dane z raportu Adyen Retail Report 2024 wskazują, że aż 55 proc. klientów rezygnuje z zakupu, jeśli nie mogą zapłacić w preferowany przez siebie sposób. W odpowiedzi na te potrzeby Super-Pharm wprowadził szeroki wachlarz metod płatności, co przekłada się na poprawę zadowolenia klientów i większą konwersję zakupową. Nowa platforma płatnicza umożliwia także integrację danych z różnych kanałów sprzedaży, co pozwala na lepsze zrozumienie zachowań klientów i dostosowanie oferty do ich oczekiwań.

Współpraca ta otworzyła również nowe możliwości ekspansji zagranicznej dla Super-Pharm. Już teraz sieć oferuje swoje produkty na rynku włoskim, a dzięki technologiom płatniczym wdrażanym przez Adyen, firma planuje dalszy rozwój na rynkach międzynarodowych. Technologia odgrywa kluczową rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej, a połączenie wygody obsługi, dostępności ulubionych metod płatności oraz lepszego wykorzystania danych klientów stanowi fundament sukcesu w branży kosmetycznej.

Czytaj także: Sieć Super-Pharm wdrożyła kolejną wersję aplikacji mobilnej

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. październik 2024 01:58