StoryEditor
Drogerie
26.04.2022 00:00

DM chce przyciągnąć rodziców najmłodszych dzieci [FOTOREPORTAŻ]

To co będzie wyróżniło drogerie sieci DM Drogerie Markt, to z pewnością oferta skierowana do rodziców. Półka z produktami dla dzieci jest zaopatrzona kompleksowo. Można tu przyjść po całą wyprawkę, a kiedy nasza pociecha jest już na świecie, to możemy komfortowo zrobić zakupy, podczas gdy nasz maluch pobawi się konikiem na biegunach. Można także zmienić dziecku pieluchę w toalecie z przewijakiem, gdzie dostępne są bezpłatne pieluszki i nawilżane chusteczki. Takiego podejścia do klienta z dziećmi na polskim rynku drogeryjnym jeszcze nie było.

W drogerii DM rodzice małych dzieci poczują się inaczej. Na początek aranżacja sklepu i szerokie alejki zakupowe, które są pomyślane nie tylko o komforcie wszystkich klientów, ale przede wszystkim o osobach z wózkami dziecięcymi (kto doświadczył wie, jak duże to udogodnienie). Gdy dojedziemy już wózkiem do działu z produktami dla dzieci, który znajduje się na końcu sklepu możemy wybierać z szerokiej oferty.

JEDZENIE DLA NIEMOWLĄT
Słoiczki z jedzeniem dla niemowląt są powszechnie dostępne w wielu drogeriach w Polsce, wiec sam fakt ich obecności niczym DM nie wyróżnia, ale wystarczy zatrzymać się przed tą półką na chwilę, żeby zrozumieć w czym rzecz. Wybierając słoiczki dla swojego niemowlaka mamy kierują się marką, rodzajem posiłku (obiadek, śniadano, przekąska, kaszka, owoce) i smakiem. Żeby rodzić mógł kupić dokładnie to czego potrzebuje w jednym miejscu, półka musi być zapatrzona nie tylko dobrze, ale także w przemyślany sposób. Sieć DM zaproponowała polskim klientom szeroką ofertę posiłków dla niemowląt swojej marki własnej Baby Love i wielu innych znanych marek. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie. Ciekawe są też ekologiczne przekąski bez cukru takie jak np. żelki czy chrupki. Jest z czego wybierać.


Tuż obok półka z mlekiem modyfikowanym i kaszkami, na którą przeznaczono cały regał. W tym samym miejscu znajduje się także stojak z ofertą dla mam, czyli kremy przeciwko rozstępom, wkładki laktacyjne, herbatki laktacyjne, witaminy dla ciężarnych, a także, co jest rzadko spotykane w drogeriach, laktatory i akcesoria renomowanej marki Medela. Tutaj również sieć zaoferowała produkty swojej marki własnej Alverde i Baby Love.

KOSMETYKI DLA MALUCHÓW
Kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt i dzieci wraz z pieluchami zajmują całą następną alejkę. Wybór jest również duży. Znajdziemy najpopularniejsze marki koncernowe z tej kategorii oraz marki takie jak Mustela, Sylveco, Derma, AA, Linomag. Na półce oprócz bardzo dużego wyboru smoczków znajdziemy nawet nebulizator do robienia inhalacji.

Regał z pieluchami to szeroka oferta marki własnej Baby Love, a także produkty Huggies oraz pieluszki ekologiczne.

DODATKOWE UDOGODNIENIA
Większy niż u konkurencji jest także wybór ubranek. Ich cena nie jest niska, ale rekompensuje to ich piękna estetyka. Nawet w alejce z lekami znajdziemy sekcje nazwaną „mama i dziecko”. DM robi wszystko, żeby stać się ulubioną drogerią także polskich rodziców. W toalecie z przewijakiem w standardzie sieci są dostępne bezpłatnie pieluszki i chusteczki nawilżane marki własnej DM.


Przeczytaj również: Zobacz, jak wygląda pierwsza drogeria sieci DM w Polsce [FILM]

Marta Kudosz
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.07.2024 10:04
Pierwsza drogeria dm w Warszawie już niedługo. Wiadomo, gdzie powstanie
 Drogerie dm są obecne w Polsce od kwietnia 2022 r.wiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć dm Drogerie Markt otworzy w tym roku swoją pierwszą drogerię w Warszawie. Znana jest już jej lokalizacja i przybliżony termin otwarcia.

Jak już informowaliśmy, sieć dm Drogerie Markt przygotowuje się do otwarcia swojej pierwszej drogerii w Warszawie. Kilka miesięcy temu rekrutacje prowadzone były do dwóch lokalizacji: Warszawa Ochota/Włochy oraz Mysiadło (powiat Piaseczyński).

https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/dystrybucja-kosmetykow/sieci-drogeryjne/drogerie-dm-wkrotce-w-warszawie-trwaja-rekrutacje-do-drogerii-2508593

Informacje o wejściu sieci do Warszawy potwierdził także Marcin Detko, dyrektor obszaru ekspansji dm Drogerie Markt w Polsce.

– Znajdujemy się w bardzo dynamicznej fazie rozwoju i praktycznie z roku na rok podwajamy liczbę sklepów w Polsce, umacniając naszą pozycję w południowo-zachodniej części kraju, w tym szczególnie na Śląsku, ale także systematycznie wkraczamy do nowych województw. Po udanym debiucie w Łódzkiem, gdzie z pewnością do końca roku pojawią się nasze kolejne sklepy, możemy oficjalnie potwierdzić, że już jesienią otworzymy pierwszy dm w stolicy – powiedział wówczas, podkreślając, że nie będzie to jedyny sklep otwarty w tym roku w województwie mazowieckim. 

Do niedawna dokładna lokalizacja pierwszej warszawskiej drogerii nie była znana. Obecnie media podały, że zostanie ona otwarta w CH Łopuszańska (Łopuszańska 22). Obecnie w tym centrum handlowym wśród najemców są wymienieni Rossmann i Drogerie Natura. Z naszych informacji wynika, że otwarcie pierwszej drogerii dm nastąpi po wakacjach.

Sieć dm jest obecna w Polsce od kwietnia 2022 r. 2023 r. skończyła z liczbą 21 sklepów i zatrudniała 270 pracowików. W ubiegłym roku otworzyła 12 nowych drogerii, w 2024 dynamika ma być większa, zaplanowano otwarcie 20 nowych lokalizacji. 

Sieć będzie rozwijała także swój biznes online. Polska jest pierwszym krajem, do którego DM weszły równocześnie ze sprzedażą stacjonarną i internetową.

– Jednym z ważniejszych zadań dla nas jest pozyskiwanie atrakcyjnych lokalizacji, które pozwolą nam realizować plan rozwoju, w zgodzie z przyjętymi przez dm kryteriami jakościowymi. Pamiętamy przy tym także o dalszym rozwoju koncepcji omnichanelowej i optymalizacji procesów logistycznych – skomentował dla wiadomoscikosmetyczne.pl Henri Hampe, dyrektor sprzedaży i administracji w dm Drogerie Markt.

Drogerie dm zadebiutowały w Polsce w kwietniu 2022 r. drogerią w parku handlowym Galaktyka we Wrocławiu i ze sklepem online. 2023 r. polski oddział zakończył z liczbą 21 sklepów i 270 pracownikami. Sieć otworzyła 12 nowych drogerii.

Drogerie dm to sieć detaliczna z ponad 4 tys. punktów sprzedaży, w których zatrudnionych jest ponad 79 tys. osób w całej Europie. W roku obrotowym 2022/2023 Drogerie Markt osiągnęły sprzedaż w wysokości 15,9 mld euro wygenerowaną łącznie we wszystkich 14 krajach europejskich. W samych Niemczech (około 51 tys. pracowników) sprzedaż sięgnęła 11,4 mld euro.  Dm są największym konkurentem sieci Rossmann, w Niemczech zajmują pozycję lidera.  

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
16.07.2024 15:28
Rossmann zwiększa wsparcie dla Ukrainy: 450 tys. euro na wsparcie psychologiczne i medyczne
Rossmann po raz kolejny rusza na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji.Rossmann
Po niedawnym ostrzale rakietowym Kijowa, podczas którego zginęło ponad 30 Ukraińców i Ukrainek, w tym dzieci i personel medyczny, Rossmann zintensyfikuje swoją pomoc dla objętej wojną ludności cywilnej. Na działania związane z przezwyciężaniem wojennej traumy, zwłaszcza u dzieci, sieć przekaże w ciągu trzech lat 450 tys. euro. Połowę tej kwoty wyasygnuje Rossmann Polska, drugą — Rossmann Niemcy.

Wsparcie Rossmanna trafi do organizacji #WeAreAllUkrainians, prowadzonej przez Tatjanę Kiel, Dörte Kruppa i dra Władimira Kliczko. Partnerem na Ukrainie będzie organizacja Save Ukraine, która zorganizuje wsparcie psychologiczne, medyczne i edukacyjne dla Ukraińców z objętych wojną regionów. Ostatni rosyjski nalot na kilka ukraińskich miast, w tym szpital dziecięcy w Kijowie, dramatycznie przypomniał o potrzebie nieustającej pomocy dla ukraińskiej ludności.

Po wybuchu wojny Rossmann Polska zorganizował transporty z żywnością i środkami czystości dla wschodnich sąsiadów oraz sfinansował w Łodzi hotel dla matek i dzieci, które uciekły z ostrzeliwanej Ukrainy i znalazły bezpieczne schronienie w Polsce. Marcin Grabara, prezes zarządu Rossmann Polska, podkreśla:

Polacy, jak pokazują liczne badania socjologiczne, kierowani współczuciem i empatią, nadal chcą pomagać naszym sąsiadom ze Wschodu. Nasz kraj przyjął i nadal wspiera setki tysięcy młodych ludzi, kobiet, które uciekły z dziećmi z zagrożonych regionów Ukrainy.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę w lutym 2022 roku, dobrostan 7,5 miliona ukraińskich dzieci i młodzieży został zagrożony, ostrzega UNICEF. Około 5 milionów dzieci nie jest w stanie uczęszczać do szkół lub może to robić tylko w ograniczonym zakresie, a około 1,5 miliona jest zagrożonych depresją, stanami lękowymi i innymi problemami psychicznymi. Darowizna od Rossmanna pozwoli objąć pomocą psychologiczną więcej dzieci i dorosłych oraz na zakup przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży.

Tatjana Kiel, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca #WeAreAllUkrainians, mówi:

Kiedy rozpoczęliśmy działania pomocowe po wybuchu wojny, zespół Rossmann GmbH był jednym z pierwszych, który zaangażował się w pomoc. Wytrwałość, z jaką Rossmann nadal zapewnia wsparcie, pozwala nam planować i wdrażać działania w najbliższych trzech latach, które dokładnie odpowiadają aktualnym potrzebom.

Raoul Rossmann, prezes zarządu Rossmann Niemcy, dodaje:

Zdjęcia z ośrodków pomocy, w których są prowadzone zajęcia z dziećmi, są poruszające. Te dzieci znów malują jasnymi kolorami, z entuzjazmem się uczą i – mam nadzieję – choć na chwilę zapominają o tym, co przeżyły.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 11:13