StoryEditor
Drogerie
13.04.2018 00:00

Drogeria Jawa w Ciechanowcu – zgłoszenie do konkursu Drogeria Roku 2018

252944
411134
411135
411136
252944
411134
411135
411136
Gallery
Drogeria Jawa w Ciechanowcu może być wzorem, jak powinna funkcjonować małometrażowa placówka. Dobra lokalizacja i dopasowany asortyment powodują, że sklep notuje jedne z najlepszych obrotów w sieci.

Duży plac w centrum miasta, sąsiedztwo miejskich urzędów, przystanku autobusowego banku i sklepów spożywczych powoduje, że klienci do ciechanowskiej Jawy zaglądają niemal przez cały dzień. – Mamy największy obrót z metra kwadratowego w sieci. W wewnętrznych, konkursach sprzedażowych rzadko kiedy oddajemy innym drogeriom zwycięstwo – mówi Iwona Araźna, kierowniczka drogerii. Drogerię odwiedzają  przede wszystkim mieszkańcy Ciechanowca, ale też ci żyjący na w pobliskich wioskach, którzy przyjeżdżają do miasta załatwić swoje sprawy.

Otwarty w 2013 roku sklep stara się jak najbardziej efektywnie zagospodarować niewielką (58 mkw.) salę sprzedaży. W ostatnim czasie podniesiono nieco półki, co pozwoliło na umieszczenie dodatkowego asortymentu. Drogeria posiada strefę wyprzedażową, wyróżniającą się charakterystyczną wizualizacją. Klientki najchętniej sięgają tu po produkty z promocji, bardzo dobrze rotują kosmetyki kolorowe, w tym podkłady, szminki i cienie. Można je testować zarówno w domu jak i na miejscu. Siłą drogerii są także kosmetyki do pielęgnacji, hitem ostatnich miesięcy są kremy z witaminą C oraz krem ze śluzem ze ślimaka. Mimo konkurencji ze strony pobliskich sklepów (w okolicy znajdują się dyskont i supermarket, a także konkurencyjna drogeria), klienci chętnie sięgają po także chemię gospodarczą. Sporo miejsca zajmują też kosmetyki do koloryzacji i pielęgnacji włosów. Co istotne, drogeria jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. – Wstawiamy tam nasze nowości. Klientki bardzo często przychodzą i pytają o produkt, który wcześniej zobaczyły na naszym Facebooku czy Instagramie – przyznaje Iwona Araźna. Pracownice drogerii bardzo często prezentują kosmetyki na sobie tak, aby klientki mogły zobaczyć jak wyglądają w rzeczywistości. Do ich dyspozycji oddany został także nieduży kącik makijażowi z lustrem. Nie brakuje również solidnego asortymentu dla mężczyzn, którzy w Jawie coraz częściej zaopatrują się chociażby w kremy przeciwzmarszczkowe i inne kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

Drogeria w ramach sieci Jawa ma pewną autonomię. Funkcjonuje ona oczywiście w oparciu o standard identyfikacyjny sieci (kolory, billboardy, tablice itp.), jednak załoga może sama decydować o ułożeniu i ekspozycji asortymentu. W trakcie akcji eventowych można tu także liczyć na dodatkowe, pozagazetkowe akcje promocyjne. – Organizujemy je raz na kilka miesięcy przy okazji urodzin drogerii lub innych wydarzeń. W tym czasie zapraszamy do nas także specjalistki od makijażu czy fryzur – podkreśla kierowniczka drogerii.

Co jeszcze przyciąga tutaj klientów? Na pewno zgrany i zaangażowany zespół, który na każdym kroku stara się pomóc klientowi w wyborze produktu i dopasować ten, który będzie najbardziej odpowiedni, a także dobrać produkt komplementarny. Młode pracownice drogerii nieustannie podnoszą swoje umiejętności, biorąc udział w różnorakich szkoleniach. Często robią to także na własną rękę, chociażby korzystając z internetu, gdzie odnajdują najnowsze trendy kosmetyczne. „Praca w drogerii to dla nas hobby, pasja i zamiłowanie do tego, co robimy. Poszerzamy swoje umiejętności poprzez śledzenie trendów makijażowych i kosmetycznych. Nasi klienci chętnie do nas wracają, a co najważniejsze, polecają nas swoim znajomym” – napisały w zgłoszeniu przesłanym do redakcji „Wiadomości Kosmetycznych”.

Michał Kokoszkiewicz
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
29.09.2023 14:59

Hebe w Galerii Posnania ponownie otwarte

Hebe
Hebe w Galerii Posnania przy ul. Pleszewskiej 1 w Poznaniu zostało ponownie otwarte po remoncie. W sklepie czeka na klientów wiele atrakcyjnych promocji i specjalnych ofert. Nowa oferta obejmuje dedykowane wyposażenie dla produktów do włosów profesjonalnych, kosmetyki naturalne i koreańskie. Dodatkowo, w drogerii utworzono zupełnie nową przestrzeń dla dermokosmetyków, a asortyment został wzbogacony o ponad dwie tysiące nowych produktów.

Sklep Hebe w Galerii Posnania, przy ul. Pleszewskiej 1 w Poznaniu, przeszedł właśnie remont i został ponownie otwarty. Klienci mogą teraz skorzystać z licznych atrakcyjnych promocji i specjalnych ofert. Nowy asortyment obejmuje dedykowane akcesoria dla profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów, kosmetyki naturalne i koreańskie. Ponadto, w drogerii utworzono zupełnie nową przestrzeń dla dermokosmetyków, a wybór produktów został rozszerzony o ponad dwie tysiące nowych pozycji.

Z okazji ponownego otwarcia drogerii Hebe w Galerii Posnania, klienci będą mieli dostęp do wyjątkowych ofert specjalnych. Pierwsza z promocji to "Czas na makijaż! Możesz dowolnie mieszać produkty tej samej marki". W ramach promocji "1+1 za 1 złoty" dotyczącej marek takich jak Rimmel, Max Factor, Revlon, Pierre René, Bell HypoAllergenic, Sally Hansen, Bourjois, L’Oréal i Maybelline, drugi produkt można nabyć za tylko 1 złoty. W promocji "80% rabatu na drugi produkt" znajdują się produkty marek takich jak Eveline Cosmetics, Delia, Paese, Claresa, Gosh, KillyS, Neess, Pastel, Seche, Long4Lashes, Felicea, AA, Miya Cosmetics, Eylure i Nail Tek. Dodatkowo, promocja "60% rabatu na drugi produkt" obejmuje kosmetyki marek Hean, Ecocera, Inglot, Annabelle Minerals, Neonail i Cashmere. Wszystkie te atrakcyjne oferty będą dostępne do 4 października 2023 roku.

image
FOTO: Hebe
Dodatkowo, z okazji ponownego otwarcia sklepu Hebe w Poznaniu, klienci będą mogli skorzystać z promocji "Hity cenowe", która obejmuje całą gamę produktów marki Nivea oraz ponad 1100 produktów przeznaczonych do naturalnej i profesjonalnej pielęgnacji włosów. Ponadto, dostępna będzie promocja "50% zniżki na drugi produkt - miksuj dowolnie między markami" dotycząca ponad 400 produktów marek Hebe Professional, Hebe Cosmetics, By Hebe, Hebe Naturals, Hebe Basics oraz Hebe for Men. Wszystkie te atrakcyjne oferty będą obowiązywać do 4 października 2023 roku.

Dodatkowo, dostępna jest wyjątkowa promocja, w której przy zakupach o wartości co najmniej 80 zł otrzymasz rabat w wysokości 20 zł na kolejne zakupy. Oferta ta obowiązuje wyłącznie w sklepie stacjonarnym Hebe znajdującym się przy ul. Pleszewskiej 1 w Galerii Posnania w Poznaniu, w okresie od 29 września do 3 października 2023 r. lub do wyczerpania dostępnych zapasów. Drogeria Hebe w Galerii Posnania, zlokalizowana przy ul. Pleszewskiej 1 w Poznaniu, będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-22:00 oraz w niedziele handlowe w godzinach 10:00-21:00.

Czytaj także: Hebe nie ustaje w promocjach. Tym razem w okazyjnych cenach oferuje kosmetyki naturalne

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
27.09.2023 16:28

DM ma w swojej ofercie 1,2 tys. spożywczych produktów Bio

Produkty spożywcze marki własnej dmBio muszą spełnić szereg kryteriów, o czym świadczy oznaczenie z zielonym listkiem i nr certyfikatu producentawiadmoscikosmetyczne.pl
Spożywcza oferta DM obejmuje 1,2 tys. produktów BIO, które są sygnowane certyfikatem kwalifikującym surowce pochodzenia ekologicznego na terenie Unii Europejskiej. Te z logiem marki własnej do końca września sprzedawane są z 20-proc. zniżką.

Oferta drogerii DM nie ogranicza się do produktów kosmetycznych, higienicznych i chemii domowej. Uzupełnieniem tego asortymentu jest kategoria food, na którą składają się m.in. produkty roślinne, wegetariańskie i wegańskie, przetwory owocowe i bezglutenowe oraz dla diabetyków.

Spora część z nich jest sygnowana odpowiednim certyfikatem kwalifikującym surowce pochodzenia ekologicznego na terenie Unii Europejskiej. 

Maciej Dębski, kierownik kategorii food&foto w DM-drogerie markt zapewnia:

W sumie DM ma w swojej ofercie 1,2 tys. spożywczych produktów Bio. To najszersza oferta ekologicznej żywności w jednym miejscu.

Wyjaśnia, że aby produkt mógł otrzymać oznaczenie eko, musi spełnić szereg kryteriów. W efekcie na etykietach takich produktów widnieją specjalne oznaczenia, takie jak zielony listek i nr certyfikatu producenta. Znaleźć je mozna m.in. na wszystkich produktach spożywczych marki własnej dmBio. W ramach festiwalu marek DM, który trwa do końca września można je nabyć 20-proc. zniżką.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. wrzesień 2023 23:13