StoryEditor
Drogerie
25.08.2023 15:39

Drogerie Natura dołączyły do UN Global Compact – największej globalnej inicjatywy skupiającej zrównoważony i odpowiedzialny biznes

Dla spółki Natura obszar odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu jest niezwykle ważny w strategii firmy.Drogerie Natura
Spółka Natura, zarządzająca jedną z największych sieci drogeryjnych w Polsce – drogeriami Natura, a także sklepem internetowym www.drogerienatura.pl, została przyjęta do grona firm należących do UN Global Compact, największej globalnej inicjatywy skupiającej zrównoważony i odpowiedzialny biznes.

Wstępując do UN Global Compact Natura zobowiązała się do przestrzegania dziesięciu zasad inicjatywy ONZ Global Compact w zakresie praw człowieka, pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji, a także uczynienia ich integralną częścią swojej strategii, kultury i codziennych działań.

– Dołączenie Natury do UN Global Compact dowodzi, że firma ma świadomość, że w obecnych czasach, bez wsparcia i udziału sektora prywatnego, nie sposób uporać się z problemami społecznymi, ekologicznymi i ekonomicznymi. Wdrażanie przez firmy odpowiedzialnych praktyk biznesowych, a także międzysektorowa i międzynarodowa wymiana poglądów oraz doświadczeń mają kluczowe znaczenie dla poprawy kondycji światowej gospodarki oraz zapewnienia ładu społecznego i środowiskowego. Natura pragnie być ważną częścią tych zmian i brać aktywny udział w budowaniu przyszłości świata oraz obecnych i kolejnych pokoleń – mówi Grażyna Tomala-Tylman, dyrektor ds. komunikacji i PR w spółce Natura.

Przystąpienie do UN Global Compact to naturalny krok dla firm, które prowadzą biznes w sposób odpowiedzialny i zrównoważony i chcą się dalej w tym kierunku rozwijać. Dla Natury udział w inicjatywie to szansa na wymianę doświadczeń oraz doskonalenie praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności oraz działań ESG (ang. (Environmental – środowisko, Social – społeczeństwo, Governance – ład korporacyjny).

– Przystąpienie do UN GC jest odzwierciedleniem wyznawanych przez firmę wartości, a także wpisuje się w jej misję, u której podstaw leży filozofia, aby być blisko człowieka,  pomagać mu w codziennych wyborach, inspirować, być przewodnikiem i towarzyszem w świecie piękna, dobrostanu i natury. Natura razem ze swoimi klientami chce zmieniać świat na lepsze – dodaje Grażyna Tomala-Tylman.

Natura to polska firma, która istnieje od 26 lat. Zarządza jedną z największych sieci drogeryjnych w Polsce działających pod marką drogerie Natura, a także drogerią internetową  drogerienatura.pl. Oferta drogerii Natura obejmuje liczącą kilkanaście tysięcy produktów, gamę marek będących liderami na rynku kosmetyczno-drogeryjnym, a także asortyment dostępny wyłącznie w sklepach sieci. W ofercie Natury znajdują się kosmetyki naturalne, dermokosmetyki, produkty do makijażu, pielęgnacji twarzy, ciała, koloryzacji i stylizacji włosów, wody toaletowe oraz perfumy. Wśród flagowych brandów, które można znaleźć wyłącznie w drogeriach Natura są m.in. Botanic, Seyo, Skinimal, Natura Eko, Natural Home Spa, a także KOBO Professional. Wiele produktów wyróżnia się naturalnym składem i opakowaniami z recyklingu. 

W myśl hasła „Stawiamy na Naturę” Natura inicjuje, a także angażuje się w działania, których celem jest ochrona środowiska oraz popularyzowanie idei eko i zero waste. W tym duchu od stycznia 2022 r. spółka wydaje miesięcznik „Natura”, którego misją jest budowanie zaangażowanej społeczności osób, którym bliska jest ekologia i troska o środowisko. W 2022 roku magazyn został laureatem organizowanego przez redakcję kobieta.gazeta.pl konkursu „The Best od New Beauty” w kategorii Marka zaangażowana. Spółka wspólnie z Fundacją Las Na Zawsze posadziła prawie 10 tys. mkw. lasu, zachęca także pracowników do codziennych  eko zachowań, w tym oszczędności energii elektrycznej, papieru i wody.

Od 2014 r. drogerie Natura są częścią Pelion S.A., jednej z największych polskich firm z branży ochrony zdrowia, która rozwija działalność w Polsce, na Litwie  i w Szwecji.

Obecnie UN Global Compact skupia blisko 22 tys. członków z całego świata. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 16:39
Nowa drogeria Hebe od dziś w Kwidzynie
Nowa drogeria Hebe w Kwidzyniu znajduje się przy ulicy Marii Konopnickiej 19.Hebe
Od dziś, mieszkańcy Kwidzyna i okolic mają możliwość robienia zakupów w sklepie Hebe. Dokładnie 1 grudnia miało miejsce otwarcie drogerii Hebe w Centrum Handlowym Liwa, które znajduje się przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie. W tradycyjnym stylu, dla klientów odwiedzających Hebe w najbliższym czasie przygotowano szeroki wybór produktów, atrakcyjne promocje oraz specjalne oferty.

Z okazji otwarcia pierwszej drogerii Hebe w Kwidzynie, klienci mogą skorzystać z wyjątkowych ofert specjalnych. Od dnia otwarcia do 17 grudnia 2023 roku dostępna jest promocja „Zapachy do -60 proc.”, obejmująca wszystkie zapachy, takie jak Lanvin Rumeur 2 Rose, Lacoste Red, Tous Man 1920, Karl Lagerfeld Bois De Yuzu. Ponadto, do 13 grudnia trwa promocja „Profesjonalna pielęgnacja twarzy i włosów do -40 proc.”.

Do 13 grudnia klienci będą mieli okazję skorzystać z promocji "Wszystkie produkty marek w supercenach" na popularne kosmetyki marek takich jak Rexona, Dove, Lux Botanicals i Axe. Natomiast do 15 grudnia, ta promocja zostanie rozszerzona także na produkty marek takich jak L’Oréal, Garnier, Mixa, Dessange i Maybelline. Dodatkowo, przy zakupach na kwotę minimum 80 zł w dniach od 1 do 5 grudnia, każdy klient otrzyma kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy, które można wykorzystać do 9 grudnia 2023 roku. Ważne jest, że ta promocja obowiązuje wyłącznie w nowo otwartej drogerii Hebe w Kwidzynie.

Nowy sklep Hebe w Centrum Handlowym Liwa przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 20:00, natomiast w niedziele handlowe będzie otwarty od 10:00 do 17:00.

Hebe to sieć sklepów oferująca starannie dobrany i zróżnicowany wybór produktów, w tym ekskluzywne marki takie jak Gosh, Hean, Bandi, Benton, Nacomi, Halloween oraz Karl Lagerfeld. W asortymencie Hebe można znaleźć szeroką gamę kosmetyków, w tym produkty naturalne, koreańskie, dermo, a także profesjonalne, a także różnorodne artykuły do makijażu i akcesoria, takie jak produkty z linii Hebe Professional, które cechuje wysoka jakość.

Czytaj także: Coraz więcej produktów w sklepie internetowym Hebe. Czy program Hebe Partner pomógł sieci w rozwoju e-commerce?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 15:38
Drogerie dm Drogerie Market debiutuje w Baranowie
W asortymencie dm znajduje się szeroki wybór produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy.drogerie dm Drogerie Markt
O godzinie 9:00 rano, 30 listopada, miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej drogerii dm w Baranowie, znajdującej się w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej 47A. Z tej wyjątkowej okazji, dla klientów przygotowano atrakcyjną ofertę powitalną, obejmującą 15 proc. rabat na wszystkie zakupy, zestaw mini produktów jako gratis, bezpłatny żel pod prysznic z marki Balea oraz wiele atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin.
image

Minigaleria zdjęć z profilu Linkedin sieci.

FOTO: drogerie dm Drogerie Markt
Powierzchnia sprzedaży w drogerii dm w Baranowie wynosi 541 metrów kwadratowych. Drogeria dba o wygodę klientów, zapewniając dodatkowe udogodnienia, takie jak dostęp do ławeczki do odpoczynku oraz stacji pakowania prezentów, która jest dostępna bez dodatkowych opłat. Ponadto, klientom oferowany jest komfortowy parking. Godziny otwarcia sklepu dm w Baranowie to od poniedziałku do soboty, w godzinach od 09:00 do 21:00.

Na początku, w drzwiach powitał nowych klientów uroczy Miś Czyścioszek Saubär. Klienci mieli możliwość skorzystania z usług profesjonalnego makijażu dostosowanego do indywidualnych potrzeb, dobierania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Ponadto, była dostępna przekąska w postaci popcornu, a Pan Baloniarz cieszył najmłodszych klientów tworząc dla nich kolorowe i bajkowe zwierzaki z balonów.

Pasaż Kępiński w Baranowie został okrzyknięty największą inwestycją handlową w powiecie, a my bardzo cieszymy się, że to właśnie w tym miejscu otworzymy pierwszą drogerię dm. Już w najbliższy czwartek zapraszamy mieszkańców Baranowa i okolic na zakupy. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy szereg niespodzianek i atrakcyjne ceny

- powiedział Marek Mączka, kierownik regionalny dm w Polsce.

Z okazji swojego otwarcia, drogeria przygotowała specjalną promocję. Klienci mogą skorzystać z dodatkowego rabatu powitalnego wynoszącego 15 proc., a także otrzymać kremowy żel pod prysznic z własnej marki Balea jako gratis. Aby skorzystać z tej oferty, można go dostać przy zakupach i okazaniu kuponów dostępnych w gazetkach dm lub zakupić go osobno. Promocja jest ważna do 10 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Czytaj także: Sieć DM zorganizowała program zdrowotny dla swoich pracowników

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 18:27