StoryEditor
Drogerie
13.01.2023 00:00

Drogerie Vica czyszczą magazyn i tną ceny

Drogerie Vica – polska sieć sklepów kosmetycznych i internetowa drogeria – ogłosiły czyszczenie magazynu i obniżki cen do -70 proc. Akcja potrwa do końca stycznia.

Wielkie czyszczenie magazynu i rabaty na produkty sięgające 70 proc. ogłosiła sieć drogerii Vica. Obniżki obowiązują zarówno w internetowej drogerii, jak i w stacjonarnych sklepach sieci.

W e-drogerii obniżką zostały objęte produkty z różnych kategorii – pielęgnacyjne do twarzy, ciała, włosów, do makijażu, perfumy, świece zapachowe i dyfuzory, ale także np. środki do prania. Obniżki są wyraźnie oznaczone – Vica podaje cenę po rabacie, najniższą cenę z ostatnich 30 dni oraz różnicę w cenie po obniżce, dzięki czemu klient widzi o ile w złotówkach kupi produkt taniej. Można się także zorientować, że promocja jest autentyczna, ponieważ ceny są wyraźnie niższe niż w ciągu ostatnich 30 dni.

Rabaty są różnej wysokości, od 50 groszy do kilkudziesięciu złotych. Największe obniżki odczują klienci kupujący perfumy, np. Hugo Boss The Scent For Her 50 ml przed promocją kosztowały 299 zł, a obecnie 249 zł, czyli są o 50 zł tańsze.

Vica to polska sieć drogerii, do której należy ponad 30 punktów stacjonarnych oraz internetowy sklep vica.pl. Sieć łączy sprzedaż online i offline promując wzajemnie oba kanały. Intensywnie działa w mediach społecznościowych na fb, Instagramie oraz TikToku, nagrywa własne lajfy sprzedażowe.

Czytaj także:  Internetowa drogeria vica.pl otwiera stacjonarny sklep w Gostyniu

Sieć drogerii Vica i kanał online vica.pl wyrósł z hurtowej działalności właścicieli firmy, którzy prowadzą hurtownię kosmetyków Davi w Czachorowie. Ważną częścią działalności Davi jest dystrybucja kosmetycznych marek na wyłączność, m.in. z Hiszpanii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.05.2024 13:08
Coraz więcej robotów skanujących pracuje dla Drogerii Markt w Niemczech
Robot skanujący Ubica Robotics weryfikuje m.in. stan zapasów na półkach w drogeriifot. Ubica Robotics
Do 100 wzrosła liczba robotów, które sieć Drogerie Markt w Niemczech „zatrudnia” do skanowania półek i analizowania stanów magazynowych w drogeriach.

Roboty skanujące Ubica Robotics jeżdzą po drogeriach dm w Niemczech od 2022 r. i tworzą ich cyfrowe bliźniaki. Do maja 2024 sieć podwoiła ich liczbę.

Roboty skanujące pracują w nocy. Wykorzystują kamery, czujniki i algorytmy przetwarzania obrazu oparte na sztucznej inteligencji, aby tworzyć precyzyjne cyfrowe bliźniaki sklepów dm. Zawierają one na przykład planogramy i informacje o stanie magazynowym.

Automatyczne wykrywanie luk na półkach zmniejsza potrzebę ręcznej kontroli zapasów. Dodatkowo wyszukiwarka produktów oparta na smartfonie wspiera pracowników w zadaniach takich jak magazynowanie czy kompletacja oraz umożliwia efektywne planowanie tras w sklepie, co oszczędza czas zarówno pracowników, jak i klientów.

Po pomyślnym wdrożeniu ponad 50 robotów na niemieckim rynku, dm-Tech (spółka technologiczna dm) podwoiła tę liczbę do 100 do maja 2024 r.

– Robot skanujący firmy Ubica to ważny krok w cyfrowej transformacji naszych rynków dm. Z jednej strony zaangażowanie się w tę technologię na wczesnym etapie otwiera przed nami nowe możliwości, z drugiej strony jako ludzie znajdujemy ewolucyjne podejście do tych technologii  – powiedział Roman Melcher, dyrektor zarządzający dm-Tech.

Roboty Ubica zostały opracowane przez wielokrotnie nagradzaną, zaawansowaną technologicznie spółkę spin-off Instytutu Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu w Bremie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
21.05.2024 11:34
Boots Online Doctor oferuje nową usługę — diagnozę dermatologiczną w 24h
Nowa usługa w ramach projektu Boots Online Doctor ma odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na opiekę dermatologiczną.Boots
Boots Online Doctor wprowadził usługę szybkiego diagnozowania stanów skórnych, która umożliwia pacjentom otrzymywanie diagnozy w ciągu 24 godzin. Usługa kosztuje 25 funtów i wymaga od pacjentów przesłania zdjęć oraz wypełnienia ankiety.

Boots wprowadził nową usługę diagnozowania stanów skórnych, oferując ocenę kliniczną powszechnych problemów skórnych w ciągu 24 godzin. Usługa obejmuje teraz również leczenie starzenia się skóry i hiperpigmentacji, dostarczając profesjonalne porady i kuracje na receptę dla takich problemów, jak drobne zmarszczki, struktura skóry i blizny potrądzikowe. Pacjenci mogą przesyłać zdjęcia swoich problemów skórnych do analizy za pomocą nowego skanera Boots Photo Diagnosis, wypełniając ankietę i otrzymując diagnozę oraz porady od klinicysty w ciągu 24 godzin. Usługi te, rozwijane przez dr Susie Gawler, liderki klinicznej ds. trądziku i skóry, odpowiadają na zaobserwowane przez Boots rosnące zapotrzebowanie na wygodne i profesjonalne rozwiązania dermatologiczne.

Boots rozszerza także swoją ofertę edukacyjną, uruchamiając nowy Skin Hub na swojej stronie internetowej, gdzie oferuje darmowe porady i materiały edukacyjne dotyczące różnych typów skóry i problemów skórnych. Dodatkowo, firma zwiększyła liczbę dostępnych marek kosmetycznych w swojej ofercie do ponad 500, w tym nowe takie jak Bubble, 47 Skin, Coats Skincare, i Dermalogica Clear Start. Inicjatywy te mają na celu wspieranie klientów w efektywnym i przystępnym zarządzaniu zdrowiem skóry.

Ponad 70 proc. Brytyjczyków cierpi na widoczne zmiany skórne lub ma widoczne blizny, a badacze odnotowują 68 proc. wzrost liczby pacjentów poszukujących porady dermatologicznej za pośrednictwem Boots Online Doctor, te nowe usługi stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wygodne, specjalistyczne rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry. Oferując szybką diagnostykę i poszerzając swoje zasoby edukacyjne, Boots ma na celu wspieranie swoich klientek i klientów w skutecznym i niedrogim zarządzaniu zdrowiem skóry.

Czytaj także: Brytyjska sieć Boots na sprzedaż?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 01:56