StoryEditor
Drogerie
12.01.2024 12:57

Druga drogeria Hebe w Koszalinie już otwarta

Hebe otwiera rok nową lokalizacją: dziś, 12 stycznia bieżącego roku, nastąpiło otwarcie nowej placówki drogerii Hebe w Koszalinie, znajdującej się w parku handlowym Vendo Park przy ul. Holenderskiej 74. Jest to drugi sklep Hebe w tym mieście. Jak zawsze, klienci mogą spodziewać się szerokiego wyboru produktów, atrakcyjnych promocji oraz specjalnych ofert.

Z okazji otwarcia drogerii Hebe w Koszalinie, klienci mają możliwość skorzystania z wyjątkowych ofert specjalnych. Do 24 stycznia 2024 roku, posiadacze karty My Hebe mogą skorzystać z promocji "Miksuj dowolnie w ramach jednej marki", zgodnie z zasadami której drugi produkt tej samej marki jest dostępny z rabatem -80 proc. Dodatkowo, ponad 3000 wybranych produktów do pielęgnacji włosów jest dostępnych z rabatem do -40 proc. w ramach kolejnej promocji, obowiązującej także do 24 stycznia 2024 roku.

Ponadto, w okresie od 12 do 16 stycznia, każdy klient dokonujący zakupów na kwotę przekraczającą 80 zł otrzyma kupon o wartości 20 zł, który będzie można wykorzystać na kolejne zakupy do 20 stycznia 2024 roku. Ta promocja jest dostępna wyłącznie w nowo otwartej drogerii Hebe, znajdującej się w parku handlowym Vendo Park w Koszalinie.

Vendo Park to sieć ok. 30 parków handlowych znajdujących się na terenie całej Polski; w sąsiedztwie Hebe w koszalińskim Vendo Park znalazły się między innymi Pepco, Action, Kik, Tedi, Rossmann i Biedronka.

W roku 2023 Hebe osiągnęło sprzedaż na poziomie 469 milionów euro, co stanowi wzrost o 30,9 proc. w porównaniu do roku 2022. W czwartym kwartale obrotów w walucie lokalnej zanotowano wzrost o 23,9 proc., przy wzroście na poziomie porównywalnym (LFL) wynoszącym 14,9 proc. Wartość sprzedaży w euro w czwartym kwartale wyniosła 140 milionów euro, co oznacza wzrost o 32 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2022 roku.

Hebe osiągnęło znakomite wyniki w obszarze e-commerce, gdzie sprzedaż internetowa wzrosła o 47,5 proc. i stanowiła około 17 proc. całkowitej sprzedaży w ciągu roku. W roku 2022 ten wskaźnik wynosił około 14 proc. W roku 2023 Hebe otworzyło 32 sklepy w Polsce (netto 28) i 2 sklepy w Czechach. Firma ogłosiła, że te nowe placówki będą pełnić rolę „flagowych okrętów” marki, a dalszy rozwój w Czechach będzie głównie opierać się na działalności e-commerce.

Czytaj także: Hebe: ponad 30 proc. wzrost sprzedaży w 2023 roku i rekordy w e-commerce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 15:35
Drogerie Jawa kontynuują cykl eventów z promocjami i konsultacjami dla klientów
Podczas eventów organizowane są konsultacje makijażowe i zakresu pielęgnacjimateriały prasowe Drogerie Jawa
Drogerie Jawa – polska sieć detaliczna – zaplanowała na ten rok cykl eventów z promocjami i atrakcjami dla klientów. To kontynuacja działań związanych z 10-leciem, które sieć obchodziła w ubiegłym roku.

Drogerie Jawa są polską siecią detaliczną. Są częścią biznesu założonego przez właścicieli firmy dystrybucyjnej Komplex-Torus sprzedającej kosmetyki i chemię gospodarczą. Są też jedyną polską siecią tego typu, wyrosłą wokół hurtowego handlu, której udało się rozbudować sieć własnych sklepów do takich rozmiarów. Inne podobne biznesy pozostały przy współpracy z detalistami na zasadzie luźnej franczyzy.

Obecnie drogerie Jawa mają 77 własnych drogerii oraz e-sklep. W tym roku firma planuje otwierać kolejne drogerie oraz pracuje nad konceptem 3.0 – sklepy mają przejść remodeling.

W ubiegłym roku Drogerie Jawa obchodziły 10-lecie. Ten rok jest kontynuacją działań promocyjnych, które mają przyciągnąć konsumentów do drogerii i związać ich z marką. To cykl eventów, podczas których w drogeriach obowiązują promocyjne ceny, organizowane są konkursy, pokazy makijażu i konsultacje z zakresu pielęgnacji.

Oferty specjalne różnią się w zależności od miejscowości, w której odbywa się event – są dopasowywane do potrzeb lokalnych klientów. Promocje zorganizowane na potrzeby akcji obowiązują tylko w stacjonarnej drogerii.  

Pierwszy eventów odbył się 17 kwietnia, w Żninie. Ostatni jest zaplanowany na 19 września w Mińsku Mazowieckim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 10:50
Druga drogeria Hebe otwarta w Łomży
Drogeria Hebe w Galerii Veneda w Łomży otwarta 16 maja 2024 r.fot. Hebe
Sieć Hebe otworzyła drogerię w Galerii Veneda w Łomży. To drugi sklep Hebe w tym mieście.

Hebe – druga co do wielkości sieć drogeryjna działająca w Polsce – otworzyła swój kolejny sklep. Nowa drogeria powstała w Galeria Veneda przy ul. Zawadzkiej 38 w Łomży. To druga drogeria Hebe w tym mieście. Pierwsza działa w parku handlowym przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 121.

Otwarcie nowej drogerii oznacza specjalne promocje dla jej klientów. W niższych cenach oferowanych jest ponad 700 zapachów takich marek, jak m.in.: Aoura London, Karl Lagerfeld, Calvin Klein, Mexx, Cacharel. Druga oferta - „Pielęgnacja twarzy do -40%“ obejmuje ponad 5 tys. produktów marek m.in. AA, Sielanka, Apis, Bielenda, Skin79.  

Do 22 maja klienci sklepu będą mogli skorzystać z promocji „Specjalistyczna pielęgnacja włosów do -40%” na ponad 1600 produktów wybranych marek. W ofercie znalazły się produkty do włosów marek CHI, Anwen, Cocopalm, Olaplex i Wella Professionals.

Super ceny obowiązują na wszystkie produkty marek: Rimmel, Max Factor, Bourjois, Sally Hansen i wiele innych. W ramach promocji „Super Okazje”, która również potrwa do 29 maja, na klientów czekają też wybrane produkty marek Palmolive, Paese, Rexona i Missha.

image
Promocje z okazji otwarcia drogerii Hebe w w Galerii Veneda w Łomży
fot. Hebe

Dodatkowo przy zakupach za min. 80 zł zrobionych w dniach 16-20 maja, każdy klient otrzyma kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy do zrealizowania w dniach 17-25 maja.  

Hebe to drogeryjna sieć działająca w grupie Jeronimo Martins, do której należy również dyskontowa sieć Biedronka. Sieć Hebe powstała w Polsce w 2011 r. Obecnie prowadzi w Polsce ok. 355 drogerii. Niedawno sieć otworzyła pierwsze dwa stacjonarne sklepy w Czechach. Prowadzi również sprzedaż przez e-sklepy w Polsce, Czechach i Słowacji.

Całkowita sprzedaż Hebe w 2023 r. wyniosła 469 mln euro, 30,9 proc. powyżej 2022 r. Sprzedaż internetowa Hebe wzrosła w 2023 r. o 47,5 proc., co stanowi ok. 17 proc. całkowitej sprzedaży za rok 2023. W 2022 r. było to ok. 14 proc.

Czytaj także: Hebe: ponad 30 proc. wzrost sprzedaży w 2023 roku i rekordy w e-commerce 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 11:19