StoryEditor
Drogerie
23.06.2021 00:00

Edyta Kresińska, Drogerie Jawa: Otwieramy się na naturalne produkty, ale weryfikujemy ich benefity

- Zauważyliśmy naturalny trend i zaczęły się u nas na półkach pojawiać produkty ekologiczne, z CBD, naturalne, również w chemii gospodarczej. Kobiety szukają tego typu produktów - powiedziała na FBK 2021 Edyta Kresińska, doradca zarządu ds. marketingu w Drogerie Jawa. Określiła też jakie warunki muszą spełnić producenci, zanim ich produkt trafi do sprzedaży w tej sieci.

Jak przyznała Edyta Kresińska, dotąd sieć skupiała się na asortymencie klasycznym, który był priorytetem, ale teraz półka z kosmetykami naturalnymi się otwiera. - Drogerie Jawa otwierają się na kosmetyki eko i naturalne. Konsumenci z mniejszych miejscowości i wsi są coraz bardziej zainteresowani takimi produktami, a my działamy właśnie w takich lokalizacjach - przyznała.

- Czas pandemii nam się przysłużył. Kobiety zamieniły biura na pracę zdalną i miały więcej czasu na domowe spa. Były też zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne i to był moment, aby zaprzyjaźnić się z kosmetykami eko, popróbować, poczytać etykiety i sięgnąć po takie produkty - mówiła podczas debaty na FBK 2021.

Jej zdaniem w przypadku kosmetyków naturalnych dużą rolę odgrywa cena. Kiedy producenci zaczęli wprowadzać takie kosmetyki, były znacząco droższe, teraz już różnica nie jest taka duża. Dlatego konsumentki drogerii się otworzyły na takie produkty. Jeśli chodzi o kryteria, jakie przyjmuje sieć Drogerie Jawa wybierając marki naturalne, to najważniejsze jest, czy produkt rzeczywiście jest ekologiczny.

- Po pierwsze od strony produktu przyglądamy się, czy jest faktycznie eko, bo producenci przekłamują rzeczywistość. Dlatego bacznie przyglądamy się jak popularne są dane produkty w internecie, weryfikujemy pozycje sprzedaży w Nielsenie. Jesteśmy obecni w małych i średnich miejscowościach, dlatego liczy się cena, cena i jeszcze raz cena, bo nasz konsument jest na to wrażliwy - podkreśliła Edyta Kresińska.

- Sprawdzamy stosunek produktu do benefitów, jakie przynosi i jakie oferowane są warunki handlowe. Ważne jest też wsparcie produktu w trakcie wdrożenia do sieci - co nam i konsumentce proponuje producent na poziomie przeszkolenia personelu. W Drogeriach Jawa bardzo mocno pracujemy z konsumentem przy półce i proponujemy produkty znając dobrze jego benefity. Wybieramy właściwy produkt w dobrej cenie ze świetnymi warunkami handlowymi i szkoleniowymi dla personelu - podsumowała.

Jeśli chodzi o prognozy na ten rok i przyszłość, to doradca zarządu ds. marketingu w Drogeriach Jawa podchodzi uważnie, ale z optymizmem.

- Po 2020 roku, który oceniamy mimo wszystko obrotowo dobrze, patrzymy optymistycznie. Uważnie, z dużą pokorę śledzimy jakie są nastroje zakupowe konsumentów. Pojawiła się u nas duża uważność, bo klient jest uważny w tym, gdzie i jakie decyzje zakupowe dokonuje i jaki budżet przeznacza. Zamierzamy bardzo ambitnie rozszerzać sieć, przed nami kolejne otwarcia. Chcemy wykorzystać dobrze wnioski z badań i niedługo zobaczycie efekty naszego pragmatycznego podejścia w Drogeriach Jawa - zapowiedziała.

Więcej podczas Forum Branży Kosmetycznej 2021. Jeśli chcesz kupić dostęp do wykładów i prezentacji skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joanna Rokicka
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
29.09.2023 14:59

Hebe w Galerii Posnania ponownie otwarte

Hebe
Hebe w Galerii Posnania przy ul. Pleszewskiej 1 w Poznaniu zostało ponownie otwarte po remoncie. W sklepie czeka na klientów wiele atrakcyjnych promocji i specjalnych ofert. Nowa oferta obejmuje dedykowane wyposażenie dla produktów do włosów profesjonalnych, kosmetyki naturalne i koreańskie. Dodatkowo, w drogerii utworzono zupełnie nową przestrzeń dla dermokosmetyków, a asortyment został wzbogacony o ponad dwie tysiące nowych produktów.

Sklep Hebe w Galerii Posnania, przy ul. Pleszewskiej 1 w Poznaniu, przeszedł właśnie remont i został ponownie otwarty. Klienci mogą teraz skorzystać z licznych atrakcyjnych promocji i specjalnych ofert. Nowy asortyment obejmuje dedykowane akcesoria dla profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów, kosmetyki naturalne i koreańskie. Ponadto, w drogerii utworzono zupełnie nową przestrzeń dla dermokosmetyków, a wybór produktów został rozszerzony o ponad dwie tysiące nowych pozycji.

Z okazji ponownego otwarcia drogerii Hebe w Galerii Posnania, klienci będą mieli dostęp do wyjątkowych ofert specjalnych. Pierwsza z promocji to "Czas na makijaż! Możesz dowolnie mieszać produkty tej samej marki". W ramach promocji "1+1 za 1 złoty" dotyczącej marek takich jak Rimmel, Max Factor, Revlon, Pierre René, Bell HypoAllergenic, Sally Hansen, Bourjois, L’Oréal i Maybelline, drugi produkt można nabyć za tylko 1 złoty. W promocji "80% rabatu na drugi produkt" znajdują się produkty marek takich jak Eveline Cosmetics, Delia, Paese, Claresa, Gosh, KillyS, Neess, Pastel, Seche, Long4Lashes, Felicea, AA, Miya Cosmetics, Eylure i Nail Tek. Dodatkowo, promocja "60% rabatu na drugi produkt" obejmuje kosmetyki marek Hean, Ecocera, Inglot, Annabelle Minerals, Neonail i Cashmere. Wszystkie te atrakcyjne oferty będą dostępne do 4 października 2023 roku.

image
FOTO: Hebe
Dodatkowo, z okazji ponownego otwarcia sklepu Hebe w Poznaniu, klienci będą mogli skorzystać z promocji "Hity cenowe", która obejmuje całą gamę produktów marki Nivea oraz ponad 1100 produktów przeznaczonych do naturalnej i profesjonalnej pielęgnacji włosów. Ponadto, dostępna będzie promocja "50% zniżki na drugi produkt - miksuj dowolnie między markami" dotycząca ponad 400 produktów marek Hebe Professional, Hebe Cosmetics, By Hebe, Hebe Naturals, Hebe Basics oraz Hebe for Men. Wszystkie te atrakcyjne oferty będą obowiązywać do 4 października 2023 roku.

Dodatkowo, dostępna jest wyjątkowa promocja, w której przy zakupach o wartości co najmniej 80 zł otrzymasz rabat w wysokości 20 zł na kolejne zakupy. Oferta ta obowiązuje wyłącznie w sklepie stacjonarnym Hebe znajdującym się przy ul. Pleszewskiej 1 w Galerii Posnania w Poznaniu, w okresie od 29 września do 3 października 2023 r. lub do wyczerpania dostępnych zapasów. Drogeria Hebe w Galerii Posnania, zlokalizowana przy ul. Pleszewskiej 1 w Poznaniu, będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-22:00 oraz w niedziele handlowe w godzinach 10:00-21:00.

Czytaj także: Hebe nie ustaje w promocjach. Tym razem w okazyjnych cenach oferuje kosmetyki naturalne

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
27.09.2023 16:28

DM ma w swojej ofercie 1,2 tys. spożywczych produktów Bio

Produkty spożywcze marki własnej dmBio muszą spełnić szereg kryteriów, o czym świadczy oznaczenie z zielonym listkiem i nr certyfikatu producentawiadmoscikosmetyczne.pl
Spożywcza oferta DM obejmuje 1,2 tys. produktów BIO, które są sygnowane certyfikatem kwalifikującym surowce pochodzenia ekologicznego na terenie Unii Europejskiej. Te z logiem marki własnej do końca września sprzedawane są z 20-proc. zniżką.

Oferta drogerii DM nie ogranicza się do produktów kosmetycznych, higienicznych i chemii domowej. Uzupełnieniem tego asortymentu jest kategoria food, na którą składają się m.in. produkty roślinne, wegetariańskie i wegańskie, przetwory owocowe i bezglutenowe oraz dla diabetyków.

Spora część z nich jest sygnowana odpowiednim certyfikatem kwalifikującym surowce pochodzenia ekologicznego na terenie Unii Europejskiej. 

Maciej Dębski, kierownik kategorii food&foto w DM-drogerie markt zapewnia:

W sumie DM ma w swojej ofercie 1,2 tys. spożywczych produktów Bio. To najszersza oferta ekologicznej żywności w jednym miejscu.

Wyjaśnia, że aby produkt mógł otrzymać oznaczenie eko, musi spełnić szereg kryteriów. W efekcie na etykietach takich produktów widnieją specjalne oznaczenia, takie jak zielony listek i nr certyfikatu producenta. Znaleźć je mozna m.in. na wszystkich produktach spożywczych marki własnej dmBio. W ramach festiwalu marek DM, który trwa do końca września można je nabyć 20-proc. zniżką.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
30. wrzesień 2023 05:41