StoryEditor
Drogerie
28.04.2023 00:00

Hebe o strategii rozwoju w 2023 roku

Hebe otworzyło w 2022 r. 30 nowych drogerii, tyle samo sklepów ma przybyć w 2023 r.fot. materiały prasowe
Hebe realizuje omnichanellową strategię rozwoju, ale w 2023 r. skupi się na e-commerce – poinformowała grupa Jeronimo Martins, właściciel Biedronki. Online daje sieci możliwość szybkiej ekspansji na nowe rynki. Pierwszy kwartał 2023 r. Hebe zamknęło dwucyfrowym wzrostem.

W 2023 r. Hebe skupi swoje wysiłki rozwojowe na kanale e-commerce, który jest kluczowym narzędziem w ekspansji międzynarodowej. Spółka będzie nadal realizowała wielokanałową strategię i utrzyma tempo otwarć nowych drogerii stacjonarnych – będzie to około 30 sklepów – podała firma Jeronimo Martins, właściciel Hebe, w komunikacie związanym z publikacją wyników finansowych za I kwartał 2023 r.

Sprzedaż Hebe w I kwartale 2023 wzrosła o 31,9 proc. w walucie lokalnej, przy LFL o 22,6 proc. W euro sprzedaż osiągnęła 93 mln. To wzrost o 29,5 proc. vs I kwartału 2022.

Kanał internetowy nadal osiągał dobre wyniki, z niewielkim wkładem ze strony platform Hebe w Czechach i na Słowacji.

EBITDA wzrosła o 25,6 proc. (+27,9 proc. w walucie lokalnej), a odpowiednia marża sięgnęła 5,1 proc. (5,2 proc. w I kw. 22).  

Czytaj także: Hebe: wierzymy, że nasz największy wzrost nastąpi w internecie

Hebe to sieć drogeryjna działająca w Grupie Jeronimo Martins (także dyskonty Biedronka). Swój początek miała w Polsce, w 2011 r. w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich powstał pierwszy sklep sieci. Obecnie nadal stacjonarne sklepy Hebe prowadzi tylko w Polsce (około 320), ale ma w planach otwieranie placówek m.in. w Czechach.i na Słowacji. W tych krajach sieć uruchomiła już swoje e-sklepy.   

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.09.2023 11:36

Ziko Dermo nagradza za zakupy. W akcji lojalnościowej rozdaje planery z urodowymi poradami

Inspiracją do treści zawartych w planerze były porady i wskazówki udzielane przez konultantki klientkom podczas ich zakupów w drogeriach Ziko Dremo   Ziko Dermo
Sieć Ziko Dermo przygotowała akcję lojalnościową w której, za każde wydane 50 zł rozdaje naklejki. Do ich zbierania zachęca prezent – planer z poradami i urodowymi ciekawostkami, który przysługuje za zakupy w kwocie od 300 zł.

W drogeriach stacjonarnych Ziko Dermo trwa akcja „Beauty Planner Ziko Dermo za 1 grosz”. Sieć postanowiła stworzyć kalendarz, w którym oprócz terminarza umieściła urodowe ciekawostki, przypominajki i porady. Ma on być motywacją na 2024 r. do pozytywnych zmian w rutynie pielęgnacyjnej.

image
FOTO: Ziko Dermo
Poruszane tematy to m.in. codzienny, staranny demakijaż, gimnastyka twarzy, która pomaga w niwelowaniu zmarszczek i pobudza krążenie czy prowadzenie dziennika wdzięczności, dzięki któremu można pozbyć się negatywnych myśli i żyć chwilą. W części wiosennej umieszczono tematy dotyczące detoksu skóry, złuszczania i rodzajów peelingów, a także odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ulżyć suchej i odwodnionej skórze po zimie.

W miesiącach letnich Ziko Dermo wylicza rzeczy i aktywności „To Do” czyli koniecznie do zrobienia podczas słonecznych dni. Nie zabrakło tu również wskazówek jak zadbać o ciało w lecie oraz informacji o rodzajach promieniowania. Jesienią klientki przeczytają m.in. o walce z przebarwieniami po sezonie letnim oraz dowiedzą się jak dbać o włosy jesienią.

Dodatkowo w planerze znalazły się opisy znaków zodiaku, krótkie porady, takie jak „Zabieg miesiąca”, czy „Dermokonsultantka radzi” lub informacje na temat składników w cyklu „Składnik miesiąca”.

Beauty Planner Ziko Dermo będzie można otrzymać w stacjonarnych drogeriach Ziko Dermo za 1 grosz i 6 zebranych naklejek, które przysługują za każde wydane 50 złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
15.09.2023 14:37

DM po raz kolejny zostało przez klientów w Niemczech wybrane najpopularniejszą drogerią

Niemieccy klienci DM cenią sobie stosunek ceny do jakości, różnorodność oferty - w tym marek włsnych - oraz szybkość obsługi przy kasieDM
W 2023 roku DM-drogerie markt ponownie są najpopularniejszą drogerią w Niemczech. Sieć zajęła pierwsze miejsce w głównej kategorii - Globalna satysfakcja - oraz 26 innych kategoriach badania Monitor Klienta 2023.

Drogerie DM w Niemczech są niekwestionowanym liderem konsumenckiego badania Monitor Klienta 2023. Zagwarantowała im to pierwsza pozycja z oceną 1,79 w kategorii głównej - Globalna satysfakcja, a także najwyższe oceny w innych ważnych kategoriach, np. stosunek ceny do jakości (2,08), wybór i ogólną różnorodność ofert (1,94) czy szybkość przy kasie (2,06).

Christoph Werner, prezes DM, komentując wyniki ankiety przeprowadzonej wśród klientów, powiedział:

Opinie naszych klientów pokazują, że udało nam się pozytywnie wpłynąć na harmonijne doświadczenia zakupowe. Osiągnęliśmy to dzięki ofercie dostosowanej do potrzeb ludzi oraz dzięki nieustannym wysiłkom na rzecz przyszłości wartej życia, ale przede wszystkim dzięki naszym pracownikom. Będziemy wzmacniać nasze zaangażowanie w dalsze zapewnianie jak najlepszych wrażeń zakupowych.

Dużym uznaniem wśród ankietowanych cieszyła się także ekskluzywna oferta marek własnych dm. Na pierwszym miejscu z oceną 1,93 znalazła się ich jakość, a wybór i różnorodność oferty dmBio otrzymały ocenę 2,15. 

Kerstin Erbe, dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za marki Dm i zrównoważony biznes, wyjaśnia:

 

Badanie Monitor Klienta prowadzi ServiceBarometer. Od ponad 30 lat bada orientację na klienta i trendy konsumenckie w Niemczech. W tym celu regularnie przeprowadza ankiety wśród konsumentów na temat ich doświadczeń z firmami handlowymi i usługowymi z 15 sektorów. W tegorocznej edycji przebadano w internecie 28 439 reprezentatywnie wybranych osób. Spośród nich 3251 osób oceniło drogerie. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. wrzesień 2023 21:33