StoryEditor
Drogerie
27.07.2022 00:00

Hebe: wzrost o ponad 30 proc. w pierwszym półroczu 2022 r.

Hebe poprawiło wyniki w porównaniu do ubiegłego roku. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2022 r. wzrosła o 34,7 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Grupę Jeronimo Martins, właściciela Hebe.

Hebe – sieć drogerii działająca w Polsce od 11 lat – odnotowuje stałe wzrosty sprzedaży. W pierwszym półroczu 2022 r. sprzedaż Hebe wyniosła 163 mln euro, to o 31,8 proc. (34,7 proc. w złotówkach) więcej niż w pierwszym półroczu 2021 r.

Sprzedaż porównywalna LFL wzrosła o 26,9 proc. W samym drugim kwartale 2022 sprzedaż w złotych wzrosła o 40,4 proc. (+36,9 proc. w euro) przy LFL na poziomie 32,2 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Grupę Jeronimo Martins, właściciela Hebe.

Wyniki Hebe w e-commerce

Hebe, tak jak inne sieci drogeryjne, intensywnie pracuje nad rozwojem kanału online. JMD podaje w raporcie, że internetowa sprzedaż hebe.pl stanowiła 14,6 proc. całości przychodów sieci. W pierwszym kwartale sprzedaż online  stanowiła  16 proc. przychodu Hebe, wzrastając z 14 proc. w pierwszym kwartale 2021.

Czytaj więcej: Hebe z 28 proc. wzrostem w pierwszym kwartale 2022 r. 

Ile drogerii ma Hebe?

Po drugim kwartale 2022 r. sieć Hebe miała, według raportu JMD, 296 drogerii. Od początku 2022 r. sieć otworzyła 8 sklepów a zamknęła 5. Łączna powierzchnia sprzedaży sklepów wyniosła ponad 76,3 tys. mkw.

Pozycja Hebe w Grupie Jeronimo Martins

Jak komentują wiadomoscihandlowe.pl sprzedaż sieci Hebe stanowiła zaledwie 1,4 proc. przychodów w Grupie Jeronimo Martins, co stawia sieć drogerii na ostatnim miejscu, po Biedronce (69,8proc.), portugalskim Pingo Doce (17,6 proc.), kolumbijskiej sieci sklepów Ara i portugalskich hurtowniach typu cash & carry Recheio (4,3 proc.).

O wynikach całej Grupy Jeronimo Martins czytaj na wiadomoscihandlowe.pl: Właściciel sieci Biedronka z doskonałymi wynikami na półmetku roku. Przychody Jeronimo Martins wyższe o 20 proc., a zysk o przeszło 40 proc. 

Hebe jest jedną z największych sieci drogeryjnych działających na polskim rynku. Pierwsza drogeria Hebe powstała w 2001 r. w Warszawie przy al. Jerozolimskich. 

Czytaj więcej o Hebe: Sieć Hebe od 11 lat na rynku. Już wkrótce będzie miała 300 lokalizacji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.04.2024 16:08
Dm Drogerie Markt testują stacje refill dmBio do sprzedawania ekologicznych produktów spożywczych
W wybranych drogeriach dm w Niemczech klienci mogą kupować suchą bio żywność do własnych pojemników. Tak działają stacje refill dmBiofot. dm
Drogerie dm w Niemczech rozpoczęły proces testowania stacji dmBio do napełniania własnych pojemników ekologicznymi, organicznymi produktami spożywczymi. To jedna z dróg prowadzących do ograniczenia opakowań wprowadzanych na rynek.

Od lutego sieć drogerii dm zainstalowała na różnych rynkach w całym kraju stacje napełniania produktami ekologicznymi dmBio, w których klienci mogą kupić do własnych pojemników wybrane artykuły na wagę. Jest to około 10 produktów, w tym orzechy, soczewica, makaron orkiszowy, musli lub kawa.

Stacje działają obecnie w 15 wybranych sklepach dm w Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii. Pilotaż prowadzony jest w takich miastach jak B. Kassel, Hanower, Bielefeld czy Münster.

– Jednym z naszych celów w dm jest unikanie opakowań. Wszelkie materiały opakowaniowe, których   klienci nie zabiorą do domu, nie muszą być zwracane do obiegu. Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie na opakowaniu jest oferowanie naszych produktów bez opakowania. Wprowadzenie stacji  dmBio jest zatem logicznym kolejnym krokiem, dzięki któremu możemy zdobyć doświadczenie w tym obszarze – mówi Kerstin Erbe, dyrektor zarządzający dm odpowiedzialny za dział zarządzania produktami i zrównoważonego rozwoju.

image
Stacje refill dmBio w drogeriach dm w Niemczech
fot. dm

Klienci chcący skorzystać ze stacji refill mogą przywieźć własne pojemniki lub skorzystać z dostępnych na rynku pojemników depozytowych. Rodzaj pojemnika zaznaczają na wyświetlaczu urządzenia, zanim wybiorą rodzaj produktu, którym będą pojemnik napełniać. Następnie pojemnik jest ważony, po czym pojawia się cena i ilość, a klient drukuje etykietę.  

Czytaj także: Tak będą teraz wyglądały drogerie dm w Polsce. Znana sieć zmienia aranżację swoich sklepów

Dm Drogerie Markt to sieć drogeryjna z siedzibą w Karlsruhe w Niemczech. W ponad 4 tys. sklepów w całej Europie pracuje około 80 tys. osób. W 14 krajach Europy, w których działają obecnie DM sieć osiągnęła w roku finansowym 2022/2023 sprzedaż na poziomie 15,9 mld euro. W Polsce drogerie DM są obecne od kwietnia 2022 r. i prowadzą obecnie 26 drogerii oraz e-sklep. Oferta dm to ponad 12,5 tys. produktów, w tym 28 marek własnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
19.04.2024 16:56
Drogerie Jawa zwiększają sieć sprzedaży. Nowa drogeria otwarta w Ożarowie
Personel nowej Drogerii Jawa w Ożarowiefot. Drogerie Jawa
​Polska sieć Drogerie Jawa ma już 77 własnych sklepów. Właśnie otworzyła kolejną placówkę. To pierwsza drogeria w Ożarowie i druga w województwie świętokrzyskim.

Drogerie Jawa powiększyły się o kolejny salon sprzedaży. 19 kwietnia br. została otwarta nowa drogeria w Ożarowie. To drugi sklep sieci w województwie świętokrzyskim.

Na powierzchni ponad 140 kw. sklep oferuje produkty z wielu różnych kategorii m.in. kosmetyki i akcesoria do makijażu, kosmetyki do pielęgnacji, a także produkty do włosów. Z okazji otwarcia, na kupujących czeka wiele atrakcji, wśród nich pokazy makijażu, dermokonsultacje firmy Solverx oraz konkursy. W dniach 19-26 kwietnia, wszystkie osoby odwiedzające drogerię będą mogły skorzystać ze specjalnych promocji i zniżek cenowych.  

Drogeria w Ożarowie, to druga otwarta w tym roku placówka i 77. sklep Drogerii Jawa. Do końca tego roku sieć planuje otwarcie kolejnych sklepów. W planach sieci jest również remodeling drogerii, firma pracuje nad konceptem sklepu 3.0, aby stworzyć nowoczesne i przyjazne miejsca zakupów. 

Drogerie Jawa prowadzą drogerie w średnich i dużych miastach, a od 2022 r. mają własny sklep internetowy drogeriejawa.pl. Średnia liczba pozycji asortymentowych w sklepie stacjonarnym to ok. 9 tys. SKU. Wiodącymi kategoriami są makijaż, zapachy, pielęgnacja biała, pielęgnacja i koloryzacja włosów oraz sprzątanie. Spółkę prowadzi dwóch właścicieli – Wojciech Radliński i Grzegorz Szymanek, do których należy także hurtownia Komplex-Torus. Firma mieści się w warszawskiej dzielnicy Ursus i tam ma swoje magazyny.

W 2022 r. Drogerie Jawa zostały wybrane najlepszą polską siecią drogeryjną w rankingu Drogeria Roku. 

Czytaj więcej: Drogeria Roku 2022. Drogerie Jawa najlepszą polską siecią drogeryjną

Natomiast w edycji 2023 zdobyły uznanie konsumentów w kategorii E-drogerie za najszybsze podążanie za trendami i wprowadzanie nowości.

Czytaj więcej: Drogeria Roku 2023. Tak wybrali konsumenci!

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. kwiecień 2024 20:40