StoryEditor
Drogerie
27.07.2022 00:00

Hebe: wzrost o ponad 30 proc. w pierwszym półroczu 2022 r.

Hebe poprawiło wyniki w porównaniu do ubiegłego roku. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2022 r. wzrosła o 34,7 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Grupę Jeronimo Martins, właściciela Hebe.

Hebe – sieć drogerii działająca w Polsce od 11 lat – odnotowuje stałe wzrosty sprzedaży. W pierwszym półroczu 2022 r. sprzedaż Hebe wyniosła 163 mln euro, to o 31,8 proc. (34,7 proc. w złotówkach) więcej niż w pierwszym półroczu 2021 r.

Sprzedaż porównywalna LFL wzrosła o 26,9 proc. W samym drugim kwartale 2022 sprzedaż w złotych wzrosła o 40,4 proc. (+36,9 proc. w euro) przy LFL na poziomie 32,2 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Grupę Jeronimo Martins, właściciela Hebe.

Wyniki Hebe w e-commerce

Hebe, tak jak inne sieci drogeryjne, intensywnie pracuje nad rozwojem kanału online. JMD podaje w raporcie, że internetowa sprzedaż hebe.pl stanowiła 14,6 proc. całości przychodów sieci. W pierwszym kwartale sprzedaż online  stanowiła  16 proc. przychodu Hebe, wzrastając z 14 proc. w pierwszym kwartale 2021.

Czytaj więcej: Hebe z 28 proc. wzrostem w pierwszym kwartale 2022 r. 

Ile drogerii ma Hebe?

Po drugim kwartale 2022 r. sieć Hebe miała, według raportu JMD, 296 drogerii. Od początku 2022 r. sieć otworzyła 8 sklepów a zamknęła 5. Łączna powierzchnia sprzedaży sklepów wyniosła ponad 76,3 tys. mkw.

Pozycja Hebe w Grupie Jeronimo Martins

Jak komentują wiadomoscihandlowe.pl sprzedaż sieci Hebe stanowiła zaledwie 1,4 proc. przychodów w Grupie Jeronimo Martins, co stawia sieć drogerii na ostatnim miejscu, po Biedronce (69,8proc.), portugalskim Pingo Doce (17,6 proc.), kolumbijskiej sieci sklepów Ara i portugalskich hurtowniach typu cash & carry Recheio (4,3 proc.).

O wynikach całej Grupy Jeronimo Martins czytaj na wiadomoscihandlowe.pl: Właściciel sieci Biedronka z doskonałymi wynikami na półmetku roku. Przychody Jeronimo Martins wyższe o 20 proc., a zysk o przeszło 40 proc. 

Hebe jest jedną z największych sieci drogeryjnych działających na polskim rynku. Pierwsza drogeria Hebe powstała w 2001 r. w Warszawie przy al. Jerozolimskich. 

Czytaj więcej o Hebe: Sieć Hebe od 11 lat na rynku. Już wkrótce będzie miała 300 lokalizacji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 15:35
Drogerie Jawa kontynuują cykl eventów z promocjami i konsultacjami dla klientów
Podczas eventów organizowane są konsultacje makijażowe i zakresu pielęgnacjimateriały prasowe Drogerie Jawa
Drogerie Jawa – polska sieć detaliczna – zaplanowała na ten rok cykl eventów z promocjami i atrakcjami dla klientów. To kontynuacja działań związanych z 10-leciem, które sieć obchodziła w ubiegłym roku.

Drogerie Jawa są polską siecią detaliczną. Są częścią biznesu założonego przez właścicieli firmy dystrybucyjnej Komplex-Torus sprzedającej kosmetyki i chemię gospodarczą. Są też jedyną polską siecią tego typu, wyrosłą wokół hurtowego handlu, której udało się rozbudować sieć własnych sklepów do takich rozmiarów. Inne podobne biznesy pozostały przy współpracy z detalistami na zasadzie luźnej franczyzy.

Obecnie drogerie Jawa mają 77 własnych drogerii oraz e-sklep. W tym roku firma planuje otwierać kolejne drogerie oraz pracuje nad konceptem 3.0 – sklepy mają przejść remodeling.

W ubiegłym roku Drogerie Jawa obchodziły 10-lecie. Ten rok jest kontynuacją działań promocyjnych, które mają przyciągnąć konsumentów do drogerii i związać ich z marką. To cykl eventów, podczas których w drogeriach obowiązują promocyjne ceny, organizowane są konkursy, pokazy makijażu i konsultacje z zakresu pielęgnacji.

Oferty specjalne różnią się w zależności od miejscowości, w której odbywa się event – są dopasowywane do potrzeb lokalnych klientów. Promocje zorganizowane na potrzeby akcji obowiązują tylko w stacjonarnej drogerii.  

Pierwszy eventów odbył się 17 kwietnia, w Żninie. Ostatni jest zaplanowany na 19 września w Mińsku Mazowieckim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 10:50
Druga drogeria Hebe otwarta w Łomży
Drogeria Hebe w Galerii Veneda w Łomży otwarta 16 maja 2024 r.fot. Hebe
Sieć Hebe otworzyła drogerię w Galerii Veneda w Łomży. To drugi sklep Hebe w tym mieście.

Hebe – druga co do wielkości sieć drogeryjna działająca w Polsce – otworzyła swój kolejny sklep. Nowa drogeria powstała w Galeria Veneda przy ul. Zawadzkiej 38 w Łomży. To druga drogeria Hebe w tym mieście. Pierwsza działa w parku handlowym przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 121.

Otwarcie nowej drogerii oznacza specjalne promocje dla jej klientów. W niższych cenach oferowanych jest ponad 700 zapachów takich marek, jak m.in.: Aoura London, Karl Lagerfeld, Calvin Klein, Mexx, Cacharel. Druga oferta - „Pielęgnacja twarzy do -40%“ obejmuje ponad 5 tys. produktów marek m.in. AA, Sielanka, Apis, Bielenda, Skin79.  

Do 22 maja klienci sklepu będą mogli skorzystać z promocji „Specjalistyczna pielęgnacja włosów do -40%” na ponad 1600 produktów wybranych marek. W ofercie znalazły się produkty do włosów marek CHI, Anwen, Cocopalm, Olaplex i Wella Professionals.

Super ceny obowiązują na wszystkie produkty marek: Rimmel, Max Factor, Bourjois, Sally Hansen i wiele innych. W ramach promocji „Super Okazje”, która również potrwa do 29 maja, na klientów czekają też wybrane produkty marek Palmolive, Paese, Rexona i Missha.

image
Promocje z okazji otwarcia drogerii Hebe w w Galerii Veneda w Łomży
fot. Hebe

Dodatkowo przy zakupach za min. 80 zł zrobionych w dniach 16-20 maja, każdy klient otrzyma kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy do zrealizowania w dniach 17-25 maja.  

Hebe to drogeryjna sieć działająca w grupie Jeronimo Martins, do której należy również dyskontowa sieć Biedronka. Sieć Hebe powstała w Polsce w 2011 r. Obecnie prowadzi w Polsce ok. 355 drogerii. Niedawno sieć otworzyła pierwsze dwa stacjonarne sklepy w Czechach. Prowadzi również sprzedaż przez e-sklepy w Polsce, Czechach i Słowacji.

Całkowita sprzedaż Hebe w 2023 r. wyniosła 469 mln euro, 30,9 proc. powyżej 2022 r. Sprzedaż internetowa Hebe wzrosła w 2023 r. o 47,5 proc., co stanowi ok. 17 proc. całkowitej sprzedaży za rok 2023. W 2022 r. było to ok. 14 proc.

Czytaj także: Hebe: ponad 30 proc. wzrost sprzedaży w 2023 roku i rekordy w e-commerce 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 08:47