StoryEditor
Drogerie
31.08.2023 14:53

Henri Hampe o kulturze pracy w DM Drogerie Markt: Firma jest dla ludzi, a nie na odwrót

Henri Hampe, dyrektor sprzedaży i administracji DM Drogerie Marktdm
DM Drogerie Markt zatrudniają w Polsce 200 osób. Zamiast systemu premiowego firma woli dać pracownikom sklepów dobre wynagrodzenie podstawowe, by koncentrowali się na potrzebach klientów a nie na swoich zarobkach. Pracownicy korzystają także z szeregu benefitów, a DM zatrudnia także osoby dojrzałe. Jednak to, co szczególnie podkreśla w swojej kulturze pracy ta drogeryjna sieć obchodząca właśnie 50-lecie istnienia, to człowieczeństwo, dialog, szacunek w relacji z pracownikami i parterami biznesowymi. I co ciekawe – współpracujące z nią firmy to potwierdzają. Na nasze pytania o politykę kadrową firmy odpowiedział Henri Hampe, dyrektor sprzedaży i administracji w DM.

Ile osób jest obecnie zatrudnionych w sklepach DM w Polsce?

Aktualnie w DM zatrudniamy ponad 200 osób. Są to zarówno pracownicy biurowi jak i pracownicy zatrudnieni w drogeriach.

Czy prowadzicie Państwo stale rekrutację do drogerii?

Od wejścia do Polski DM dynamicznie się rozwija, otwiera nowe sklepy, pracuje nad asortymentem i zwiększa aktywności marketingowe. To w naturalny sposób generuje potrzebę zwiększenia zatrudnienia i zwiększenia naszych zespołów. Dlatego stale prowadzimy rekrutację na różne stanowiska. Bieżące oferty pracy dostępne są na dm-jobs.pl, zapraszamy wszystkich kandydatów do nadsyłania zgłoszeń.

Czy jesteście otwarci także na osoby dojrzałe, które są dostępne na rynku pracy?

Bardzo cenimy pracowników z dużym doświadczeniem, zwłaszcza w handlu, dlatego chętnie widzimy również osoby dojrzałe w naszych zespołach. W DM najważniejszy jest człowiek. Kultura naszej pracy oparta jest na dialogu i szacunku. Tworzymy międzynarodowe i zróżnicowane środowisko otwarte na siebie wzajemnie. Nasze hasło „Tu liczy się człowiek, tu kupuję”, znajduje swoje odzwierciedlenie w filozofii, która stoi u podstaw naszych wzajemnych relacji, a także relacji z partnerami biznesowym i oczywiście z klientami. Wierzymy, że wspólne wartości, różnorodność i indywidualność to cechy DM, dzięki którym jesteśmy w stanie stworzyć dobre i przyjazne miejsce pracy oraz zapewnić klientom produkty i komfortowe usługi na najwyższym poziomie.

Jakie są finansowe oraz pozapłacowe benefity dla pracowników sklepów?  

W DM oferujemy konkurencyjne warunki zatrudnienia, na które poza podstawowym wynagrodzeniem składa się pakiet dodatkowych benefitów oraz budowana z dużą starannością i uważnością na człowieka cała filozofia pracy, umożliwiająca rozwój osobisty, indywidualne podejście do organizacji pracy, w tym także balansu pomiędzy życiem zawodowym i życiem prywatnym. 

Wśród benefitów pozapłacowych wszyscy pracownicy DM mają dostęp do poszerzonego pakietu medycznego, czy platformy benefitowej, gdzie mogą według własnych upodobań i potrzeb wykorzystywać środki pieniężne gromadzone na ich indywidualnych kontach. Pracownikom proponujemy również ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach czy możliwość realizowania swoich pasji i potrzeb w ramach inicjatyw dobroczynnych lub sportowych. 

Dodatkowym atutem są organizowane przez nas spotkania integracyjno-szkoleniowe, szkolenia zewnętrzne czy indywidualne lekcje języka obcego. Możliwość pracy hybrydowej i generalnie czas pracy oparty na zaufaniu oraz brak dress code’u w odniesieniu do osób pracujących w biurach to dziś już podstawa funkcjonowania dojrzałego przedsiębiorstwa.

Warto podkreślić, że w DM mocniej stawiamy na satysfakcjonujące zarobki, niż na systemy premiowe. Wynika to z prostej zasady. Systemy premiowe sprawiają, że pracownicy często optymalizują swoje indywidualne działania pod kątem uzyskania premii, a nie realnych potrzeb klientów. A to przecież klienci są w centrum i pod ich potrzeby powinniśmy optymalizować działania biznesowe

Powinniśmy jednak zacząć od tego, że ludzie w ogóle – pracownicy, klienci, partnerzy biznesowi – to jeden z mocniejszych filarów naszej firmy, co wyraża się we wspomnianym przeze mnie powyżej haśle „Tu liczy się człowiek. Tu kupuję”, mającym zastosowanie nie tylko na poziomie deklaratywnym, ale realnie, w całej kulturze pracy. Podkreślam to, bo jest to jeden z istotniejszych naszych wyróżników na tle innych pracodawców.

O ile w Niemczech i pozostałych krajach, w których jesteśmy obecni od lat, nasze podejście jest już dobrze znane, o tyle w Polsce dopiero budujemy swój wizerunek pracodawcy. We wszystkich relacjach z klientami, pracownikami, partnerami handlowymi i środowiskiem konsekwentnie kierujemy się̨ ideą człowieczeństwa i partnerstwa. Firma jest dla ludzi, a nie na odwrót. 

W DM liczy się wspólnota. Dlatego mówimy o społeczności pracowniczej i kulturze dialogu. Zależy nam na tym, aby wszyscy mieli możliwość budowania marki. Każdy pracownik przyczynia się do tego własnym wysiłkiem – w sklepach DM, centrach logistycznych czy biurach. Dzięki przejmowaniu inicjatywy każdy z pracowników ma wpływ na przyszłość i rozwija się zarówno osobiście oraz jako zespół. W DM to właśnie rozumiemy pod hasłem: „Pracuj i żyj inaczej”. Korzystają̨ na tym również̇ nasi klienci i partnerzy. Pracownikom dajemy możliwość́ uczenia się̨ od siebie nawzajem, wymiany doświadczeń́ i poszanowania swojej indywidualności. W ten sposób tworzymy warunki niezbędne do poznania siebie i do samorozwoju, a to pomaga identyfikować́ się̨ z powierzonymi zadaniami.

Czy wzrost płacy minimalnej uważacie  za duże obciążenie dla swojego biznesu i czy w związku z tym szukacie  rozwiązań automatyzujących pracę?

Z uwagą obserwujemy rynek i zmieniające się warunki. Dynamicznie i proaktywnie reagujemy na trendy, tak, aby nasi pracownicy czuli się bezpiecznie. Koncentrujemy się na tym, aby tworzyć solidny fundament zapewniający nam powodzenie.

Pięćdziesięcioletnie doświadczenie DM na rynku europejskim pokazuje, że naszą przewagę tworzą właśnie pracownicy. To oni najlepiej znają naszych klientów, umieją im dobrze doradzić, tworzą atmosferę w sklepie, dzięki której klienci DM czują różnicę. Cały zespół DM dba o to, aby doświadczenie klientów było w pełni satysfakcjonujące. Automatyzacja procesów pomaga nam w tym, aby pracownicy jeszcze lepiej mogli koncentrować się na pracy z klientami lub na tworzeniu kreatywnych rozwiązań, ale nie przewidujemy, aby zastąpiła nam część zespołu.

Czytaj także: Jak produkować marki własne dla DM-drogerie markt i wprowadzić kosmetyki do sieci?

Czy zauważacie Państwo problemy z pozyskaniem personelu, czy raczej nie ma tu deficytu?

Cieszymy się, że marka DM została powitana przez kandydatów z ciekawością i życzliwością. Wiele osób składa swoje CV do nas z myślą o uczestniczeniu w ekspansji DM na polskim rynku. Spora część zgłoszeń to tzw. aplikacje spontaniczne, wysyłane bez wskazania aktualnej otwartej rekrutacji lub też z polecenia naszych pracowników. Zdarza się jednak, że przy niektórych stanowiskach biurowych wyzwaniem jest znalezienie osoby z odpowiednim doświadczeniem oraz znajomością języka niemieckiego.

Jakich wymagacie kompetencji od pracowników sklepów – czy muszą to być osoby posiadające kierunkowe wykształcenie, doświadczenie w beauty lub ukończone kursy, np. kosmetyczne, wizażu lub inne?

Wiedza wnoszona przez pracowników do zespołu ma dla nas dużą wartość. Z tego powodu cenimy doświadczenie oraz kierunkowe wykształcenie kandydatów. W procesie rekrutacji przykładamy jednak również wagę do poznania bliżej kandydatów jako ludzi i szukamy osób o cechach pasujących do naszej kultury organizacyjnej. Osoby proaktywne, zaangażowane, kreatywne, otwarte na nowe wyzwania oraz nawiązuję chętnie kontakty są bardzo mile widziane w naszym zespole, nie tylko w obszarze drogerii, ale i biura. 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 16:39
Nowa drogeria Hebe od dziś w Kwidzynie
Nowa drogeria Hebe w Kwidzyniu znajduje się przy ulicy Marii Konopnickiej 19.Hebe
Od dziś, mieszkańcy Kwidzyna i okolic mają możliwość robienia zakupów w sklepie Hebe. Dokładnie 1 grudnia miało miejsce otwarcie drogerii Hebe w Centrum Handlowym Liwa, które znajduje się przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie. W tradycyjnym stylu, dla klientów odwiedzających Hebe w najbliższym czasie przygotowano szeroki wybór produktów, atrakcyjne promocje oraz specjalne oferty.

Z okazji otwarcia pierwszej drogerii Hebe w Kwidzynie, klienci mogą skorzystać z wyjątkowych ofert specjalnych. Od dnia otwarcia do 17 grudnia 2023 roku dostępna jest promocja „Zapachy do -60 proc.”, obejmująca wszystkie zapachy, takie jak Lanvin Rumeur 2 Rose, Lacoste Red, Tous Man 1920, Karl Lagerfeld Bois De Yuzu. Ponadto, do 13 grudnia trwa promocja „Profesjonalna pielęgnacja twarzy i włosów do -40 proc.”.

Do 13 grudnia klienci będą mieli okazję skorzystać z promocji "Wszystkie produkty marek w supercenach" na popularne kosmetyki marek takich jak Rexona, Dove, Lux Botanicals i Axe. Natomiast do 15 grudnia, ta promocja zostanie rozszerzona także na produkty marek takich jak L’Oréal, Garnier, Mixa, Dessange i Maybelline. Dodatkowo, przy zakupach na kwotę minimum 80 zł w dniach od 1 do 5 grudnia, każdy klient otrzyma kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy, które można wykorzystać do 9 grudnia 2023 roku. Ważne jest, że ta promocja obowiązuje wyłącznie w nowo otwartej drogerii Hebe w Kwidzynie.

Nowy sklep Hebe w Centrum Handlowym Liwa przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 20:00, natomiast w niedziele handlowe będzie otwarty od 10:00 do 17:00.

Hebe to sieć sklepów oferująca starannie dobrany i zróżnicowany wybór produktów, w tym ekskluzywne marki takie jak Gosh, Hean, Bandi, Benton, Nacomi, Halloween oraz Karl Lagerfeld. W asortymencie Hebe można znaleźć szeroką gamę kosmetyków, w tym produkty naturalne, koreańskie, dermo, a także profesjonalne, a także różnorodne artykuły do makijażu i akcesoria, takie jak produkty z linii Hebe Professional, które cechuje wysoka jakość.

Czytaj także: Coraz więcej produktów w sklepie internetowym Hebe. Czy program Hebe Partner pomógł sieci w rozwoju e-commerce?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 15:38
Drogerie dm Drogerie Market debiutuje w Baranowie
W asortymencie dm znajduje się szeroki wybór produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy.drogerie dm Drogerie Markt
O godzinie 9:00 rano, 30 listopada, miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej drogerii dm w Baranowie, znajdującej się w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej 47A. Z tej wyjątkowej okazji, dla klientów przygotowano atrakcyjną ofertę powitalną, obejmującą 15 proc. rabat na wszystkie zakupy, zestaw mini produktów jako gratis, bezpłatny żel pod prysznic z marki Balea oraz wiele atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin.
image

Minigaleria zdjęć z profilu Linkedin sieci.

FOTO: drogerie dm Drogerie Markt
Powierzchnia sprzedaży w drogerii dm w Baranowie wynosi 541 metrów kwadratowych. Drogeria dba o wygodę klientów, zapewniając dodatkowe udogodnienia, takie jak dostęp do ławeczki do odpoczynku oraz stacji pakowania prezentów, która jest dostępna bez dodatkowych opłat. Ponadto, klientom oferowany jest komfortowy parking. Godziny otwarcia sklepu dm w Baranowie to od poniedziałku do soboty, w godzinach od 09:00 do 21:00.

Na początku, w drzwiach powitał nowych klientów uroczy Miś Czyścioszek Saubär. Klienci mieli możliwość skorzystania z usług profesjonalnego makijażu dostosowanego do indywidualnych potrzeb, dobierania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Ponadto, była dostępna przekąska w postaci popcornu, a Pan Baloniarz cieszył najmłodszych klientów tworząc dla nich kolorowe i bajkowe zwierzaki z balonów.

Pasaż Kępiński w Baranowie został okrzyknięty największą inwestycją handlową w powiecie, a my bardzo cieszymy się, że to właśnie w tym miejscu otworzymy pierwszą drogerię dm. Już w najbliższy czwartek zapraszamy mieszkańców Baranowa i okolic na zakupy. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy szereg niespodzianek i atrakcyjne ceny

- powiedział Marek Mączka, kierownik regionalny dm w Polsce.

Z okazji swojego otwarcia, drogeria przygotowała specjalną promocję. Klienci mogą skorzystać z dodatkowego rabatu powitalnego wynoszącego 15 proc., a także otrzymać kremowy żel pod prysznic z własnej marki Balea jako gratis. Aby skorzystać z tej oferty, można go dostać przy zakupach i okazaniu kuponów dostępnych w gazetkach dm lub zakupić go osobno. Promocja jest ważna do 10 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Czytaj także: Sieć DM zorganizowała program zdrowotny dla swoich pracowników

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 20:25