StoryEditor
Drogerie
22.04.2021 00:00

Kamilla Stańczyk, Eco&More: Marki własne Dm mogą stać się zagrożeniem dla markowych kosmetyków

Jeżeli sieć Dm planuje przede wszystkim pracować na marce własnej, będzie to zapewne zła wiadomość dla firm oferujących produkty markowe. W dodatku niemieckie brandy, także te własne, kojarzone są w Polsce z wysoką jakością. Konsumenci nauczyli się, że w ich przypadku mogą liczyć na bardzo dobre kosmetyki w przystępnej cenie. Dla producentów i dystrybutorów będzie to oznaczało przemyślenie strategii, ofertowanie z głową, ważenie potencjału kanału sprzedaży – komentuje dla portalu wiadomoscikosmetyczne.pl Kamilla Stańczyk, właścicielka Eco&More.

Jak wejście Dm do Polski wpłynie na obraz rynku drogeryjnego i kosmetycznego?

Nowa duża marka drogeryjna wcale nie musi oznaczać, że przez rynek od razu przejdzie tornado. Dm jest potężnym graczem u sąsiadów, u nas dopiero zacznie budować swoją rozpoznawalność. Marki istniejących w Polsce drogerii są zakotwiczone w głowach konsumentów i kojarzone z pewnymi konkretnymi odczuciami oraz emocjami. Dm musi jeszcze określić, kim chce być w Polsce. Myślę, że dużo zależy od ich strategii, akwizycji miejsc, asortymentu.

Czytaj też: Dm drogerie markt wchodzą do Polski!

Czyli sadzi pani, że jest u nas miejsce na kolejnego tak potężnego gracza?

Miejsce na rynku jeszcze jest. Nasze społeczeństwo się zmienia, siła nabywcza także. Młodzi konsumenci, którzy za chwilę będą kształtować rynek chcą i mogą wydawać więcej na pielęgnację. Ci młodzi ludzie są światowi, bo dla nich Internet to świat. Nie muszą tam nawet jechać. Natomiast co oni wybiorą z tych półek, to już inna sprawa. Czy będą lokalnymi patriotami, czy jednak zachęceni ceną zdecydują się na zakup marki własnej Dm?

Czytaj też: Inquiry: w kategoriach kosmetycznych sieci Dm trudno będzie dorównać Rossmannowi

Czy producenci i dystrybutorzy patrzą z nadzieją na nowego detalistę, czy raczej powinni się go obawiać z uwagi na jego marki własne?

Jeżeli sieć Dm planuje przede wszystkim pracować na marce własnej, będzie to zapewne zła wiadomość dla firm oferujących produkty markowe. W dodatku niemieckie brandy, także te własne, kojarzone są w Polsce z wysoką jakością. Konsumenci nauczyli się, że w ich przypadku mogą liczyć na bardzo dobre kosmetyki w przystępnej cenie. Dla dostawców takich jak Eco&More będzie to oznaczało przemyślenie strategii, ofertowanie z głową, ważenie potencjału kanału sprzedaży. Już teraz widzimy, jak trudno jest operować marką i zapewnić konsumentowi dostępność.

Dm mocno inwestuje w produkty ekologiczne. Czy dla polskiego konsumenta to ważny trend?

Ogólnie z punktu widzenia biznesu ekologicznego za dużo jest u nas konsumpcjonizmu – za dużo wyrzucamy, coś zaczynamy i nie kończymy, kupujemy kolejne mimo, że wciąż mamy nieskończone produktu. Na półkach Polaków jest zdecydowanie za dużo kosmetyków. My nawet nie wiemy, czy coś zadziałało na naszą skórę, bo nie dajemy szans tej pielęgnacji. Przeskakujemy na kolejną markę, albo kolejny rytuał. Chciałabym wierzyć, że zaczniemy bardziej doceniać: wielorazowość, wydajność, pochodzenie składników, pochodzenie opakowań, ścieżkę życia produktu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.09.2023 11:36

Ziko Dermo nagradza za zakupy. W akcji lojalnościowej rozdaje planery z urodowymi poradami

Inspiracją do treści zawartych w planerze były porady i wskazówki udzielane przez konultantki klientkom podczas ich zakupów w drogeriach Ziko Dremo   Ziko Dermo
Sieć Ziko Dermo przygotowała akcję lojalnościową w której, za każde wydane 50 zł rozdaje naklejki. Do ich zbierania zachęca prezent – planer z poradami i urodowymi ciekawostkami, który przysługuje za zakupy w kwocie od 300 zł.

W drogeriach stacjonarnych Ziko Dermo trwa akcja „Beauty Planner Ziko Dermo za 1 grosz”. Sieć postanowiła stworzyć kalendarz, w którym oprócz terminarza umieściła urodowe ciekawostki, przypominajki i porady. Ma on być motywacją na 2024 r. do pozytywnych zmian w rutynie pielęgnacyjnej.

image
FOTO: Ziko Dermo
Poruszane tematy to m.in. codzienny, staranny demakijaż, gimnastyka twarzy, która pomaga w niwelowaniu zmarszczek i pobudza krążenie czy prowadzenie dziennika wdzięczności, dzięki któremu można pozbyć się negatywnych myśli i żyć chwilą. W części wiosennej umieszczono tematy dotyczące detoksu skóry, złuszczania i rodzajów peelingów, a także odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ulżyć suchej i odwodnionej skórze po zimie.

W miesiącach letnich Ziko Dermo wylicza rzeczy i aktywności „To Do” czyli koniecznie do zrobienia podczas słonecznych dni. Nie zabrakło tu również wskazówek jak zadbać o ciało w lecie oraz informacji o rodzajach promieniowania. Jesienią klientki przeczytają m.in. o walce z przebarwieniami po sezonie letnim oraz dowiedzą się jak dbać o włosy jesienią.

Dodatkowo w planerze znalazły się opisy znaków zodiaku, krótkie porady, takie jak „Zabieg miesiąca”, czy „Dermokonsultantka radzi” lub informacje na temat składników w cyklu „Składnik miesiąca”.

Beauty Planner Ziko Dermo będzie można otrzymać w stacjonarnych drogeriach Ziko Dermo za 1 grosz i 6 zebranych naklejek, które przysługują za każde wydane 50 złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
15.09.2023 14:37

DM po raz kolejny zostało przez klientów w Niemczech wybrane najpopularniejszą drogerią

Niemieccy klienci DM cenią sobie stosunek ceny do jakości, różnorodność oferty - w tym marek włsnych - oraz szybkość obsługi przy kasieDM
W 2023 roku DM-drogerie markt ponownie są najpopularniejszą drogerią w Niemczech. Sieć zajęła pierwsze miejsce w głównej kategorii - Globalna satysfakcja - oraz 26 innych kategoriach badania Monitor Klienta 2023.

Drogerie DM w Niemczech są niekwestionowanym liderem konsumenckiego badania Monitor Klienta 2023. Zagwarantowała im to pierwsza pozycja z oceną 1,79 w kategorii głównej - Globalna satysfakcja, a także najwyższe oceny w innych ważnych kategoriach, np. stosunek ceny do jakości (2,08), wybór i ogólną różnorodność ofert (1,94) czy szybkość przy kasie (2,06).

Christoph Werner, prezes DM, komentując wyniki ankiety przeprowadzonej wśród klientów, powiedział:

Opinie naszych klientów pokazują, że udało nam się pozytywnie wpłynąć na harmonijne doświadczenia zakupowe. Osiągnęliśmy to dzięki ofercie dostosowanej do potrzeb ludzi oraz dzięki nieustannym wysiłkom na rzecz przyszłości wartej życia, ale przede wszystkim dzięki naszym pracownikom. Będziemy wzmacniać nasze zaangażowanie w dalsze zapewnianie jak najlepszych wrażeń zakupowych.

Dużym uznaniem wśród ankietowanych cieszyła się także ekskluzywna oferta marek własnych dm. Na pierwszym miejscu z oceną 1,93 znalazła się ich jakość, a wybór i różnorodność oferty dmBio otrzymały ocenę 2,15. 

Kerstin Erbe, dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za marki Dm i zrównoważony biznes, wyjaśnia:

 

Badanie Monitor Klienta prowadzi ServiceBarometer. Od ponad 30 lat bada orientację na klienta i trendy konsumenckie w Niemczech. W tym celu regularnie przeprowadza ankiety wśród konsumentów na temat ich doświadczeń z firmami handlowymi i usługowymi z 15 sektorów. W tegorocznej edycji przebadano w internecie 28 439 reprezentatywnie wybranych osób. Spośród nich 3251 osób oceniło drogerie. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. wrzesień 2023 20:21