StoryEditor
Drogerie
20.12.2019 00:00

Kontigo – przynajmniej 30 nowych sklepów w 2020 r.

Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo zapowiada otwarcie 30 nowych placówek w przyszłym roku. Zdaniem dostawców to tylko plany, nowych otwarć może być znacznie więcej. Tylko dziś Kontigo otworzyło dwa nowe sklepy - we Wrocławiu i w Tarnowie. Jutro otwarcie w Złotych Tarasach w Warszawie. 

Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo zapowiada otwarcie 30 nowych placówek w przyszłym roku. Zdaniem dostawców może to być jednak znacznie więcej. – W tym roku również plany były inne, Kontigo zaskoczyło nas dynamiką rozwoju. Spodziewamy się, że sklepów będzie szybko przybywać. Eurocash ma na to pieniądze. Nowe możliwości otworzyło także przed nimi uruchomienie franczyzy – mówi jeden z dostawców współpracujących z Kontigo.

Kontigo to sieć sklepów z kosmetykami. Bardzo dużą rolę w asortymencie odgrywają nowości. W 2018 r. sieć całkowicie wymieniła 60 proc. asortymentu. Kontigo idzie w stronę marek własnych i na wyłączność we wszystkich kategoriach. Rita Amaral, dyrektor generalna sieci, nie ukrywa że z półek będą wycofywane masowe produkty nawet najbardziej znanych marek. Będą zastępowane markami, które nie są dostępne w innych sklepach kosmetycznych i drogeriach. Przy produkcji marek własnych Kontigo współpracuje z polskimi producentami. Np. cienie Mystik i lakiery Moove produkuje krakowska firma Hean, szminki Moove – Dars Cosmetics z Radomia, pielęgnacyjne olejki, musy i masła Biolove – firma E.P.U.H. KAMIL Kamil Gawliński z Węgierskiej Górki (producent marki Nacomi).

Kontigo wyraźnie wyróżnia się na rynku na tle innych sieci drogeryjnych. Sklepy są bardzo przemyślane i spójne architektonicznie. Mają ciepły klimat, za który odpowiadają materiały, z których wykonane są regały oraz przyjazny błękit dominujący we wnętrzu. W każdym sklepie znajduje się rozbudowana strefa do testowania kosmetyków do makijażu, z dużym lustrem i wygodnymi fotelami. W Kontigo można wszystkiego spróbować – np. w strefie wodnej, gdzie testuje się peelingi. Odrębne, wyróżniające się ekspozycje mają kosmetyki naturalne i marki azjatyckie. Bardzo duże znaczenie ma jakość obsługi – dla Kontigo każdy klient to gość. Tak są określani kupujący i zadaniem obsługi jest sprawienie, by każdy tak się poczuł.

Kontigo to sieć sklepów kosmetycznych. Pod jej szyldem występuje 31 placówek (we wrześniu br. było 18, jutro otwarcie 32.). Sieć prowadzi sklepy własne oraz rozwija franczyzowy projekt.  Kontigo należy do Grupy Eurocash, w ramach której działa także m.in. franczyzowa sieć drogerii Koliber. Kontigo prowadzi także sklep internetowy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
11.06.2024 17:18
Hebe ma drugą drogerię w Kaliszu
Drogeria Hebe w Kaliszu, w galerii handlowej Tęcza otwarta 11 czerwca 2024Hebe
Hebe otworzyło drogerię w Kaliszu, w galerii handlowej Tęcza. To drugi sklep drogeryjnej sieci w tym mieście.

Hebe od 11 czerwca br. ma dwie drogerie w Kaliszu. Nowy sklep został otwarty w galerii handlowej Tęcza, przy ul. 3 Maja 1. Hebe prowadzi także drogerię przy Pl. Św. Józefa 12 w Kaliszu.

W galerii handlowej Tęcza Hebe jest jednym z 60 najemców. Działają tu także m.in. Rossmann, Action i apteka Dr. Max. Jest wiele punktów usługowych i Multikino. Galeria mieści się w centrum Kalisza w odległości ok. 400 m od Starego Rynku.

Otwarcie nowej drogerii Hebe wiąże się ze specjalnymi cenami i akcjami promocyjnymi dla klientów. 40 proc. obniżki obowiązują na dermokosmetyki (ponad 2,5 tys. produktów znanych marek). Z rabatem sięgającym 80 proc. można kupić także drugi produkt niektórych marek pielęgnacyjnych i makijażowych. 350 zapachów męskich jest dostępnych w promocji -60 proc.

Hebe, sieć drogerii będąca częścią grupy Jeronimo Martins, do której należy również sieć dyskontów Biedronka, zaczęła działalność w Polsce w 2011 roku. Obecnie prowadzi około 358 drogerii w Polsce. Otorzyła także pierwsze dwa sklepy stacjonarne w Czechach.

Hebe prowadzi również sprzedaż online w Polsce, Czechach i Słowacji. W 2023 roku całkowite przychody Hebe osiągnęły 469 milionów euro, co oznacza wzrost o 30,9 proc. w porównaniu z rokiem 2022. Sprzedaż internetowa marki wzrosła w 2023 roku o 47,5 proc., stanowiąc około 17 proc. całkowitych przychodów firmy, podczas gdy w 2022 roku było to około 14 proc.

Czytaj także: Hebe wprowadza status klienta VIP w programie lojalnościowym My Hebe

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
11.06.2024 07:55
Hebe wprowadza status klienta VIP w programie lojalnościowym My Hebe
Status my hebe Standard i status my hebe VIP, który uprawnia do uzyskania dodatkowych korzyści, zostaną wprowadzone do regulaminu programu lojalnościowego My Hebe 25 czerwca 2024 r.fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć Hebe wprowadziła zmiany w swoim programie lojalnościowym ustanawiając status klienta VIP, który daje uczestnikowi dodatkowe przywileje i korzyści.

Sieć Hebe poinformowała o zmianach w swoim programie lojalnościowym My Hebe. Najważniejsze dotyczą ustanowienia statusu Standard i VIP. Ten drugi powoduje, że klient otrzymuje wiele dodatkowych korzyści.

Status My Hebe Standard klient otrzymuje po prawidłowej rejestracji do programu przez wypełnienie formularza. Status VIP może osiągnąć po spełnieniu dodatkowych warunków, czyli zebraniu 20 punktów (diamentów) na Karcie My Hebe w ciągu następujących po sobie 365 dni. Wartość jednego diamentu to 25 zł wydane w drogerii  stacjonarnej lub internetowej Hebe.

Za nadanie status VIP Hebe pobiera jednorazowo 20 punktów z karty uczestnika.  Status VIP przedłuża się automatycznie po 365 dniach. Uczestnik musi mieć wówczas na swoim koncie minimum 20 punktów. Nie są one już pobierane przez organizatora za przedłużenie statusu VIP.

Status my hebe VIP uprawnia do korzystania ze wszystkich korzyści związanych z uczestnictwem w programie lojalnościowym. Osoba posiadająca taki status otrzymuje:

  • bezpłatną dostawę produktów kupionych online w Hebe za minimum 15 zł;
  • rabat 10 proc. na wszystkie produkty „Hebe Professional”, czyli produkty marki własnej Hebe od ceny dostępnej dla uczestników programu lojalnościowego;
  • bon rabatowy urodzinowy na zakupy w Hebe w dniu rocznicy urodzin
  • możliwość wymiany diamentów (punktów) na kupony (wartość punktowa kuponu odpowiada liczbie diamentów (punktów), które można wymienić na dany kupon, sposób wymiany opisany jest odrębnie w § 9 regulaminu);
  • bierze udział w specjalnych promocjach i ofertach dedykowanych wyłącznie dla uczestników posiadających status my hebe VIP;
  • może korzystać z darmowych konsultacji z ekspertami dotyczącymi produktów oferowanych przez Hebe;
  • otrzymuje dostęp do porad i warsztatów online dotyczących kosmetyków, w tym nowości kosmetycznych.

Część z tych korzyści nie jest jednak dostępna w przypadku produktów, które pochodzą z oferty partnerów Hebe, czyli zewnętrznych firm sprzedających na hebe.pl w ramach marketplace.  

Zmiany w regulaminie programu My Hebe wejdą w życie 25 czerwca 2024 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. czerwiec 2024 14:44