StoryEditor
Drogerie
12.02.2024 14:50

Rossmann otworzył kolejny sklep w reprezentacyjnej lokalizacji w Czechach

Rossmann w Czechach, Plac Wacława 26, Praga / Linkedin
Rossmann Czechy otworzył nowy sklep na Placu Wacława w Pradze, w Czechach. To druga placówka Rossmanna w tej reprezentacyjnej części Pragi otwarta w ciągu półtora roku.

Dyrektor generalny Rossmanna w Czechach, Vít Podešva, poinformował z entuzjazmem o otwarciu drugiego sklepu sieci na Placu Wacława w Pradze. Plac Wacława jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Pragi, w głównej arterii miasta. Tętni życiem i jest miejscem spotkań mieszkańców oraz turystów odwiedzających liczne sklepy i kawiarnie.  

To właśnie tu, przy Placu Wacława 26, w odstępie półtora roku, Rossmann ulokował swój drugi sklep.

To zdecydowanie najpiękniejszy sklep na czeskim rynku. (...) Mega-sklep z m.in. największym na rynku asortymentem kosmetyków do makijażu i pielęgnacji skóry oraz nowościami, które można kupić tylko tutaj w całej Republice Czeskiej. Strefy chill out, kącik dla dzieci, marketing aromatyczny itp. – tak opisał tę placówkę general manager Rossmann Czechy w mediach społecznościowych. Skierował także specjalne podziękowania dla koncernu L‘Oréal za wsparcie i dostarczenie nowych elementów wspierających aktywizację zakupów.  

image

Rossmann Czechy, Plac Wacława 26

Linkedin

Rossmann w Czechach jest spółką joint venture. Prowadzi blisko 180 sklepów, roczne obroty spółki sięgają 6,5 mld CZK. Jako pierwszy na czeskim rynku Rossmann wprowadził kasy samoobsługowe, posiada je obecnie dwie trzecie sklepów, a do końca roku powinny być zainstalowane we wszystkich placówkach. W aplikacji mobilnej detalista prowadzi program lojalnościowy Rossmann Club. W ciągu 5 ostatnich lat Rossmann otworzył w Czechach 53 nowe sklepy i zmodernizował 91 istniejących.  

– Na 2024 rok planujemy rekordowe inwestycje w otwieranie nowych  sklepów, modernizację i rozbudowę istniejących sklepów, natomiast inwestycje w rozwój sieci od 2019 roku przekroczą miliard koron. Łączna liczba sklepów powinna przekroczyć 200 – zapowiedział Vít Podešva w komunikacie prasowym.

W 2023 r. w Brnie przy ulicy Masarykovej, Rossmann otworzył największą drogerię w całych Czechach.

Czytaj także: Rossmann inwestuje w zaplecze logistyczne na Węgrzech

W zeszłym roku czeski oddział Rossmanna kontynuował także cyfryzację, automatyzację i upraszczanie procesów. Skróciło to między innymi czas przygotowania zamówienia w e-sklepie do zaledwie 60 minut od wejścia do możliwości odbioru w sklepie stacjonarnym.  Pod koniec 2023 roku zawarto także partnerstwo biznesowe ze sklepem internetowym Rohlík.cz, który obecnie oferuje ponad 400 produktów z portfolio marek własnych Rossmanna.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
23.02.2024 13:55
Hebe promuje produkty z kategorii pielęgnacji włosów. Obniżkom cen towarzyszy katalog z poradami
Obniżki w Hebe w czasie obowiązywania oferty z katalogu „Piękne włosy jak od fryzjera” dotyczą m.in. produktów marek Yumi, Sessio, Prosalon, Sielanka i CeCe of Swedenwiadomoscikosmetyczne.pl
Hebe przygotowało katalog „Piękne włosy jak od fryzjera”, w którym prezentuje asortyment produktów do włosów dostępny w atrakcyjnych cenach. Znalazły się w nim zarówno profesjonalne produkty salonowe, jak i kosmetyki naturalne, a także porady zawierającej najnowsze kosmetyczne trendy w pielęgnacji, stylizacji i regeneracji. Oferta promocyjna obowiązuje do 13 marca.

Sieć Hebe, swoim najnowszym katalogiem zatytułowanym „Piękne włosy jak od fryzjera” pragnie zwrócić uwagę na swoją promocyjną ofertę w zakresie pielęgnacji, regeneracji i stylizacji włosów. Wśród produktów zaoferowanych w atrakcyjnych cenach znalazły się hity drogerii, czyli kosmetyki do włosów kręconych i farbowanych, kosmetyki japońskie oraz naturalne. Katalog  zawiera też informacje dotyczące zwiększania objętości włosów, stylizacji i termoochrony, a także trendów związanych z odżywianiem i nawilżaniem włosów.

Fanom salonowej pielęgnacji włosów Hebe proponuje produkty takich marek jak: Wella Professionals, Joico, Olaplex, Biacré, Fanola, CHI i Prosalon.

Zwolennikom klasyków prosto z Azji poleca japoński rytuał pielęgnacji, w którym szczególną rolę pełni przede wszystkim zdrowa skóra głowy. W promocyjnej ofercie klienci znajdą takie produkty, jak nawilżająco-odżywczy szampon do włosów z sześcioma rodzajami masła i syropem klonowym Ahalo Butter Rich Moist Repair, nawilżająca keratyna do włosów Nadeshiko, szampon i odżywka do włosów The Aminorum, kuracja do włosów Salon Link czy peeling do skóry głowy Cocopalm Polynesian SPA.

image
wiadomoscikosmetyczne.pl

Obniżki dotyczą też produktów marek Yumi, Sessio, Prosalon, Sielanka czy CeCe of Sweden.

Dodatkowo konsumenci mogą wybierać z bogatej oferty produktów przeznaczonych do poszczególnych typów włosów: kręconych, farbowanych czy potrzebujących odświeżenia. Klientom, którzy do 13 marca 2024 roku zakupią dowolny produkt z katalogu „Piękne włosy jak do fryzjera” Hebe oferuje 15 proc. rabatu na akcesoria do włosów Hebe Professional.

Produkty objęte ofertą promocyjną dostępne będą do 13 marca 2024 r. w drogeriach, w sklepie internetowym hebe.pl oraz w aplikacji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.02.2024 11:39
Drogeria DM w Krakowie zbierze pieniądze na sprzęt do ogrodu w przedszkolu
W ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 złmat. prasowe
Krakowska drogeria DM organizuje akcję kasjerską, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola. Za kasą w tym dniu usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca przedszkole przy ul. Skośnej 2, które właśnie potrzebuje wsparcia w zbiórce funduszy na urządzenie ogrodu.

Krakowska drogeria DM mieszcząca się przy ul. Bunscha 19 organizuje tzw. akcję kasjerską, która odbędzie się w sobotę 24 lutego. Miedzy 11.00 a 12.00 za kasą usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca Przedszkole Samorządowe nr 58, przy ul. Skośnej 2 z Krakowa. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola.

Akcje kasjerskie to autorskie wydarzenia, przy pomocy których drogerie DM angażują się w życie swojego najbliższego otoczenia, wspierają lokalne społeczności i budują dobre, sąsiedzkie relacje, wykraczające poza doświadczenia zakupowe.

Maciej Stanisławczyk, kierownik regionalny DM w Polsce mówi:

Idea tych akcji jest bardzo prosta i polega na budowaniu poczucia wspólnoty i zaangażowania pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami - kupującymi, darczyńcą i beneficjentem. My Polacy jesteśmy bardzo solidarnym narodem i chętnie pomagamy sobie nawzajem, dlatego Akcje Kasjerskie od samego początku cieszą się tak dużą przychylnością wśród naszych klientów i całego otoczenia, w którym funkcjonujemy jako marka. 

Tylko w ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 zł. W tym roku akcja kasjerska odbyła się już w Krotoszynie. Tamtejsza drogeria zbierała pieniądze na obóz letni w Mrągowie dla dzieci z drużyny Cukrowniczego Klubu Sportowego w Zdunach.

Czytaj też: Drogeria DM w Krotoszynie zebrała pieniądze dla lokalnej drużyny sportowej (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Sam pomysł na organizację akcji kasjerskich narodził się w Niemczech i praktykowany jest przez DM od początku pojawienia się w Polsce.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 21:21