StoryEditor
Drogerie
16.05.2022 00:00

Rossmann planuje w tym roku otwarcie 90 drogerii i rozbudowę magazynów regionalnych

Rossmann Polska w swoim sprawozdaniu finansowym poinformował, że przychody firmy zwiększyły się o 9,3 proc. do 9,609 mld zł. Natomiast zysk netto wyniósł 981 mln zł. Sieć powiększyła się o 91 placówek i ma teraz 1 578 drogerii stacjonarnych. W tym roku planuje otworzyć kolejne 90 drogerii, a także rozbudować swoje magazyny regionalne.

Firma Rossmann Polska, w swoim sprawozdaniu finansowym, zauważyła, że w ubiegłym roku nastąpiło ożywienie rynkowe. W efekcie krajowa sprzedaż produktów zwiększyła się o 9,3 proc. do 9,609 mld zł. Do tego doszło 333,1 tys. zł ze sprzedaży eksportowej produktów i 5,23 mln zł ze sprzedaży usług w kraju.

Rosnąca sprzedaż dała Rossmannowi możliwość rozwijania sieci. Przez rok firma otworzyła 91 placówek stacjonarnych. Na koniec 2021 r. miała już 1 578 drogerii w 609 miejscowościach. Zlokalizowane są one w budynkach wolno stojących oraz w parkach i centrach handlowych. Wszystkie działały bez przeszkód, a tym ostatnim, dzięki powrotowi konumentów do dużych obiektów handlowych udało się odzyskać klientów i zwiększyć częstotliwości wizyt.

Czytaj też: Rossmann otworzy swoją 1578 drogerię w centrum Warszawy

W roku 2021 r. Rossmann wprowadził do oferty ponad 7 tys. nowych produktów. Są one odpowiedzią na najnowsze trendy w dbaniu o urodę i zdrowie, w dużej części oparte na naturalnych składnikach i będące przyjazne dla środowiska.

Rossmann Polska zatrudnia ponad 15 tys. osób. Jednak średnie zatrudnienie w firmie w ubiegłym roku zmniejszył się do 15 295 etatów, wobec 15 931 rok wcześniej. Łączne zarobki trzyosobowego zarządu (wynagrodzenia i premie) zwiększyły się rok do roku z 36,85 do 44,05 mln zł.

Firma zapłaciła w ubiegłym roku o wiele większe podatki niż w latach poprzednich. Na skutek wprowadzonego z początkiem ub.r. podatku od sprzedaży detalicznej – który w przypadku Rossmanna wyniósł 115,99 mln zł – koszty podatków i opłat wzrosły z 29,81 do 145,78 mln zł.

Rossmann podjął decyzję, że z ubiegłorocznych zysków wypłaci dywidendę dla swojego jedynego udziałowca, czyli holenderskiej spółki Rossmann Central Europe. Otrzyma ona 834 mln zł (rok temu dywidendy wyniosły w sumie 550 mln zł). Pozostałe 146,99 mln zł z zysku netto w ub.r. zasili kapitał rezerwowy Rossmann Polska.

W planach sieci Rossmann na ten rok jest otwarcie kolejnych 90 drogerii oraz rozbudowa magazynów regionalnych. Firma przeznaczyła na te cele 339,7 mln zł. Równocześnie poinformował, że utrzymująca się wysoka inflacja będzie miała wpływ na decyzje i wyniki w 2022 roku.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
08.12.2023 14:05
Misie nie tylko w Rossmannie. Douglas też ma charytatywnego pluszaka
wiadomoscikosmetyczne.pl
Najsłynniejsze charytatywne misie to te z Rossmanna. Jednak trzeba pamiętać, że mają one "konkurencję". Od czterech lat pluszaki-cegiełki oferuje Douglas, który wspiera wrocławską Fundację Cancer Fighters, która w tym roku kupi dzięki temu sprzęt do Kliniki Onkologii Dziecięcej w Olsztynie. Natomiast Sephora od sześciu lat sprzedaje nocną lampkę w formie tęczy. Wspiera w ten sposób program aktywizacji zawodowej młodzieży prowadzony przez fundację Sukces Pisany Szminką.

Najsłynniejsze charytatywne misie, które od 18 lat można kupić w drogeriach Rossmann, od czterech lat mają konkurencję. W przedświątecznym okresie pluszaki, z których dochód jest przeznaczony na cele pomocowe oferują też perfumerie Douglas. Sieć wspiera w ten sposób wrocławską Fundację Cancer Fighters.

image
mat. prasowe

Tak jak w poprzednich latach, i tym razem w stacjonarnych perfumeriach Douglas w całej Polsce można kupić misia i w ten sposób pomóc chorym dzieciom. Całkowity dochód ze sprzedaży maskotek, których koszt to 69 zł, zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do Kliniki Onkologii Dziecięcej w Olsztynie.

image
wiadomoscikosmetyczne.pl
 
image

Charytawne misie w perfumeriach Douglas kosztuj a 69 zł. Dochówd z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do Kliniki Onkologii Dziecięcej w Olsztynie.

mat. prasowe

Również Rossmann przeznaczy pieniądze ze sprzedaży swoich charytatywnych misiów dla dzieci, a dokładnie na remont i rozbudowę dziecięcej Kliniki Neurologii w ICZMP oraz akcję #zdrowiewglowie Fundacji TVN. Pluszaki z tej sieci kosztują w tym roku 70 zł, a kupić je można zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i online. Zainteresowanie nimi co roku jest tak duże, że z każdą edycją Rossmann zwiększał liczbę pluszaków udostępnianych do sprzedaży. Rok temu było ich  200 tys. W tym sieć nie podaje dokładnych liczb. 

image
wiadomoscikosmetyczne.pl

Jakub Jankowski, starszy specjalista ds. public relations Rossmanna przypomina, że misie to oferta limitowana, kolekcjonerska (co roku misie są na nowo projektowane według koncepcji gwiazad TVN). Ich sprzedaż jest ograniczona w czasie i chodzi o to, by każdy pluszak ze sklepowej półki powędrował do nowego domu, a tym samym przyczyni się do realizacji celów akcji, zgodnie z hasłem „Podaruj misia temu, kogo kochasz i pomóż tym, którzy potrzebują pomocy".

 

Czytaj też: Charytatywne misie Rossmanna od kilku dni są dostępne w sprzedaży. W tym roku stacjonarnie i online

 

Swoją cegiełkę ma tez Sephora. W stacjonarnych perfumeriach oraz sklepie internetowym sprzedaje nocną lampkę w formie tęczy.

image
Sephora

Przez ostatnie 6 lat cały dochód z jej sprzedaży (59 zł) jest przeznaczany na wsparcie programu Fun.Tech.Future., który działa na rzecz zapewnienia aktywizacji zawodowej młodzieży z rodzin zastępczych oraz innych grup społecznie nieuprzywilejowanych. Od momentu uruchomienia z programu, który jest realizowany przez Fundację Sukces Pisany Szminką, skorzystało już prawie 730 młodych osób.

 

Czytaj też: Sphora i Fundacja Sukces Pisany Szminką kontynuują współpracę; cegiełką jest lampka-tęcza

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
07.12.2023 16:00
DM Drogerie Markt Polska rozrzeszają asortyment w kategorii makijażu i wprowadzają nowe marki
Trend Trend !t Up - makijażowa marka własna sieci DMwiadomoscikosmetyczne.pl
Drogerie DM w Polsce przebudowały w swoich sklepach szafy makijażowe marek własnych oraz wprowadziły nowości w tym asortymencie rozpoczynając współpracę z kolejnymi producentami.

Drogerie DM w Polsce przebudowały szafy makijażowe w swoich sklepach. Wymienione zostały meble dla kosmetyków marek własnych sieci: Alverde, Ebelin oraz Trend !t Up. Ponadto wśród nowości w asortymencie znalazły się produkty marki Eveline Cosmetics, a dodatkowe metraże zyskały szafy marek Maybelline i Essence.

– Dzięki przebudowie szaf makijażowych zwiększyliśmy dostępność produktów z tej kategorii, dając naszym klientom większy wybór zarówno spośród marek własnych, jak i private labels. W ostatnich tygodniach, w tym segmencie, w sprzedaży stacjonarnej zadebiutowała u nas marka Eveline Cosmetics, lider wśród polskich marek w kategorii make up. Jesteśmy też jedyną drogerią w Polsce, która w swoich sklepach, na szafach o długości dwóch metrów oferuje aż ponad 250 produktów marki essence – mówi Hubert Iwanowski, dyrektor obszaru marketingu i zakupów DM. – Takie działania pokazują, że proces budowania marki w kraju to nieustająca praca, która pozwala nam każdego dnia udoskonalać się dla klientów i rozwijać współpracę z kolejnymi partnerami – dodaje.

image

Strefa makijażu w drogerii DM we Wrocławiu w Parku Handlowym Galaktyka

wiadomoscikosmetyczne.pl
image

Strefa makijażu w drogerii DM we Wrocławiu w Parku Handlowym Galaktyka

wiadomoscikosmetyczne.pl
image

Strefa makijażu w drogerii DM we Wrocławiu w Parku Handlowym Galaktyka. Marka własna DM Trend !T Up

wiadomoscikosmetyczne.pl
image

Strefa makijażu w drogerii DM we Wrocławiu w Parku Handlowym Galaktyka

wiadomoscikosmetyczne.pl

 

Obecnie w ofercie DM dostępnych jest ponad 20 marek makijażowych, polskich i międzynarodowych. Marki własne – alverde (znana z naturalnych składów roślinnych), ebelin (oferująca między innymi pędzle i akcesoria do malowania), czy Trend !t Up (inspirowana międzynarodowymi trendami w modzie i urodzie) będą szczególnie promowane w okresie świątecznym, gdy DM będzie inspirować klientki w tworzeniu makijaży na wigilijną kolację czy karnawał.

Czytaj także: Jak produkować marki własne dla DM-drogerie markt i wprowadzić kosmetyki do sieci?

Od początku grudnia drogerie DM rozpoczęły również odliczanie do Gwiazdki wprowadzając promocyjne działania. Przez 24 dni w aplikacji DM pojawiać się będą niespodzianki. Każdego dnia klienci mogą aktywować w aplikacji nowy kupon uprawniający do zakupu z rabatem danej kategorii produktowej. Z kuponów można korzystać zarówno podczas zakupów online, jak i sklepach DM Kupony są ważne od pojawienia się w aplikacji przez 25 dni i można je zrealizować jednorazowo.

Drogerie DM posiadają ponad 4 tys. punktów sprzedaży, w których zatrudnionych jest ponad 79 tys. osób w całej Europie. W roku obrotowym 22022/2023 DM odnotowały sprzedaż w wysokości 15,9 mld euro wygenerowaną łącznie we wszystkich 14 krajach europejskich. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. grudzień 2023 17:09