StoryEditor
Drogerie
06.02.2023 00:00

Rossmann szuka kandydatów do pracy w oparciu o rekomendacje pracowników

Rossmann nakręcił tez film, w którym zachęca do udziału w programie / źródło: kariera.rossmann.pl
Poleć do Rossmanna – to program poleceń pracowników, dzięki któremu sieć spodziewa się pozyskać kandydatów z wysokimi kwalifikacjami do pracy na różnych stanowiskach.

Pracownicy Rossmanna są zachęcani przez sieć do polecania swoich znajomych do pracy. Pod koniec ubiegłego roku wystartowała nowa odsłona programu, w którym za rekomendację mogą otrzymać premię.

– Rossmann jest wyjątkowy bo tworzą go wyjątkowi ludzie – to dlatego zdecydowaliśmy się na pozyskiwanie kandydatów z wysokimi kwalifikacjami w oparciu o rekomendacje naszych pracowników. Poszukujemy osób, które chcą dołączyć do grona Profesjonalistów i Pasjonatów – można przeczytać na stronie kariera.rossmann.pl.

Pracownicy Rossmanna do pracy w sieci mogą  polecić dowolną osobę, która według nich sprawdzi się na danym stanowisku. Sami wybierają odpowiednią ofertę i zgłaszają kandydata.

Pracownik biorący udział w programie może liczyć na premię. Jej wysokość jest określona przy każdym ogłoszeniu zamieszczonym na stronie rekrutacyjnej Rossmanna. Premia wypłacana jest w dwóch transzach: I transza w wysokości 30 proc. (po przepracowaniu przez poleconą osobę 2 miesięcy), II transza w wysokości 70 proc. premii (po przepracowaniu 6 miesięcy).

Obecnie na stronie kariera.rossmann.pl znajdują się ogłoszenia dotyczące pracy w drogeriach, w magazynie czy na różne stanowiska w centrali oraz zaproszenie na roczny staż do działu IT.

– Nasi pracownicy to nasz kapitał. Wspieramy kulturę różnorodności, ponieważ odmienność i różnorodność w miejscu pracy wzbogaca naszą kulturę organizacyjną. Za sukcesem naszej firmy stoją pracownicy. Ich wiedza, doświadczenie i zaangażowanie, ale również kreatywność sprawia, że dziś Rossmann może pochwalić się tytułem lidera rynku drogeryjnego w Polsce – komentuje Marek Maruszak, prezes Rossmanna.

Czytaj też: Rossmann przedstawia swoich ambasadorów w środowisku akademickim

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.05.2024 13:08
Coraz więcej robotów skanujących pracuje dla Drogerii Markt w Niemczech
Robot skanujący Ubica Robotics weryfikuje m.in. stan zapasów na półkach w drogeriifot. Ubica Robotics
Do 100 wzrosła liczba robotów, które sieć Drogerie Markt w Niemczech „zatrudnia” do skanowania półek i analizowania stanów magazynowych w drogeriach.

Roboty skanujące Ubica Robotics jeżdzą po drogeriach dm w Niemczech od 2022 r. i tworzą ich cyfrowe bliźniaki. Do maja 2024 sieć podwoiła ich liczbę.

Roboty skanujące pracują w nocy. Wykorzystują kamery, czujniki i algorytmy przetwarzania obrazu oparte na sztucznej inteligencji, aby tworzyć precyzyjne cyfrowe bliźniaki sklepów dm. Zawierają one na przykład planogramy i informacje o stanie magazynowym.

Automatyczne wykrywanie luk na półkach zmniejsza potrzebę ręcznej kontroli zapasów. Dodatkowo wyszukiwarka produktów oparta na smartfonie wspiera pracowników w zadaniach takich jak magazynowanie czy kompletacja oraz umożliwia efektywne planowanie tras w sklepie, co oszczędza czas zarówno pracowników, jak i klientów.

Po pomyślnym wdrożeniu ponad 50 robotów na niemieckim rynku, dm-Tech (spółka technologiczna dm) podwoiła tę liczbę do 100 do maja 2024 r.

– Robot skanujący firmy Ubica to ważny krok w cyfrowej transformacji naszych rynków dm. Z jednej strony zaangażowanie się w tę technologię na wczesnym etapie otwiera przed nami nowe możliwości, z drugiej strony jako ludzie znajdujemy ewolucyjne podejście do tych technologii  – powiedział Roman Melcher, dyrektor zarządzający dm-Tech.

Roboty Ubica zostały opracowane przez wielokrotnie nagradzaną, zaawansowaną technologicznie spółkę spin-off Instytutu Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu w Bremie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
21.05.2024 11:34
Boots Online Doctor oferuje nową usługę — diagnozę dermatologiczną w 24h
Nowa usługa w ramach projektu Boots Online Doctor ma odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na opiekę dermatologiczną.Boots
Boots Online Doctor wprowadził usługę szybkiego diagnozowania stanów skórnych, która umożliwia pacjentom otrzymywanie diagnozy w ciągu 24 godzin. Usługa kosztuje 25 funtów i wymaga od pacjentów przesłania zdjęć oraz wypełnienia ankiety.

Boots wprowadził nową usługę diagnozowania stanów skórnych, oferując ocenę kliniczną powszechnych problemów skórnych w ciągu 24 godzin. Usługa obejmuje teraz również leczenie starzenia się skóry i hiperpigmentacji, dostarczając profesjonalne porady i kuracje na receptę dla takich problemów, jak drobne zmarszczki, struktura skóry i blizny potrądzikowe. Pacjenci mogą przesyłać zdjęcia swoich problemów skórnych do analizy za pomocą nowego skanera Boots Photo Diagnosis, wypełniając ankietę i otrzymując diagnozę oraz porady od klinicysty w ciągu 24 godzin. Usługi te, rozwijane przez dr Susie Gawler, liderki klinicznej ds. trądziku i skóry, odpowiadają na zaobserwowane przez Boots rosnące zapotrzebowanie na wygodne i profesjonalne rozwiązania dermatologiczne.

Boots rozszerza także swoją ofertę edukacyjną, uruchamiając nowy Skin Hub na swojej stronie internetowej, gdzie oferuje darmowe porady i materiały edukacyjne dotyczące różnych typów skóry i problemów skórnych. Dodatkowo, firma zwiększyła liczbę dostępnych marek kosmetycznych w swojej ofercie do ponad 500, w tym nowe takie jak Bubble, 47 Skin, Coats Skincare, i Dermalogica Clear Start. Inicjatywy te mają na celu wspieranie klientów w efektywnym i przystępnym zarządzaniu zdrowiem skóry.

Ponad 70 proc. Brytyjczyków cierpi na widoczne zmiany skórne lub ma widoczne blizny, a badacze odnotowują 68 proc. wzrost liczby pacjentów poszukujących porady dermatologicznej za pośrednictwem Boots Online Doctor, te nowe usługi stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wygodne, specjalistyczne rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry. Oferując szybką diagnostykę i poszerzając swoje zasoby edukacyjne, Boots ma na celu wspieranie swoich klientek i klientów w skutecznym i niedrogim zarządzaniu zdrowiem skóry.

Czytaj także: Brytyjska sieć Boots na sprzedaż?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 07:12