StoryEditor
Drogerie
06.12.2023 13:19

Pierwsza drogeria Hebe w Czechach ruszyła. Za kilka dni otwarcie kolejnej

Pierwsza zagraniczna drogeria Hebe została otwarta dziś w Pradze. Zgodnie z zapowiedziami Jeronimo Martins, stolica Czech już za kilka dni będzie miała dwa sklepy z szyldem Hebe.

Zgodnie z naszymi niedawnymi zapowiedziami (Hebe otworzy w grudniu pierwsze drogerie w Czechach), międzynarodowa ekspansja Hebe rozpoczęła się w Czechach. Pierwszą swoją drogerię w tym kraju sieć otworzyła 6 grudnia w Galerii Harfa w Pradze.

 

Już 15 grudnia ruszy kolejna stacjonarna drogeria Hebe w Czechach – również w Pradze, ale tym razem w centrum handlowym Cerny Most. 

W otwarciu pierwszej drogerii w Czechach uczestniczyli dostawcy z Polski. Tak to wydarzenie relacjonuje firma Orientana w swoich mediach społecznościowych.

 

Zarząd Jeronimo Martins Group w ramach którego działa Hebe od kilku lat zapowiadał ekspansję sieci poza polski rynek. Na przeszkodzie stanęła jednak pandemia. Sieć skupiła się więc na sprzedaży online i to szybko rosnący kanał e-commerce stał się dla niej priorytetowy. Platformy internetowe pozwoliły także zaistnieć na innych rynkach. Hebe uruchomiło je na Słowacji i w Czechach. Hebe przygotowuje się także do otwarcia stacjonarnych drogerii na Słowacji.

Hebe planuje w 2024 r. dalszą ekspansję i otwieranie sklepów stacjonarnych o powierzchni 300 do 500 mkw. Wejście do Republiki Czeskiej daje początek globalnego rozwoju Hebe, które miało swój debiut w Polsce. 

 

Czytaj też: Hebe uruchomiło platformę sprzedażową w Czechach

 

Hebe to sieć drogeryjna prowadzona przez spółkę Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, działającą w portugalskiej Grupie Jeronimo Martins (właściciel dyskontów Biedronka). Pierwsza drogeria została otwarta w 2011 r. w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich. 

Sprzedaż Hebe w pierwszym półroczu 2023 r. osiągnęła 208 mln euro, to wzrost o 27,9 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2022 r. W drugim kwartale 2023 r. sprzedaż Hebe wyniosła 115 mln  euro, co oznacza wzrost o 26,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2022 r. W 2022 r. przychody netto Hebe ogółem wyniosły 1 822 601 280 zł. Kanał online ma już 17 proc. udziału w całkowitej sprzedaży Hebe.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
23.02.2024 13:55
Hebe promuje produkty z kategorii pielęgnacji włosów. Obniżkom cen towarzyszy katalog z poradami
Obniżki w Hebe w czasie obowiązywania oferty z katalogu „Piękne włosy jak od fryzjera” dotyczą m.in. produktów marek Yumi, Sessio, Prosalon, Sielanka i CeCe of Swedenwiadomoscikosmetyczne.pl
Hebe przygotowało katalog „Piękne włosy jak od fryzjera”, w którym prezentuje asortyment produktów do włosów dostępny w atrakcyjnych cenach. Znalazły się w nim zarówno profesjonalne produkty salonowe, jak i kosmetyki naturalne, a także porady zawierającej najnowsze kosmetyczne trendy w pielęgnacji, stylizacji i regeneracji. Oferta promocyjna obowiązuje do 13 marca.

Sieć Hebe, swoim najnowszym katalogiem zatytułowanym „Piękne włosy jak od fryzjera” pragnie zwrócić uwagę na swoją promocyjną ofertę w zakresie pielęgnacji, regeneracji i stylizacji włosów. Wśród produktów zaoferowanych w atrakcyjnych cenach znalazły się hity drogerii, czyli kosmetyki do włosów kręconych i farbowanych, kosmetyki japońskie oraz naturalne. Katalog  zawiera też informacje dotyczące zwiększania objętości włosów, stylizacji i termoochrony, a także trendów związanych z odżywianiem i nawilżaniem włosów.

Fanom salonowej pielęgnacji włosów Hebe proponuje produkty takich marek jak: Wella Professionals, Joico, Olaplex, Biacré, Fanola, CHI i Prosalon.

Zwolennikom klasyków prosto z Azji poleca japoński rytuał pielęgnacji, w którym szczególną rolę pełni przede wszystkim zdrowa skóra głowy. W promocyjnej ofercie klienci znajdą takie produkty, jak nawilżająco-odżywczy szampon do włosów z sześcioma rodzajami masła i syropem klonowym Ahalo Butter Rich Moist Repair, nawilżająca keratyna do włosów Nadeshiko, szampon i odżywka do włosów The Aminorum, kuracja do włosów Salon Link czy peeling do skóry głowy Cocopalm Polynesian SPA.

image
wiadomoscikosmetyczne.pl

Obniżki dotyczą też produktów marek Yumi, Sessio, Prosalon, Sielanka czy CeCe of Sweden.

Dodatkowo konsumenci mogą wybierać z bogatej oferty produktów przeznaczonych do poszczególnych typów włosów: kręconych, farbowanych czy potrzebujących odświeżenia. Klientom, którzy do 13 marca 2024 roku zakupią dowolny produkt z katalogu „Piękne włosy jak do fryzjera” Hebe oferuje 15 proc. rabatu na akcesoria do włosów Hebe Professional.

Produkty objęte ofertą promocyjną dostępne będą do 13 marca 2024 r. w drogeriach, w sklepie internetowym hebe.pl oraz w aplikacji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.02.2024 11:39
Drogeria DM w Krakowie zbierze pieniądze na sprzęt do ogrodu w przedszkolu
W ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 złmat. prasowe
Krakowska drogeria DM organizuje akcję kasjerską, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola. Za kasą w tym dniu usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca przedszkole przy ul. Skośnej 2, które właśnie potrzebuje wsparcia w zbiórce funduszy na urządzenie ogrodu.

Krakowska drogeria DM mieszcząca się przy ul. Bunscha 19 organizuje tzw. akcję kasjerską, która odbędzie się w sobotę 24 lutego. Miedzy 11.00 a 12.00 za kasą usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca Przedszkole Samorządowe nr 58, przy ul. Skośnej 2 z Krakowa. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola.

Akcje kasjerskie to autorskie wydarzenia, przy pomocy których drogerie DM angażują się w życie swojego najbliższego otoczenia, wspierają lokalne społeczności i budują dobre, sąsiedzkie relacje, wykraczające poza doświadczenia zakupowe.

Maciej Stanisławczyk, kierownik regionalny DM w Polsce mówi:

Idea tych akcji jest bardzo prosta i polega na budowaniu poczucia wspólnoty i zaangażowania pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami - kupującymi, darczyńcą i beneficjentem. My Polacy jesteśmy bardzo solidarnym narodem i chętnie pomagamy sobie nawzajem, dlatego Akcje Kasjerskie od samego początku cieszą się tak dużą przychylnością wśród naszych klientów i całego otoczenia, w którym funkcjonujemy jako marka. 

Tylko w ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 zł. W tym roku akcja kasjerska odbyła się już w Krotoszynie. Tamtejsza drogeria zbierała pieniądze na obóz letni w Mrągowie dla dzieci z drużyny Cukrowniczego Klubu Sportowego w Zdunach.

Czytaj też: Drogeria DM w Krotoszynie zebrała pieniądze dla lokalnej drużyny sportowej (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Sam pomysł na organizację akcji kasjerskich narodził się w Niemczech i praktykowany jest przez DM od początku pojawienia się w Polsce.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. luty 2024 06:48