StoryEditor
Drogerie
10.10.2023 14:08

Super-Pharm uruchamia marketplace. Jak rozpocząć współpracę w ramach Super-Pharm Partner?

Super-Pharm ruszyła z rekrutacją do programu Super-Pharm Partner. Wiosną ma wystartować marketplace retailera / wiadomoscikosmetyczne.pl
Super-Pharm rusza z projektem Super-Pharm Partner. Udostępni swój e-sklep dla partnerów handlowych. To sposób na zwiększenie oferty bez dużych własnych inwestycji oraz na zwiększenie obrotów w e-commerce. Marketplace Super-Pharm ma wystartować wiosną 2024 r. Jak zacząć współpracę z Super-Pharm?

Sieć Super-Pharm uruchamia marketplace – udostępni swoją platformę superpharm.pl dla zewnętrznych marek, które chcą przez jej sklep sprzedawać produkty. Taka forma działania daje firmom dysponującym mocnym brandem i e-technologiami możliwość szybkiego zwiększenia oferty w e-commerce i obrotów w tym kanale sprzedaży. Z takiej możliwości korzysta już sieć Hebe, która od kwietnia 2022 r. prowadzi program Hebe Partner.

Teraz w te ślady idzie Super-Pharm i rekrutuje marki do współpracy.

Co to jest Super-Pharm Partner?

Super-Pharm uruchomił program Super-Pharm Partner. Tak informuje o nim rynek:

 

Rozszerzamy swoją platformę www.superpharm.pl oraz aplikację o oferty Partnerów. Zachęcamy odkryj nowe możliwości dla Twoich produktów dzięki Super-Pharm Partner! Wykorzystaj rosnącą popularność modelu marketplace, a my zagwarantujemy dostęp do naszej platformy i konceptu 4w1.

Naszym celem jest poszerzenie asortymentu o oferty Partnerów, by zaspokoić bardziej wyspecjalizowane potrzeby klientów i umożliwić im odkrywanie unikalnych produktów.

Nasi Klienci postrzegają Super-Pharm jako najbardziej profesjonalną, jakościową drogerię spośród drogerii sieciowych, a my gwarantujemy im partnerskie i przejrzyste zasady współpracy.

Naszą aplikację odwiedziło ponad 700 tysięcy użytkowniczek i użytkowników. Poziom ocen naszej aplikacji to 4,9/5 - poziom ten stabilnie utrzymujemy. Zapewnimy skuteczne narzędzia, by zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki i Twych produktów. Oficjalne otwarcie marketplace to wiosna 2024 – czytamy w ogłoszeniu Super-Pharm.

Sieć uruchomiła serwis superpharm.pl/marketplace, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty i skontaktować się z detalistą. Super-Pharm zapewnia, że zasady współpracy będą partnerskie, polityka asortymentowa jasna, a partnerzy będą korzystać w pełni z aplikacji oraz narzędzi, które „pozwolą zwiększyć rozpoznawalność marki, dotrzeć do klientów Super-Pharm i maksymalizować zyski”

Super-Pharm jest zainteresowany współpracą z firmami z branży Health & Beauty oraz z pokrewnych kategorii.   

Jak przystąpić do Super-Pharm Partner?

Na stronie projektu należy wypełnić ankietę i podać: 

- ogólne informacje o firmie

- namiary na właściwą osobę kontaktową

 - liczbę posiadanych SKU w ofercie

- kategorie, w których firma posiada asortyment

- nazwy marek

- platformy marketplace, na których obecnie firma prowadzi sprzedaż

Super-Pharm dzięki e-commerce będzie także wchodzić na inne rynki.

 

 

Nie zwalniamy tempa. Przeciwnie, poszerzamy działalność naszej drogerii online o rynki zagraniczne i czekają nas w Super-Pharm ekscytujące zmiany i nowości. Światło dzienne ujrzy kilka ważnych projektów, nad którymi pracowaliśmy od miesięcy.

- mówi Monika Kolaszyńska, CEO Super-Pharm zapowiadając realizację nowych projektów. 

Jednym z nich jest otwarcie nowego formatu sklepów.

 

W nowy sezon wchodzimy z nowym konceptem sklepów. Już niebawem w Warszawie otwieramy dwie pierwsze drogerie bez aptek. To miejsca, w których na pierwszym miejscu stawiać będziemy przyjemność dbania o siebie 

- dodaje Monika Kolaszyńska.

Więcej o modelu modelu Skin & Beauty by Super-Pharm: Super-Pharm rusza z nowym formatem sklepów i z salonami fryzjerskimi

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.02.2024 11:39
Drogeria DM w Krakowie zbierze pieniądze na sprzęt do ogrodu w przedszkolu
W ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 złmat. prasowe
Krakowska drogeria DM organizuje akcję kasjerską, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola. Za kasą w tym dniu usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca przedszkole przy ul. Skośnej 2, które właśnie potrzebuje wsparcia w zbiórce funduszy na urządzenie ogrodu.

Krakowska drogeria DM mieszcząca się przy ul. Bunscha 19 organizuje tzw. akcję kasjerską, która odbędzie się w sobotę 24 lutego. Miedzy 11.00 a 12.00 za kasą usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca Przedszkole Samorządowe nr 58, przy ul. Skośnej 2 z Krakowa. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola.

Akcje kasjerskie to autorskie wydarzenia, przy pomocy których drogerie DM angażują się w życie swojego najbliższego otoczenia, wspierają lokalne społeczności i budują dobre, sąsiedzkie relacje, wykraczające poza doświadczenia zakupowe.

Maciej Stanisławczyk, kierownik regionalny DM w Polsce mówi:

Idea tych akcji jest bardzo prosta i polega na budowaniu poczucia wspólnoty i zaangażowania pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami - kupującymi, darczyńcą i beneficjentem. My Polacy jesteśmy bardzo solidarnym narodem i chętnie pomagamy sobie nawzajem, dlatego Akcje Kasjerskie od samego początku cieszą się tak dużą przychylnością wśród naszych klientów i całego otoczenia, w którym funkcjonujemy jako marka. 

Tylko w ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 zł. W tym roku akcja kasjerska odbyła się już w Krotoszynie. Tamtejsza drogeria zbierała pieniądze na obóz letni w Mrągowie dla dzieci z drużyny Cukrowniczego Klubu Sportowego w Zdunach.

Czytaj też: Drogeria DM w Krotoszynie zebrała pieniądze dla lokalnej drużyny sportowej (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Sam pomysł na organizację akcji kasjerskich narodził się w Niemczech i praktykowany jest przez DM od początku pojawienia się w Polsce.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Handel
21.02.2024 16:10
Kupony rabatowe Rossmanna i Hebe wśród najczęściej wykorzystywanych przez klientów
70 proc. konsumentów najbardziej lubi rabaty na aktualne zakupy. 53 proc. cieszą zniżki na konkretny produkt, a 49 proc. zadowala dodatkowy produkt gratis do zakupówwiadomoscikosmetyczne.pl
Konsumenci lubią kody i kupony rabatowe oferowane im przez sklepy stacjonarne i internetowe. Najczęściej korzystają z tych oferowanych przez dyskonty i markety spożywcze. Ale bardzo chętnie wykorzystują także kody i kupony drogerii i najchętniej sięgają po te generowane przez Rossmanna i Hebe – wynika z badania przeprowadzonego przez aplikację Moja Gazetka.

Konsumenci lubią kody i kupony rabatowe oferowane im przez sklepy zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Z badania przeprowadzonego wśród użytkowników aplikacji Moja Gazetka wynika, że korzysta z nich aż 75 proc. z nich.

Ponad połowa osób korzystających z kodów i kuponów rabatowych robi to regularnie – na każdych lub prawie każdych zakupach. Kolejna duża grupa, stanowiąca prawie ¼ respondentów, korzysta z tej możliwości obniżania kosztów produktów mniej więcej na co drugich zakupach.

image
Moja Gazetka

Ciekawych informacji dostarczyły odpowiedzi na pytanie o to, w jakich sklepach konsumenci najczęściej korzystają z kuponów i kodów rabatowych. Zdecydowana większość, bo niemal 88 proc., wykorzystuje je podczas kupowania produktów codziennego użytku, a więc w dyskontach i marketach spożywczych. Jednak już drugim najpopularniejszym wyborem (33 proc.) są drogerie, a trzecim (29 proc.) sklepy odzieżowe.

image
Moja Gazetka

Najliczniejsza grupa respondentów (72 proc.) używa kodów i kuponów elektronicznych na zakupach w sklepach stacjonarnych. 48 proc. korzysta także z kodów elektronicznych na zakupach online, a 32 proc. z kodów fizycznych na zakupach stacjonarnych. Jedynie 12 proc. wykorzystuje kody fizyczne na zakupach online.

image
Moja Gazetka

Nie wszystkie rabaty są równie atrakcyjne dla klientów. Najmniejszą sympatią cieszy się cashback, który wskazało 21 proc. respondentów. Natomiast 70 proc. najbardziej lubi możliwość otrzymania rabatu na aktualne zakupy. 53 proc. cieszy rabat na konkretny produkt, a 49 proc. zadowala dodatkowy produkt gratis do zakupów.

image
Moja Gazetka

Kody i kupony rabatowe oferują swoim klientom zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. W tych pierwszych największym zainteresowaniem cieszą się kupony z Biedronki (44,4 proc.) oraz Lidla  (30,8 proc.). Dalej znalazły się m.in. Kaufland (7,3 proc.) i Rossmann (5 proc.), a także Hebe (1,2 proc.).

image
Moja Gazetka

Podczas zakupów online zdecydowana większość respondentów wskazała, że najbardziej atrakcyjne są dla nich kody na Allegro (22,7 proc.) oraz sklepów online Lidla (14,9 proc.) i Biedronki (13,6 proc.). W dalszej kolejności wymienili Sinsay (5,5 proc. proc.), Media Expert i Rossmanna (po 4,2 proc.). W top 10 znalazło się też Hebe (3,6 proc.).

image
Moja Gazetka

Użytkownicy kuponów uważają ze wciąż jest ich zbyt mało. Tak odpowiedziało 65 proc. badanych. Respondenci badania chcieliby też by sklepy oferowały więcej kuponów papierowych, które działają w sklepach stacjonarnych (36 proc.) oraz kuponów online na zakupy online (33 proc.).

image
Moja Gazetka

Respondenci wypowiedzieli się również na temat tego, jakie sklepy ich zdaniem dają konsumentom zbyt mało kodów i kuponów. 28 proc. chciałoby aby więcej kuponów oferowały drogerie.

image
Moja Gazetka

Użytkownicy Mojej Gazetki najczęściej pozyskują kody rabatowe z aplikacji sieci handlowych (72 proc.). Inne popularne źródła to aplikacje z kuponami (38 proc.), strony internetowe z kuponami (32 proc.) oraz sklepy (25 proc.).

image
Moja Gazetka

Badanie wykazało także, że nie dla wszystkich korzystanie z kodów i kuponów jest wystarczająco wygodne (25 proc.). 57 proc. respondentów przyznaje, że nie wie, gdzie je znaleźć, a 28 proc. nie wie jakie sklepy je oferują. Natomiast 24 proc. nie umie aktywować kuponu w aplikacji.

image
Moja Gazetka

Nieprzekonani byliby skłonni korzystać z kuponów i kodów rabatowych jeśli byłyby dostępne w aplikacji, której używają do przeglądania gazetek reklamowych (56 proc.). Natomiast ponad 20 proc chciałoby je otrzymywać na e-mail (21 proc.). Konsumenci oczekują też jaśniejszych zasad ich działania, atrakcyjniejszej oferty i łatwiejszej obsługi kodów i kuponów w aplikacji (19 proc.).

image
Moja Gazetka

W ankiecie Mojej Gazetki wzięło udział 71 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn. Najliczniejsza grupa respondentów to osoby w wieku 35-44 lat (40 proc.) oraz mieszkańcy miejscowości o liczbie mieszkańców między 10 a 50 tysięcy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. luty 2024 20:20