StoryEditor
Drogerie
10.10.2023 14:08

Super-Pharm uruchamia marketplace. Jak rozpocząć współpracę w ramach Super-Pharm Partner?

Super-Pharm ruszyła z rekrutacją do programu Super-Pharm Partner. Wiosną ma wystartować marketplace retailera / wiadomoscikosmetyczne.pl
Super-Pharm rusza z projektem Super-Pharm Partner. Udostępni swój e-sklep dla partnerów handlowych. To sposób na zwiększenie oferty bez dużych własnych inwestycji oraz na zwiększenie obrotów w e-commerce. Marketplace Super-Pharm ma wystartować wiosną 2024 r. Jak zacząć współpracę z Super-Pharm?

Sieć Super-Pharm uruchamia marketplace – udostępni swoją platformę superpharm.pl dla zewnętrznych marek, które chcą przez jej sklep sprzedawać produkty. Taka forma działania daje firmom dysponującym mocnym brandem i e-technologiami możliwość szybkiego zwiększenia oferty w e-commerce i obrotów w tym kanale sprzedaży. Z takiej możliwości korzysta już sieć Hebe, która od kwietnia 2022 r. prowadzi program Hebe Partner.

Teraz w te ślady idzie Super-Pharm i rekrutuje marki do współpracy.

Co to jest Super-Pharm Partner?

Super-Pharm uruchomił program Super-Pharm Partner. Tak informuje o nim rynek:

 

Rozszerzamy swoją platformę www.superpharm.pl oraz aplikację o oferty Partnerów. Zachęcamy odkryj nowe możliwości dla Twoich produktów dzięki Super-Pharm Partner! Wykorzystaj rosnącą popularność modelu marketplace, a my zagwarantujemy dostęp do naszej platformy i konceptu 4w1.

Naszym celem jest poszerzenie asortymentu o oferty Partnerów, by zaspokoić bardziej wyspecjalizowane potrzeby klientów i umożliwić im odkrywanie unikalnych produktów.

Nasi Klienci postrzegają Super-Pharm jako najbardziej profesjonalną, jakościową drogerię spośród drogerii sieciowych, a my gwarantujemy im partnerskie i przejrzyste zasady współpracy.

Naszą aplikację odwiedziło ponad 700 tysięcy użytkowniczek i użytkowników. Poziom ocen naszej aplikacji to 4,9/5 - poziom ten stabilnie utrzymujemy. Zapewnimy skuteczne narzędzia, by zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki i Twych produktów. Oficjalne otwarcie marketplace to wiosna 2024 – czytamy w ogłoszeniu Super-Pharm.

Sieć uruchomiła serwis superpharm.pl/marketplace, gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty i skontaktować się z detalistą. Super-Pharm zapewnia, że zasady współpracy będą partnerskie, polityka asortymentowa jasna, a partnerzy będą korzystać w pełni z aplikacji oraz narzędzi, które „pozwolą zwiększyć rozpoznawalność marki, dotrzeć do klientów Super-Pharm i maksymalizować zyski”

Super-Pharm jest zainteresowany współpracą z firmami z branży Health & Beauty oraz z pokrewnych kategorii.   

Jak przystąpić do Super-Pharm Partner?

Na stronie projektu należy wypełnić ankietę i podać: 

- ogólne informacje o firmie

- namiary na właściwą osobę kontaktową

 - liczbę posiadanych SKU w ofercie

- kategorie, w których firma posiada asortyment

- nazwy marek

- platformy marketplace, na których obecnie firma prowadzi sprzedaż

Super-Pharm dzięki e-commerce będzie także wchodzić na inne rynki.

 

 

Nie zwalniamy tempa. Przeciwnie, poszerzamy działalność naszej drogerii online o rynki zagraniczne i czekają nas w Super-Pharm ekscytujące zmiany i nowości. Światło dzienne ujrzy kilka ważnych projektów, nad którymi pracowaliśmy od miesięcy.

- mówi Monika Kolaszyńska, CEO Super-Pharm zapowiadając realizację nowych projektów. 

Jednym z nich jest otwarcie nowego formatu sklepów.

 

W nowy sezon wchodzimy z nowym konceptem sklepów. Już niebawem w Warszawie otwieramy dwie pierwsze drogerie bez aptek. To miejsca, w których na pierwszym miejscu stawiać będziemy przyjemność dbania o siebie 

- dodaje Monika Kolaszyńska.

Więcej o modelu modelu Skin & Beauty by Super-Pharm: Super-Pharm rusza z nowym formatem sklepów i z salonami fryzjerskimi

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
18.07.2024 14:49
Hebe szkoli i zatrudnia młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych
Młodzież z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych uczestnicząca w programie ”Odkryj siebie z Hebe” może zdobyć w sklepach sieci swoją pierwszą pracęwiadomoscikosmetyczne.pl
Drogeryjna sieć Hebe, wraz z Fundacją One Day, zorganizowały warsztaty wsparcia oraz szkolenia dla 30. młodych osób z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które mogą w sklepach Hebe dostać swoją pierwszą pracę i dzięki temu wkroczyć bezpieczniej w dorosłość.

Hebe, wraz z Fundacją One Day, zorganizowały trzecią edycję programu aktywacji społeczno-zawodowej,,Odkryj siebie z Hebe”, który skierowany jest do młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Program ten ma na celu pomoc młodym osobom w usamodzielnieniu się poprzez mentorskie wsparcie oraz szkolenia przygotowujące do podjęcia pierwszej pracy w drogeriach Hebe.

W tegorocznej edycji programu wzięło udział 30 młodych osób. Ich mentorami zostali pracownicy Hebe.  

Program  rozpoczął się od czterodniowych warsztatów, podczas których uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grze rekrutacyjnej oraz poznać swoich mentorów. Część warsztatową poprowadził Michał Sasin – psycholog, team coach i trener kompetencji biznesowych. W ramach przygotowania do pierwszej pracy młodzież i mentorzy uczestniczyli również w zajęciach „Ciało wie”, które poprowadził Adam Adamonis – specjalista w dziedzinie psychosomatyki, trener i edukator ruchu somatycznego. Natomiast w drogerii  uczestnicy programu poznali pracę konsultantów, którą już wkrótce sami będą wykonywać.

Na początek młodzież podejmuje pracę na dwa miesiące – od początku lipca do końca sierpnia. Po tym czasie, osoby, które wykażą chęci i zaangażowanie oraz same będą zainteresowane dalszym rozwojem w Hebe mogą rozpocząć pracę w firmie na stałe.

– Cieszymy się, że już po raz trzeci możemy wesprzeć kolejną grupę młodych ludzi w zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. To przełomowy i niezwykle istotny okres w ich życiu, który może znacząco wpłynąć na ich dalsze losy – mówi Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Hebe.

– Zdarza się, że nasi podopieczni pracują bez określonych warunków zatrudnienia czy też po prostu nie mają odwagi by udać się na pierwszą rozmowę rekrutacyjną. Należy pamiętać, że młodzież, z którą pracujemy doświadczyła w życiu wiele trudnych sytuacji oraz zaniedbań ze strony dorosłych. Przebywając w pieczy zastępczej ich poczucie własnej wartości istotnie obniżyło się, co znacząco wpłynęło na umiejętność stawiania granic. Program „Odkryj siebie z Hebe” to szansa, o jakiej marzy każdy kto myśli o procesie usamodzielnienia się. Dzięki wsparciu mentorów oraz psychologa dużo łatwiej zbudować im pewność siebie, przełamać bariery i tym samym, rozpocząć nowy etap w życiu – podkreśla Monika Krzyżanowska, pomysłodawczyni oraz założycielka Fundacji One Day.

W akcję zostały włączone sklepy Hebe w całej Polsce, tak aby umożliwić podopiecznym podjęcie pracy jak najbliżej ich miejsca zamieszkania. Jak podkreślają organizatorzy programy jest on czymś więcej niż pomocą w zdobyciu pierwszej pracy. To przede wszystkim budowanie pewności siebie, wyjście ze strefy komfortu oraz kształtowanie postaw, które będą  służyć młodym ludziom przez całe życie. Zyskują nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także perspektywę na lepszą przyszłość.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.07.2024 11:38
Liczba drogerii w Polsce nadal systematycznie spada
Drogerie są wśród tych rodzajów sklepów, których stale ubywafot. Shutterstock
Pomimo inwestycji największych sieci drogeryjnych w nowe placówki, liczba sklepów drogeryjnych w Polsce cały czas się zmniejsza. Pokazują to analizy Dun & Bradstreet sięgające kilkunastu lat wstecz.

Z najnowszych danych firmy analitycznej Dun & Bradstreet przygotowanych na zlecenie „Rzeczpospolitej” i wiadomoscihandlowe.pl  w Polsce stale ubywa sklepów drogeryjnych. Jest to tendencja, którą obserwujemy w całym polskim detalu. Według Dun & Bradstreet, na koniec czerwca mieliśmy w Polsce 367 468 sklepów wszystkich rodzajów. Przez pół roku ubyło 0,44 proc. placówek handlowych. Dla porównania, w całym ubiegłym roku liczba sklepów w Polsce zmalała o 0,81 proc. Zamknięciom sklepów towarzyszyło zawieszanie działalności - i to na potęgę. W okresie styczeń-czerwiec br. takich przypadków było 5204. To niewiele mniej, niż w całym 2022 r. Z kolei w pełnym roku 2023 zawieszono 9544 działalności – pisze Paweł Jachowski z wiadomoscihandlowe.pl w artykule W pół roku ubyło w Polsce ponad 500 sklepów spożywczych. Co z innymi rodzajami placówek?

Drogerie są wśród tych rodzajów sklepów, których stale ubywa. Krzywa pokazująca liczbę sklepów wyraźnie idzie w dół od 2008 r. 15 lat temu w Polsce, wg Dun & Bradstreet działało 8247 sklepów drogeryjnych, dziś jest ich 6272.

image
Liczba sklepów specjalistycznych w Polsce w latach 2008-2024 na podstawie danych Dun & Bradstreet
fot. Dun & Bradstreet/wiadomoscihandlowe.pl

Dzieje się tak pomimo inwestycji największych sieci w nowe sklepy. Rossmann, który ma dominującą pozycję na rynku deklaruje, że otwiera 100 drogerii rocznie i że utrzyma, a nawet zwiększy to tempo. Jest jednak jedyną siecią drogeryjną, która ma takie możliwości.

Czytaj więcej: Marcin Grabara, Rossmann Polska: Będziemy otwierać jeszcze więcej drogerii, e-commerce trzeba odczarować

Hebe zakłada otwarcie w 2024 r. 35 nowych drogerii w Polsce. Mocno rozwija sprzedaż w internecie i otwiera pierwsze sklepy w Czechach.

Czytaj więcej: Hebe domknęło z 2023 r. z satysfakcjonującymi wynikami. Liczba użytkowników My Hebe osiągnęła 3,7 miliona

Super-Pharm inwestuje w nowy format sklepów premium Skin & Beauty. W ciągu trzech, czterech lat ma powstać 25-30 takich placówek, na razie są dwa.

Czytaj więcej: Super-Pharm otwiera kolejne sklepy w formacie Skin & Beauty

Drogerie Natura zamykają nierentowne sklepy, a nowe drogerie otwierają sporadycznie.

Czytaj więcej: Drogerie Natura zamknęły swój kultowy sklep przy Metro Centrum w Warszawie

Sieć kosmetycznych sklepów Kontigo natomiast kończy działalność detaliczną. Zamyka 15 ostatnich placówek, pozostanie tylko e-sklep.

Czytaj więcej: Kontigo zamyka wszystkie sklepy w Polsce. Eurocash rezygnuje z prowadzenia sieci drogeryjnej

Dm Drogerie Markt, które weszły do Polski dwa lata temu w wolnym tempie otwierają swoje sklepy. Do 1 czerwca br. doszły do 31 placówek. Na ten rok dm zaplanowały otwarcie 20 nowych sklepów.

Czytaj więcej: Marcin Detko, dm Drogerie Markt Polska: Potwierdzamy debiut w Warszawie

Drogerie Jawa - jedyna duża polska sieć prowadząca własne sklepy detaliczne - ma ich blisko 80 i zapowiedziała otwarcie na 2024 rok 10 kolejnych.

Czytaj więcej: Sieć Jawa ma już 77 drogerii. W przyszłym roku chce otworzyć przynajmniej 10 kolejnych

W pozostałych franczyzowych sieciach i grupach zakupowych skupiających prywatnych polskich przedsiębiorców ubywa sklepów, które nie wytrzymują konkurencji z gigantami i z szybko rosnącą sprzedażą kosmetyków w internecie. Wielu właścicieli sklepów ma także problem z sukcesją. Mikrosieci drogeryjne, jak np. drogerie Vica czy Kosmyk, coraz rzadziej otwierają nowe sklepy i zamykają nierentowne, wiec netto ich liczba nie rośnie.

W 2023 r., wg. Dun & Bradstreet na naszym rynku działało 6313 drogerii, w 2022 było 6392 takich sklepów, a w 2021 6541. Pomiędzy 2021 a 2022 r. spadek liczby placówek był największy (-2,28 proc.) w ciągu ostatnich pięciu lat.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 14:54