StoryEditor
Drogerie
28.08.2023 11:17

Ulta Beauty zwiększa liczbę sklepów. Rośnie też sprzedaż i zyski

Ulta Beauty to amerykańska sieć sklepów kosmetycznych, która działa w całych Stanach Zjednoczonych, jednak najliczniej w Kalifornii.Shutterstock
Sieć Ulta Beauty w ciągu sześciu miesięcy 2023 r. otworzyła osiem nowych sklepów. Wartość jej sprzedaży w tym okresie wyniosła 5,2 mld USD, w porównaniu do 4,6 mld USD w 2022 r. Firma przewiduje, że na koniec roku sprzedaż będzie wyższa od poprzedniego roku o 4-5 proc.

Ulta Beauty odnotowała sprzedaż netto w II kwartale 2023 r. w wysokości 2,5 mld USD, w porównaniu do 2,3 mln mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. W pierwszej połowie roku fiskalnego 2023 Ulta Beauty wygenerowała sprzedaż netto w wysokości 5,2 mld USD, w porównaniu do 4,6 mld USD w 2022 r.

Patrząc w przyszłość, Ulta Beauty zrewidowała w górę swoją całoroczną prognozę sprzedaży netto z 11-11,1 mld USD do 11,05-11,15 mld USD, co stanowi wzrost sprzedaży rok do roku o 4-5 proc.

Zysk brutto w II kwartale wzrósł o 2,7 proc. do prawie 2 mld USD, a sześciomiesięczny zysk brutto wzrósł o blisko 7 proc. do 6,2 mld USD. Zysk brutto nieznacznie ucierpiał z powodu "większego kurczenia się zapasów, niższej marży towarów i wyższych kosztów łańcucha dostaw".

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku fiskalnego 2023 firma otworzyła osiem nowych sklepów, przeniosła trzy, przebudowała pięć i zamknęła jeden. Na koniec drugiego kwartału roku fiskalnego 2023 spółka prowadziła 1 362 sklepy.

Dave Kimbell, dyrektor generalny Ulta Beauty powiedział:  

Zespół Ulta Beauty osiągnął kolejny kwartał dobrych wyników, a sprzedaż i zysk były lepsze niż nasze wewnętrzne oczekiwania. W ciągu kwartału przyczyniliśmy się do wzrostu we wszystkich głównych kategoriach, zwiększyliśmy liczbę lojalnych klientów i wzmocniliśmy zaangażowanie w markę Ulta Beauty. Ponadto nasze zespoły odnotowały ważne osiągnięcia w naszym wieloletnim programie transformacji, którego celem jest zwiększenie wydajności i wspieranie naszego przyszłego wzrostu.

Według słów Dava Kimbella, kategoria urody nadal zapewnia zdrowy wzrost, ponieważ konsumenci zachowali swoje rutyny po pandemii i rozszerzają swoją definicję piękna.

Nasz sprawdzony model biznesowy, zróżnicowany asortyment, najlepszy w swojej klasie program lojalnościowy i wyjątkowi pracownicy pozwoliły nam osiągnąć lepsze niż oczekiwano wyniki w pierwszej połowie roku fiskalnego 2023 i jestem przekonany, że możemy spełnić nasze zaktualizowane oczekiwania na resztę roku

– podsumował dyrektor generalny Ulta Beauty.

Ulta Beauty to amerykańska sieć sklepów kosmetycznych. Działa w całych Stanach Zjednoczonych, jednak najliczniej w Kalifornii. Oferuje kosmetyki i perfumy z różnych półek cenowych. W każdym sklepie znajduje się także salon kosmetyczny.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 16:39
Nowa drogeria Hebe od dziś w Kwidzynie
Nowa drogeria Hebe w Kwidzyniu znajduje się przy ulicy Marii Konopnickiej 19.Hebe
Od dziś, mieszkańcy Kwidzyna i okolic mają możliwość robienia zakupów w sklepie Hebe. Dokładnie 1 grudnia miało miejsce otwarcie drogerii Hebe w Centrum Handlowym Liwa, które znajduje się przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie. W tradycyjnym stylu, dla klientów odwiedzających Hebe w najbliższym czasie przygotowano szeroki wybór produktów, atrakcyjne promocje oraz specjalne oferty.

Z okazji otwarcia pierwszej drogerii Hebe w Kwidzynie, klienci mogą skorzystać z wyjątkowych ofert specjalnych. Od dnia otwarcia do 17 grudnia 2023 roku dostępna jest promocja „Zapachy do -60 proc.”, obejmująca wszystkie zapachy, takie jak Lanvin Rumeur 2 Rose, Lacoste Red, Tous Man 1920, Karl Lagerfeld Bois De Yuzu. Ponadto, do 13 grudnia trwa promocja „Profesjonalna pielęgnacja twarzy i włosów do -40 proc.”.

Do 13 grudnia klienci będą mieli okazję skorzystać z promocji "Wszystkie produkty marek w supercenach" na popularne kosmetyki marek takich jak Rexona, Dove, Lux Botanicals i Axe. Natomiast do 15 grudnia, ta promocja zostanie rozszerzona także na produkty marek takich jak L’Oréal, Garnier, Mixa, Dessange i Maybelline. Dodatkowo, przy zakupach na kwotę minimum 80 zł w dniach od 1 do 5 grudnia, każdy klient otrzyma kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy, które można wykorzystać do 9 grudnia 2023 roku. Ważne jest, że ta promocja obowiązuje wyłącznie w nowo otwartej drogerii Hebe w Kwidzynie.

Nowy sklep Hebe w Centrum Handlowym Liwa przy ul. Marii Konopnickiej 19 w Kwidzynie będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 20:00, natomiast w niedziele handlowe będzie otwarty od 10:00 do 17:00.

Hebe to sieć sklepów oferująca starannie dobrany i zróżnicowany wybór produktów, w tym ekskluzywne marki takie jak Gosh, Hean, Bandi, Benton, Nacomi, Halloween oraz Karl Lagerfeld. W asortymencie Hebe można znaleźć szeroką gamę kosmetyków, w tym produkty naturalne, koreańskie, dermo, a także profesjonalne, a także różnorodne artykuły do makijażu i akcesoria, takie jak produkty z linii Hebe Professional, które cechuje wysoka jakość.

Czytaj także: Coraz więcej produktów w sklepie internetowym Hebe. Czy program Hebe Partner pomógł sieci w rozwoju e-commerce?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 15:38
Drogerie dm Drogerie Market debiutuje w Baranowie
W asortymencie dm znajduje się szeroki wybór produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy.drogerie dm Drogerie Markt
O godzinie 9:00 rano, 30 listopada, miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej drogerii dm w Baranowie, znajdującej się w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej 47A. Z tej wyjątkowej okazji, dla klientów przygotowano atrakcyjną ofertę powitalną, obejmującą 15 proc. rabat na wszystkie zakupy, zestaw mini produktów jako gratis, bezpłatny żel pod prysznic z marki Balea oraz wiele atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin.
image

Minigaleria zdjęć z profilu Linkedin sieci.

FOTO: drogerie dm Drogerie Markt
Powierzchnia sprzedaży w drogerii dm w Baranowie wynosi 541 metrów kwadratowych. Drogeria dba o wygodę klientów, zapewniając dodatkowe udogodnienia, takie jak dostęp do ławeczki do odpoczynku oraz stacji pakowania prezentów, która jest dostępna bez dodatkowych opłat. Ponadto, klientom oferowany jest komfortowy parking. Godziny otwarcia sklepu dm w Baranowie to od poniedziałku do soboty, w godzinach od 09:00 do 21:00.

Na początku, w drzwiach powitał nowych klientów uroczy Miś Czyścioszek Saubär. Klienci mieli możliwość skorzystania z usług profesjonalnego makijażu dostosowanego do indywidualnych potrzeb, dobierania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Ponadto, była dostępna przekąska w postaci popcornu, a Pan Baloniarz cieszył najmłodszych klientów tworząc dla nich kolorowe i bajkowe zwierzaki z balonów.

Pasaż Kępiński w Baranowie został okrzyknięty największą inwestycją handlową w powiecie, a my bardzo cieszymy się, że to właśnie w tym miejscu otworzymy pierwszą drogerię dm. Już w najbliższy czwartek zapraszamy mieszkańców Baranowa i okolic na zakupy. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy szereg niespodzianek i atrakcyjne ceny

- powiedział Marek Mączka, kierownik regionalny dm w Polsce.

Z okazji swojego otwarcia, drogeria przygotowała specjalną promocję. Klienci mogą skorzystać z dodatkowego rabatu powitalnego wynoszącego 15 proc., a także otrzymać kremowy żel pod prysznic z własnej marki Balea jako gratis. Aby skorzystać z tej oferty, można go dostać przy zakupach i okazaniu kuponów dostępnych w gazetkach dm lub zakupić go osobno. Promocja jest ważna do 10 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Czytaj także: Sieć DM zorganizowała program zdrowotny dla swoich pracowników

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 19:02