StoryEditor
Sieci i centra handlowe
19.04.2022 00:00

Kosmetyki w Dealz – „Wielkie marki, mini ceny” [FOTOREPORTAŻ]

Dealz to brytyjska sieć supermarketów działająca w Polsce od 2018. Oferuje m.in. artykuły spożywcze (w tym ogromny wybór słodyczy i kolorowych napojów), zabawki, artykuły papiernicze, drobną elektronikę (słuchawki i akcesoria do telefonów), produkty dla zwierząt, chemię domową oraz artykuły do wyposażenia i dekoracji domu i ogrodu. Jednak kategorią, która wita klientów na wejściu są kosmetyki, które zajmują całą długą alejkę.   

Sieć Dealz pierwszą placówkę w naszym kraju uruchomiła na początku lutego 2018 r. w centrum handlowym ETC Swarzędz. W pierwszym roku obecności w Polsce planowała otwarcie 20 sklepów, a w ciągu trzech lat miało powstać nawet 200 dyskontów. Planów nie udało się zrealizować, ale biorąc pod uwagę problemy handlu wynikające z pandemii i tak jest nieźle – w kwietniu 2022 r. w Sosnowcu został otwarty 131 sklep sieci.

Dealz to koncept oferujących produkty znanych marek z różnych branż w konkurencyjnych cenach. Oferowane są one pod hasłem „Wielkie marki, mini ceny”. Sieć należy do Pepco Group, w skład której wchodzą dwie dyskontowe sieci – Pepco i Dealz. Obie są zaopatrywane przez globalną firmę PGS zajmującą się zaopatrzeniem sklepów w towary z takich krajów jak Chiny, Bangladesz, Pakistan i Indie oraz Hong Kong, bez udziału pośredników i lokalnych dystrybutorów.

Pierwszym działem od wejścia do sklepu, zaraz za wąską półką z bateriami, są kosmetyki. Zaczyna się on ofertą produktów do pielęgnacji włosów.

Szeroką ofertę popularnych marek znanych z innych sklepów uzupełniają profesjonalne produkty TRESemmé (Unilever).

Poszukiwacze kosmetyków zgodnych z aktualnymi trendami też znajdą tu coś dla siebie. Trend wegański reprezentuje marka XHC. Jej oferta w Dealz jest jednak o wiele szersza i obejmuje rozmaite produkty do pielęgnacji włosów z olejem arganowym.

Dealz ma szeroką ofertę suchych szamponów. Sprowadza na swoje potrzeby znane w Polsce szampony Batiste i uzupełnia ofertę tańszym zamiennikiem marki Shelley.   

Interesująco prezentuje się też połka z produktami do kąpieli, na której, oprócz licznych żeli pod prysznic w różnych pojemnościach, znalazły się też kule, galaretki czy sole do wanny oraz akcesoria, takie jak rękawice, myjki czy szczotki.

Swoja półkę kosmetyczną w Dealz mają też mężczyźni. Odnajdą tu szeroką ofertę produktów do mycia i golenia, a także dezodoranty - głównie produkty koncernowych marek.

Wydzielone zostały produkty do depilacji dla kobiet.

 

Pokaźnie prezentuje się dział z produktami do higieny jamy ustnej. Wiele tu propozycji różnego rodzaju past do zębów, płynów do płukania oraz szczoteczek najbardziej popularnych marek.

Czytaj też:  Colgate, Blend-a-med i Elmex – TOP3 w pastach do zębów [RANKING]

Do Dealza warto wpaść po maskę do twarzy albo po kosmetyczny zestaw prezentowy.

Kosmetyczna oferta sklepu nie byłaby pełna bez kolorówki. Wybór nie jest duży, ale jeśli ktoś przyjdzie po tusz do rzęs, pomadkę czy podkład to nie wyjdzie z pustymi rękami – stoi tu szafa polskiej marki Vipera. Są też palety z cieniami i wiele akcesoriów – pędzle i gąbeczki, sztuczne paznokcie i kępki rzęs, pilniki i zalotki, a także liczne akcesoria do włosów. Na osobnym dystrybutorze znajdują się natomiast lakiery hybrydowe za 10 zł (!) oraz dodatkowe akcesoria do manicure od marki Sanso Cosmetics.

Częstymi klientami sklepu są rodzice najmłodszych dzieci. Z myślą o nich znalazły się tu liczne produkty higieniczne i kosmetyczne, a także akcesoria do kąpieli i do karmienia.

W alejce kosmetycznej dostaniemy także popularne leki bez recepty, suplementy diety oraz materiały opatrunkowe.

Z alejką kosmetyczną sąsiadują produkty do sprzątania i prania. Tu znów półki zastawione są produktami najbardziej znanych marek. Wiele z nich oferowanych jest w ekonomicznych megaopakowaniach, albo w zestawach Duo Pack, w których drugi produkt sprzedawany jest 50 proc. taniej. Eksponowane są zarówno na regałach, jak i w koszach promocyjnych.

Oprócz najbardziej znanych marek koncernowych Dealz oferuje chemię włoskiej marki Felce Azzurra, a także produkty do prania marki Der Waschkönig.

Szeroką ofertę stanowią też nawilżane chusteczki do czyszczenia różnych powierzchni.

To co wyróżnia ofertę Dealz spośród innych sieci handlowych to ceny. Zgodnie z polityką sklepu wszystkie są wielokrotnością 1 zł. To czego możemy więc być pewni, to to, że kasjer, wydając nam resztę, nie powie, że zabrakło mu grosza.

Dealz działa na rynku od 1990 roku, ma ponad 900 sklepów w krajach Europy Zachodniej oraz w Wielkiej Brytanii. Zatrudnia ponad 18 tys. pracowników. Należy do Pepco Group, właściciela innej znanej w Polsce sieci Pepco.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
25.09.2023 11:04

Pepco wycofuje kredę do włosów; powodem zawartość niedozwolonych substancji

Wycofany artykuł to zestaw kredy do włosów z tatuażami marki Moya Mia.Pepco
Sieć Pepco podjęła decyzję o wycofaniu produktu, który jest kredą do włosów z tatuażami, z oferty swoich sklepów. W oficjalnym oświadczeniu podano, że produkt nie spełnia standardów bezpieczeństwa. W związku z tym Pepco prosi klientów, aby zwrócili ten produkt. Główny Inspektorat Sanitarny również poinformował o wycofaniu tego kosmetyku oznaczonego jako "PLU 340688 kreda do włosów z tatuażami" z rynku, z powodu zawartości niedozwolonych barwników.

Na podstawie zgłoszenia firmy Pepco, Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu produktu kosmetycznego o numerze PLU 340688, który jest kredą do włosów z tatuażami, z rynku. Decyzja ta wynika z obecności niedozwolonych barwników w produkcie. Klienci, którzy zakupili ten produkt, mogą go zwrócić w dowolnym sklepie Pepco, a do dokonania zwrotu nie jest wymagany paragon.

Pełen komunikat ze strony Pepco brzmi jak następuje:

W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów oraz w związku z niespełnieniem standardów bezpieczeństwa firmy PEPCO, podjęliśmy decyzję o wycofaniu następującego produktu:

PLU 340688 kreda do włosów z tatuażami

W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej jest niezgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych. W produkcie zostały wykryte niedozwolone barwniki.

Prosimy o zwrot wspomnianego produktu oraz odbiór pełnej kwoty za jego zakup.

Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie PEPCO.

Paragon nie jest wymagany.

To kolejny zestaw kosmetyków zabawkowych wycofany z rynku: uprzednio pisałyśmy o produktach Pop GIRL i LOL, paletce do makijażu w kasetce, kolekcji lakierów do paznokci i zestawie schodkowym błyszczyków.

Czytaj także: Coraz więcej produktów do rozjaśniania skóry zgłaszanych do Safety Gate RAPEX

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.09.2023 14:46

H&M Beauty zmienia formuły swoich kosmetyków do makijażu na wegańskie

Wiodącym kolorem wegańskiej kolekcji H&M Beauty będzie czerwonyH&M Beauty
H&M Beauty zmienia formuły swoich kosmetyków do makijażu na wegańskie. Za tym idzie zmiana ich designu, za nową wizję marki odpowiada wizażysta Raoúl Alejandre. Kosmetyki będą dostępne globalnie – w internecie i sklepach stacjonarnych na całym od października 2023 roku, a przez cały 2024 rok marka będzie poszerzać swoje portfolio.

H&M Beauty – kosmetyczna dywizja modowego giganta – poinformowała, że wprowadza na rynek całkowicie odnowioną kolekcję swoich kosmetyków do makijażu – tuszy do rzęs, szminek i wielu innych. Wysokiej jakości formuły wegańskie oraz nowy wygląd to cechy charakterystyczne asortymentu, który „jest bardziej elegancki i lepszy niż kiedykolwiek wcześniej” – jak napisała firma.

H&M Beauty powierzyło swoją markę znanemu wizażyście Raoúlowi Alejandre, który powiedział: „Jestem gotowy wnieść do tej współpracy innowacyjne i ekskluzywne techniki. Ta premiera oznacza początek długoterminowego partnerstwa między nami”.

Czytaj także: H&M poszerza asortyment kosmetyczny. Przyjrzeliśmy się całej ofercie beauty [FOTOREPORTAŻ] 

Zupełnie nowe, wegańskie formuły kosmetyków do makijażu z dodatkami pielęgnacyjnych składników, takich jak kwas hialuronowy, witamina E, linii H&M Beauty wymagały także całkowitej zmiany wyglądu opakowań. Marka i Raoúl Alejandre zadecydowali, że będzie ją wyróżniał charakterystyczny dla H&M czerwony (czy też karmazynowy) kolor.  

 

image

Nowa kolekcja H&M Beauty ma wegańskie formuły, które zawierają pielęgnacyjne składniki

FOTO: H&M Beauty

 

Nowa linia kosmetyków do makijażu zostanie wprowadzona na rynek globalny w ramach kampanii „Make Up Stories” z udziałem Raoúla Alejandre. Produkty będą dostępne na całym świecie w internecie i sklepach stacjonarnych od października 2023 roku. Jak zapowiada H&M to dopiero początek, przez cały 2024 rok marka będzie  poszerzać swoją ofertę produktową.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. wrzesień 2023 16:41