StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.09.2022 00:00

Marka Dada sieci Biedronka z własnym sklepem na Glovo

Dada, marka własna sieci Biedronka, oferująca m.in. jednorazowe pieluszki, doczekała się własnego sklepu na  platformie Glovo. To środek służący umacnianiu pozycji brandu na rynku – piszą wiadomoscihandlowe.pl

Marka Dada oferuje lubiane przez rodziców małych dzieci pieluszki i chusteczki nawilżane, ale też produkty spożywcze dla najmłodszych, takie jak musy owocowe. Można je kupić już nie tylko w Biedronce czy w e-sklepie Biedronki na platformie Allegro, ale od 20 września także w sklepie marki na platformie Glovo. Produkty dowożone są klientom w ciągu 35-40 minut, a minimalna wartość zamówienia to 19,99 zł.

Portal wiadomoscihandlowe.pl w tekście: Biedronka otworzyła e-sklep marki własnej Dada na platformie Glovo zwraca uwagę, że marce Dada udało się zdeklasować marki producenckie, o co na rynku produktów dla dzieci wcale nie jest łatwo, bo kupujący mają w stosunku do nich dosyć wysokie wymagania. Tymczasem z danych GfK Polonia wynika, że Dada jest najczęściej wybieraną marką pieluszek w Polsce w kategorii „Pieluchy i pieluchomajtki dla dzieci”.

Czytaj też: Co znajdziemy na drogeryjnych półkach Biedronki? [REPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
27.09.2023 12:21

Dealz otworzył drugi sklep w Inowrocławiu. Na jego lakalizację wybrał Galerię Solną

Centrum Handlowe Galeria Solna w Inowroclawiu powiekszyła ofertę dla konsumentów odwiedzających ją w poszukiwaniau kosmetyków i detergentów  Bernard Bialorucki
Dealz otworzył sklep w Galerii Solnej. To drugi dyskont z szeroką ofertą kosmetyczną i detergentową z logo sieci w Inowrocławiu. W całej Polsce jest ich już ponad 250, a do końca roku ma być 300.

Nowy sklep Dealz w inowrocławskiej Galerii Solnej otwarty został w odświeżonym koncepcie wizualnym zajął powierzchnię ponad 500 mkw. Oprócz artykułów spożywczych (głównie słodyczy i przekąsek), i wyposażenia wnętrz oraz zabawek i artykułów dla zwierząt oferuje kosmetyki i detergenty międzynarodowych marek w konkurencyjnych cenach. W sumie asortyment to 3 tys. produktów.

Inni najemcy oferujący asortyment kosmetyczny w Galerii Solnej to: Douglas, Rossmann, Hebe i Drogeria Cosmo, a także Inglot, Ziaja dla Ciebie, Apteka Dr. Max oraz dyskont Action.

 

Dealz to brytyjska sieć supermarketów działająca w Polsce od 2018. Oferuje m.in. artykuły spożywcze (w tym ogromny wybór słodyczy i kolorowych napojów), zabawki, artykuły papiernicze, drobną elektronikę (słuchawki i akcesoria do telefonów), produkty dla zwierząt, chemię domową oraz artykuły do wyposażenia i dekoracji domu i ogrodu. Zainteresowaniem konsumentów cieszy się też oferta kosmetyczna. 

Czytaj też: Kosmetyki w Dealz – „Wielkie marki, mini ceny” [FOTOREPORTAŻ]

 

Dealz to brytyjska sieć supermarketów będąca częścią Pepco Group. W Polsce działa od 2018 r. i ma już ponad 250 sklepów, a do końca roku chce ich mieć 300.

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
27.09.2023 10:57

Gorący wrzesień pokrzyżował plany sprzedażowe H&M - a co z H&M Beauty?

Sei via Unsplash
H&M podzieliło się swoimi najnowszymi wynikami finansowymi; upalny wrzesień obniżył wyniki sprzedażowe, zamknięcie sklepów w Rosji, Białorusi i Ukrainie również je zaniżyło, mimo wzrostu ogólnego sprzedaży netto. Zastanawiający jest brak danych dotyczących nowego konceptu - H&M Beauty.

Sprzedaż netto wzrosła o 6 proc. do 60 897 milionów koron szwedzkich w trzecim kwartale, tj. w okresie od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r., w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W walutach lokalnych sprzedaż netto była płaska w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z wyłączeniem Rosji, Białorusi i Ukrainy wzrost w koronach szwedzkich wyniósł 8 proc. Z dzisiejszego komunikatu prasowego wynika, że prace nad celem spółki, jakim jest osiągnięcie 10 proc. marży operacyjnej w 2024 r., idą we właściwym kierunku. W tym kwartale priorytetem była rentowność i poziom zapasów.

image

Wyniki sprzedażowe H&M za ostatnie 9 miesięcy.

FOTO: H&M

Oczekuje się, że sprzedaż we wrześniu 2023 r. spadnie o 10 proc. w walutach lokalnych w porównaniu z wrześniem 2022 r. Zaprzestanie działalności w Rosji odpowiada za 4 punkty proc.owe spadku. Dane za wrzesień należy rozpatrywać w świetle wyjątkowo upalnej pogody na kilku europejskich rynkach firmy, co miało istotny negatywny wpływ na sprzedaż w tym miesiącu.  Rozwój w Europie Wschodniej należy postrzegać w świetle faktu, że z dniem 30 listopada 2022 r. działalność grupy H&M w Rosji i na Białorusi została całkowicie zamknięta, natomiast działalność na Ukrainie została wstrzymana od końca lutego 2022 r. Z wyłączeniem Rosji, Białorusi i Ukrainy sprzedaż w Europie Wschodniej przez pierwsze dziewięć miesięcy wzrosła o 17 proc. w koronach szwedzkich i 7 proc. w walutach lokalnych. H&M planuje stopniowe ponowne otwieranie większości swoich sklepów na Ukrainie począwszy od listopada 2023 roku.

image

Wyniki sprzedażowe H&M za ostatnie 9 miesięcy.

FOTO:

Ogólny wynik Grupy H&M wzrósł z zeszłorocznego wyniku w Indeksie Przejrzystości Mody 2023 do 71 proc. (66). Grupa H&M zajęła 6. miejsce na 250 marek. We wrześniu H&M pomyślnie uruchomił swoją działalność na JD.com, jednym z największych chińskich rynków e-commerce.

H&M nie uwzględniło w swoim najnowszym raporcie dziewięciomiesięcznym danych dotyczących sprzedaży produktów urodowych ani wyników sklepów H&M Beauty. Decyzja ta wzbudziła pewne zdziwienie, gdyż te segmenty były traktowane jako ważne elementy strategii rozwoju firmy. Podczas dzisiejszego spotkania online, CEO H&M Helena Helmersson, nazwała te dane "wewnętrznymi" i nie udostępniła ich publicznie ani nie skomentowała, i poinformowała gości i gościnie spotkania, że firma nie udziela obecnie informacji na temat dalszego rozwoju tego projektu ani jego wyników.

Czytaj także: H&M poszerza asortyment kosmetyczny. Przyjrzeliśmy się całej ofercie beauty [FOTOREPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 01:35