StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.02.2023 00:00

Półka drogeryjna w Kauflandzie Fort Wola: wiele polskich marek i bestsellery

Kaufland oferuje w swoich alejkach i na swoich regałach kosmetyki i akcesoria znanych marek drogeryjnych i supermarketowych / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
W niedawno otwartym ponownie dla kupujących centrum handlowym Fort Wola operatorem spożywczym jest Kaufland. Niemiecka sieć zadomowiła się w Polsce przez ostatnie dwie dekady i oferuje także bogaty wybór kosmetyków do higieny osobistej, pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Nas zainteresowała część drogeryjna w  nowej warszawskiej placówce – opisujemy ją i ilustrujemy zdjęciami. 

Fort Wola został niedawno ponownie otwarty do dyspozycji konsumentów i konsumentek; 16 lutego 2023 r. centrum handlowe ponownie otworzyło swoje podwoje. Na terenie kompleksu znajduje się między innymi hipermarket Kaufland, który oferuje produkty spożywcze, gospodarstwa domowego, chemię gospodarczą oraz kosmetyki. Wygodna, sporych rozmiarów hala pozwala na swobodne przemieszczanie się z koszykiem ręcznym i na kółkach.
 


Nowy sklep w Warszawie wykorzystuje wiele nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienne zakupy. Alejki sklepowe są oznakowane w taki sposób, aby klienci mogli jak najłatwiej znaleźć swoje ulubione produkty, a to dzięki zastosowaniu kolorystyki zgodnej z tą znaną z mteriałów promocyjnych Kauflanda. Dla konsumentów dostępne będą kasy samoobsługowe. W sklepie zainstalowano również nowoczesne panele cyfrowe, na których można sprawdzić ceny produktów. Kaufland stara się, według biura prasowego, zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko, dlatego w nowym obiekcie zastosowano energooszczędne, ekologiczne oświetlenie LED.
 


Na sklepowych półkach Kauflanda w Forcie Wola można dostrzec takie marki, jak Ziaja, Soraya, Eva Schmitt, Eveline, Lirene, Garnier, Nivea, Inter-Vion, Luksja, Fa, Adidas, Rexona, Family Fresh, Frosch, Le Petit Marseillais, Dove, Schwarzkopf, Oral B, Colgate, On Line, Palmolive, Apart czy Bielenda. Oferta kosmetyczna zajmuje łącznie cztery regały w dwóch alejkach z dodatkiem prostopadłego regału ściennego i czterech czołówek.
 


Kupujący poza kosmetykami mogą zaopatrzyć się również w akcesoria do stylizacji włosów (gumki, spinki, szczotki, grzebienie, wałki do loków, maszynki do golenia oraz szczoteczki do zębów, w tym elektryczne. Te ostatnie są zabezpieczone za pomocą magnetycznych klamer, prawdopodobnie w związku z rosnącym ostatnio odsetkiem kradzieży sklepowych, zwłaszcza kosmetycznych.

Czytaj także: Apel handlowców do prokuratora generalnego w sprawie przepisów dotyczących kradzieży
 


Wydaje się, że oferta jest przynajmniej w części nastawiona na klientów, którzy zakupy kosmetyczne traktują częściowo impulsowo - o czym świadczy między innymi bardzo bogata oferta maseczek w porcjach na raz. Niezależnie od tego, wybór kosmetyków i akcesoriów powinien zaspokajać potrzeby przeciętnego konsumenta czy konsumentki w pełni.


Sieć Kaufland obecna jest w Polsce od 2001 roku, kiedy to w Stargardzie Szczecińskim otwarty został pierwszy sklep. Sklepy tej sieci w Polsce zaliczają się do hipermarketów (czyli obiektów handlowych o powierzchni między 2200 a 15000 m²). Kaufland posiada w Polsce aktualnie 239 sklepów.

Czytaj także: Fort Wola ponownie otwarty: Hebe, Dealz, Kaufland i inni walczą o klientów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
15.07.2025 14:30
Claire’s rozważa ponowne ogłoszenie upadłości: problemy z zadłużeniem i spadkiem popytu
Kultowa wśród młodych osób sieciówka biżuteryjno-kosmetyczna ponownie staje wobec ryzyka bankructwa.Eric Glenn

Claire’s Stores Inc., amerykańska sieć sklepów z akcesoriami i kosmetykami, rozważa złożenie wniosku o ochronę przed upadłością dla swojej działalności w USA. Powodem są narastające trudności finansowe wynikające ze słabego popytu, rosnących kosztów importu oraz wysokiego zadłużenia. Firma, która już raz ogłosiła bankructwo w 2018 roku, ponownie znalazła się pod presją ze względu na pogarszające się warunki rynkowe.

Claire’s zatrudniła firmę doradczą Houlihan Lokey do przeanalizowania możliwych scenariuszy restrukturyzacji, w tym ewentualnej sprzedaży całości lub części działalności. Marka działa zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie, przy czym zainteresowanie potencjalnych inwestorów koncentruje się głównie na europejskich aktywach spółki. Jak dotąd nie podjęto ostatecznej decyzji dotyczącej reorganizacji. Claire’s obecnie zarządza pożyczką terminową o wartości 477 milionów dolarów, której termin spłaty przypada na 2026 rok. W ostatnim czasie firma zdecydowała się na odroczenie płatności odsetek, by zachować płynność finansową.

Problemy Claire’s odzwierciedlają szersze trudności, z jakimi borykają się detaliczne marki działające w centrach handlowych. Spadek liczby odwiedzin w galeriach, rosnąca wrażliwość cenowa konsumentów oraz obciążenia celne i importowe znacząco wpłynęły na rentowność. Claire’s, mimo prób odbudowy po bankructwie sprzed kilku lat, nie zdołała dostosować się w pełni do nowych realiów rynkowych.

Możliwa upadłość w USA mogłaby umożliwić firmie restrukturyzację zadłużenia lub sprzedaż bardziej dochodowych części działalności, co pomogłoby w stabilizacji sytuacji finansowej. Po wcześniejszym bankructwie kontrolę nad firmą przejęli wierzyciele, w tym Elliott Management i Monarch Alternative Capital. Obecne działania mogą zadecydować o przyszłości marki, która niegdyś była jednym z liderów rynku akcesoriów dla młodzieży.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
03.07.2025 15:25
Victoria’s Secret otworzy nowy sklep w Galerii Krakowskiej
Victoria‘s Secret od lat oferuje bogaty wybór produktów kosmetycznych.Marzena Szulc

8 sierpnia 2025 roku Victoria’s Secret zadebiutuje ze swoim najnowszym sklepem w Krakowie. Punkt sprzedaży zlokalizowany będzie na poziomie zero Galerii Krakowskiej, największego centrum handlowego w stolicy Małopolski.

W krakowskim salonie klienci znajdą szeroką ofertę kultowych biustonoszy, fig, piżam oraz kosmetyków, w tym bestsellerowych zapachów. Sklep będzie również oferował odzież domową i akcesoria, odpowiadając na potrzeby klientek w różnych kategoriach produktowych. Nowością, na którą zwraca uwagę marka, będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej usługi brafittingu. Profesjonalne, indywidualne konsultacje w zakresie doboru biustonosza będą dostępne bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. To element, który ma podkreślić prokonsumenckie podejście Victoria’s Secret i zwiększyć komfort zakupów.

Dodatkową atrakcją będzie uruchomienie kiosku pop-up, który pojawi się już 26 lipca w Galerii Krakowskiej. Na dwa tygodnie przed otwarciem głównego sklepu klienci będą mogli zapoznać się z wybranymi kolekcjami, przetestować zapachy oraz skorzystać z darmowych konsultacji brafittingowych. To działanie ma na celu zbudowanie zaangażowania jeszcze przed oficjalnym otwarciem salonu.

W pierwszym kwartale 2025 roku Victoria’s Secret osiągnęło przychód netto w wysokości 1,35 miliarda dolarów, co nieznacznie przekroczyło jej prognozy (1,30–1,33 miliarda dolarów), ale było porównywalne z wynikiem 1,36 miliarda  dolarów rok wcześniej. Ponadto, spółka ujawniła, że w roku fiskalnym 2025 liczy się z kosztem taryf celnych rzędu 50 milionów dolarów, co negatywnie wpływa na marże i wymusza ograniczenie promocji. Na scenie korporacyjnej spółka wprowadziła tzw. „poison pill” w odpowiedzi na rosnące udziały inwestora Bretta Blundy‘ego (ok. 13  proc.), co miało na celu ochronę przed wrogim przejęciem i stabilizację akcji. Pomimo spadku kursu akcji o ponad 50 proc. w 2025 roku, zarząd podtrzymuje przewidywania sprzedaży na poziomie 6,2–6,3 miliarda dolarów oraz prognozuje skorygowany zysk operacyjny od 270 do 320 milionów dolarów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. lipiec 2025 23:57