StoryEditor
Sieci i centra handlowe
09.11.2023 10:28

Sprzedaż Action w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r. wzrosła do ok. 8 mld euro

Shutterstock
Wskutek szybkiego rozszerzenia działalności Action na arenie międzynarodowej i dynamicznego rozwoju już istniejących placówek, sprzedaż netto w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku wzrosła do 7,9 miliarda euro, co oznacza wzrost o 30,5 proc. W tym okresie firma otworzyła 153 nowe sklepy, co sprawiło, że łączna liczba sklepów wyniosła 2416 w 11 krajach europejskich. Warto również zaznaczyć, że istniejące sklepy zanotowały wzrost sprzedaży na poziomie 19,2 proc., co świadczy o rosnącym znaczeniu Action dla swoich klientów.

Ze względu na obniżenie kosztów surowców, transportu i energii, Action latem obniżyło ceny swoich produktów i planuje kontynuować tę praktykę. W ostatnim kwartale Action obchodziło kilka istotnych osiągnięć związanych z rozszerzaniem swojej działalności. W Niemczech, znany dyskont otworzył swoją pięćsetną placówkę, która znajduje się w Düsseldorfie. W Wiedniu został otwarty setny sklep tej sieci. W zaledwie drugim roku obecności we Włoszech, Action otworzył swoją pięćdziesiątą placówkę, zlokalizowaną w Rzymie. W ciągu dwóch lat liczba pracowników Action we Włoszech wzrosła do ponad 1000 osób. W Polsce w lipcu przyjęto 4000. pracownika.

Kiedy ceny zakupu gwałtownie wzrosły w ostatnich latach, zdecydowaliśmy się sami wchłonąć część wyższych kosztów, aby nie przenosić tego na naszych klientów. Od lata zaobserwowaliśmy odwrócenie trendu wyższych cen zakupu i byliśmy już w stanie obniżyć ceny ponad 900 produktów (15 proc. naszego asortymentu), niektóre o ponad 10 proc. Nasi klienci będą nadal obserwować obniżki cen do końca tego roku, a także w okresie świątecznym — Hajir Hajji, dyrektor generalny Action

Ponadto, firma osiąga postępy w realizacji swojego programu zrównoważonego rozwoju, skupiając się na czterech głównych obszarach: Ludzie, Planeta, Produkt i Partnerstwo. W obszarze Ludzie, Action skupia się na rozwijaniu swoich pracowników. W roku 2023 firma nie tylko zatrudniła już 4616 nowych pracowników, ale także nagrodziła swoich pracowników trzydziestoletnią premią jubileuszową za ich wkład w budowanie silnej marki Action. W ramach filaru Produkt, Action wprowadziło we wrześniu swój pierwszy w pełni cyrkularny produkt do sklepów w krajach Beneluksu — kosz do przechowywania wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu. Firma planuje wprowadzać kolejne produkty o obiegu zamkniętym produkcji.

W obszarze Partnerstwo, Action przedłużyło współpracę z SOS Wioski Dziecięce na kolejne trzy lata. Firma również wspiera różne programy pomocy doraźnej poprzez wsparcie finansowe i dostarczanie produktów, aby pomóc dzieciom dorastać w bezpiecznym środowisku. Dodatkowo, Action rozpoczęło wspieranie FC STRAAT, największego ulicznego klubu piłkarskiego i społeczności w Holandii, założonego przez influencera i bohatera ulicznej piłki nożnej Soufiane Touzani, aby zachęcać dzieci do aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach sportowych.

Czytaj także:  Konsumenci bacznie przyglądają się sklepowym promocjom. Wskazali gdzie są najlepsze

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
08.12.2023 15:30
Sieć Dealz zrealizowała plan na ten rok – ma już 300 sklepów w Polsce
Dealz to takze oferta Dla ciała i Dla Urody oraz oprodukty do prania i sprzątania   Dealz
Dealz otworzył dwa nowe sklepy – pierwszy w Gostyninie oraz trzeci w Bytomiu. Tym samym sieć ma już 300 placówek w Polsce. Udało jej się więc zrealizowac plan rozwoju na ten rok.

Najnowsze dwa sklepy Dealz ruszyły w Gostyninie oraz w Bytomiu. Pierwszy został otwarty w Parku Handlowym Centrum, a drogi w Parku Handlowym Stary Stadion. Bytomski sklep jest trzecim z szyldem Dealz w mieście, a zarazem 300. w Polsce. Tym samym sieć zrealizowała plan rozwoju założony na ten rok.

 

Czytaj też: Dealz przyspiesza ekspansję na polskim rynku. Sieć otworzyła 11 sklepów w ciągu jednego dnia

 

W całym 2023 roku siec Dealz otworzyła ponad 100 sklepów. Ich szyldy znajdują się w ponad 200 miastach w Polsce. W asortymencie każdego sklepu Dealz znajduje się ponad 3 tys. artykułów z 18 różnych kategorii, w tym kosmetyki i detergenty.

 

Czytaj też: Kosmetyki w Dealz – „Wielkie marki, mini ceny” [FOTOREPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
04.12.2023 13:28
Karolina Stylizacje, Skin Ekspertki, Zuzanna Tonicka i Marta Manowska promują kosmetyki Be Beauty Biedronki
Be Beauty - jedna z kosmetycznych marek własnych Biedronki.
Popularne influencerki z branży beauty Karolina Stylizacje, Skin Ekspertki, Zuzanna Tonicka oraz dziennikarka Marta Manowska promują kosmetyki Biedronki – Be Beauty – w najnowszej kampanii na platformach społecznościowych.

Be Beauty to kosmetyczna marka własna Biedronki, która obejmuje kosmetyki do demakijażu, pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W najnowszej kampanii promocyjnej prezenterka telewizyjna Marta Manowska pokazuje swoją rutynę wieczornej pielęgnacji przy wykorzystaniu produktów tej marki. Poza nią do kampanii zostały zaangażowanie influencerki z branży beauty: Karolina Stylizacje, Skin Ekspertki oraz Zuzanna Tonicka. Twórczynie przedstawiły trzystopniowy proces pielęgnacji, w każdym z nich skupiając się na innym etapie.

Działania obejmują popularne platformy społecznościowe: YouTube, TikTok, Instagram i Facebook. A za akcję odpowiada Lifetube – lider rynku influencer marketingu i ekonomii twórców. W ramach współpracy firma była odpowiedzialna za wybór i współpracę z twórczyniami, biorącymi udział w kampanii, a także za jej przeprowadzenie oraz koordynację. Za zakup mediów do kampanii płatnej odpowiadała agencja  Wavemaker.

Celem kampanii promującej kosmetyki bebeauty jest podniesienie świadomości marki oraz pokazanie zalet i wysokiej jakości kosmetyków. Reklamy promują prosty schemat wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Grupą docelową marki bebeauty są zarówno młode, jak i starsze konsumentki, dla których ważna jest prostota i minimalizm przekazu. Z tego względu kampania skupiała się na przedstawieniu schematu wieczornej rutyny, który jest czymś w rodzaju pielęgnacyjnego ABC – kompleksowego minimum niezbędnego do osiągnięcia zadowalających efektów.

Biedronka oferuje około tysiąca wyrobów marek własnych, które odpowiadają za około 40 proc. całości sprzedaży. Kosmetyczna marka własna Biedronki to Be Beauty, a gama produktów obejmuje kosmetyki do makijażu, demakijażu, pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Czytaj także: Co znajdziemy na drogeryjnych półkach Biedronki? [FOTOREPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. grudzień 2023 11:04