StoryEditor
Sieci i centra handlowe
09.11.2023 10:28

Sprzedaż Action w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r. wzrosła do ok. 8 mld euro

Wskutek szybkiego rozszerzenia działalności Action na arenie międzynarodowej i dynamicznego rozwoju już istniejących placówek, sprzedaż netto w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku wzrosła do 7,9 miliarda euro, co oznacza wzrost o 30,5 proc. W tym okresie firma otworzyła 153 nowe sklepy, co sprawiło, że łączna liczba sklepów wyniosła 2416 w 11 krajach europejskich. Warto również zaznaczyć, że istniejące sklepy zanotowały wzrost sprzedaży na poziomie 19,2 proc., co świadczy o rosnącym znaczeniu Action dla swoich klientów.

Ze względu na obniżenie kosztów surowców, transportu i energii, Action latem obniżyło ceny swoich produktów i planuje kontynuować tę praktykę. W ostatnim kwartale Action obchodziło kilka istotnych osiągnięć związanych z rozszerzaniem swojej działalności. W Niemczech, znany dyskont otworzył swoją pięćsetną placówkę, która znajduje się w Düsseldorfie. W Wiedniu został otwarty setny sklep tej sieci. W zaledwie drugim roku obecności we Włoszech, Action otworzył swoją pięćdziesiątą placówkę, zlokalizowaną w Rzymie. W ciągu dwóch lat liczba pracowników Action we Włoszech wzrosła do ponad 1000 osób. W Polsce w lipcu przyjęto 4000. pracownika.

Kiedy ceny zakupu gwałtownie wzrosły w ostatnich latach, zdecydowaliśmy się sami wchłonąć część wyższych kosztów, aby nie przenosić tego na naszych klientów. Od lata zaobserwowaliśmy odwrócenie trendu wyższych cen zakupu i byliśmy już w stanie obniżyć ceny ponad 900 produktów (15 proc. naszego asortymentu), niektóre o ponad 10 proc. Nasi klienci będą nadal obserwować obniżki cen do końca tego roku, a także w okresie świątecznym — Hajir Hajji, dyrektor generalny Action

Ponadto, firma osiąga postępy w realizacji swojego programu zrównoważonego rozwoju, skupiając się na czterech głównych obszarach: Ludzie, Planeta, Produkt i Partnerstwo. W obszarze Ludzie, Action skupia się na rozwijaniu swoich pracowników. W roku 2023 firma nie tylko zatrudniła już 4616 nowych pracowników, ale także nagrodziła swoich pracowników trzydziestoletnią premią jubileuszową za ich wkład w budowanie silnej marki Action. W ramach filaru Produkt, Action wprowadziło we wrześniu swój pierwszy w pełni cyrkularny produkt do sklepów w krajach Beneluksu — kosz do przechowywania wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu. Firma planuje wprowadzać kolejne produkty o obiegu zamkniętym produkcji.

W obszarze Partnerstwo, Action przedłużyło współpracę z SOS Wioski Dziecięce na kolejne trzy lata. Firma również wspiera różne programy pomocy doraźnej poprzez wsparcie finansowe i dostarczanie produktów, aby pomóc dzieciom dorastać w bezpiecznym środowisku. Dodatkowo, Action rozpoczęło wspieranie FC STRAAT, największego ulicznego klubu piłkarskiego i społeczności w Holandii, założonego przez influencera i bohatera ulicznej piłki nożnej Soufiane Touzani, aby zachęcać dzieci do aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach sportowych.

Czytaj także:  Konsumenci bacznie przyglądają się sklepowym promocjom. Wskazali gdzie są najlepsze

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.07.2024 15:03
Precordia Capital i Septyma nabyły udziały w parku handlowym Vis à Vis Wilanów
Ulokowanie Street Mall Vis à Vis Wilanów w bliskości dwóch dzielnic Warszawy i Konstancina-Jeziorny gwarantuje duży ruch kliencki.Street Mall Vis à Vis Wilanów
Precordia Capital Sp. z o.o., której właścicielem jest Jerzy Motz, oraz spółka Septyma Sp. z o.o., należąca do Piotra Beaupre, nabyły 66 proc. udziałów w parku handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów. Sprzedającym udziały była firma Capital Park Sp. z o.o. Nowymi zarządcami nieruchomości została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A.

Street Mall Vis à Vis Wilanów zlokalizowany jest w południowej części Warszawy, przy ul. Przyczółkowej 219. Jego lokalizacja przy głównej drodze łączącej Centrum z Wilanowem i Konstancinem-Jeziorną sprawia, że jest łatwo dostępny dla mieszkańców zarówno miasta, jak i okolic. Park handlowy oferuje 17 sklepów oraz lokali usługowych i gastronomicznych o łącznej powierzchni najmu 4300 mkw., a także 104 miejsca parkingowe. Wśród najemców Vis à Vis Wilanów znajdują się takie marki, jak Decathlon, Deseo, Drogeria Hebe, MAX Premium Burgers, RTV EURO AGD, Sakana Sushi&Sticks oraz ZooZoo.pl. Obiekt jest obecnie w pełni wynajęty.

Prezes Zarządu Precordia Capital Sp. z o.o., Jerzy Motz, wyraził zadowolenie z przeprowadzonej transakcji. Wskazał, że parki handlowe typu convenience, takie jak Vis à Vis Wilanów, okazały się najbardziej odporne na skutki pandemii COVID-19. Lokalny charakter tego typu obiektów idealnie wpisał się w nową rzeczywistość, zaspokajając potrzeby konsumentów, którzy zaczęli spędzać więcej czasu w swoim sąsiedztwie. Analizy wykazały, że centra convenience osiągają najlepsze wyniki wśród formatów handlowych, co potwierdza zasadność inwestycji w tego typu nieruchomości.

Nowym zarządcą Vis à Vis Wilanów została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A. Spółka ta przejęła odpowiedzialność za bieżące zarządzanie nieruchomością, dbając o utrzymanie wysokiego standardu obsługi najemców oraz klientów parku handlowego. Przejęcie zarządzania przez doświadczoną firmę ma zapewnić dalszy rozwój i stabilność obiektu, podnosząc jego wartość na rynku nieruchomości komercyjnych.

Czytaj także: Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.07.2024 16:03
Kaufland uruchamia marketplace w Polsce. Jakie są warunki współpracy dla sprzedawców?
Kaufland Global Marketplace obejmuje 64 kategorie produktów, w tym kosmetyki i perfumyfot. Kaufland
Kaufland Global Marketplace będzie dostępny także w Polsce. Sieć podała datę premiery platformy, przez którą sprzedawcy będą mogli sprzedawać we wszystkich krajach, gdzie marketplace jest dostępny. Na jakich warunkach z biznesem e-commerce niemieckiego detalisty będą mogli współpracować sprzedawcy z Polski?

Jak podaje Kaufland, na polskiej platformie sprzedażowej Kauflad.pl zarejestrowanych jest obecnie 2 tys. sprzedawców. Ma ona ruszyć 7 sierpnia br.

Polska platforma będzie kolejnym rynkiem, na którym będzie działał Kaufland Global Marketplace. W takiej formule niemiecki detalista sprzedaje już w Niemczech, Słowacji  i Czechach. Platformy w Austrii i w Polsce zostaną wkrótce odpalone.

Sprzedaż online odbywa się na zasadzie współpracy z zewnętrznymi przedsiębiorcami, którzy rejestrują się na marketplace i samodzielnie wystawiają i sprzedają swoje produkty. Sami są również odpowiedzialni za wysyłkę towaru i wystawianie faktur Kaufland zajmuje się działaniami marketingowymi. Można także skorzystać z międzynarodowej usługi logistycznej sieci (Fullfilment by Kaufland).

Sprzedawca wnosi miesięczną opłatę podstawową w wysokości 175 zł i zmienną prowizję od sprzedaży, od 7 do 16 proc. Np. dla kategorii perfum prowizja na start na polskiej platformie wynosi 8 proc., na pozostałych rynkach 10 proc. Dla kategorii pielęgnacja ciała i zdrowie w Polsce prowizja od sprzedaży wynosi 8 proc. na start, na pozostałych rynkach 13 proc. Prowizja jest naliczana za zakupione produkty, które nie zostały anulowane lub zwrócone.

Dodatkowo płatne jest dodanie na marketplace bezpośredniego linku do sklepu sprzedawcy, w tej opcji miesięczna opłata wynosi 220 zł.

Kaufland obiecuje sprzedawcom dostęp do wszystkich platform, którymi dysponuje, a tym samym do 56 mln potencjalnych klientów.

Dostęp do platformy możliwy będzie w przeglądarce, jak również poprzez aplikację mobilną sieci.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. lipiec 2024 08:45