StoryEditor
Handel
07.11.2023 10:30

Konsumenci bacznie przyglądają się sklepowym promocjom. Wskazali gdzie są najlepsze

W IV edycji programu „Blix Awards – Wybór Konsumentów” Rossmann jest zwycięzcą segmentu Drogerie w kategorii „Promocja Roku”, a Natura otrzymała nagrode specjalną za  kampanię „Oszczędności mamy w Naturze” / wiadomoscikosmetyczne.pl
W programie branżowym „Blix Awards – Wybór Konsumentów” ponad 130 tys. klientów zdecydowało, które sklepy w Polsce oferują najlepsze promocje. Ich zadaniem to Biedronka, Stokrotka, Kaufland, Żabka, Rossmann i Action. Nagrodę specjalna otrzymały natomiast Drogerie Natura.

W IV edycji programu „Blix Awards – Wybór Konsumentów” wzięło udział ponad 130 tys. klientów sklepów, którzy łącznie w kilku kategoriach wyrazili blisko 4 mln opinii na temat 93 sieci handlowych. W kategorii „Promocja Roku” wskazali, które sklepy zorganizowali najbardziej przypadające im do gustu akcje promocyjne. Wzięli pod uwagę najczęściej wykorzystywane rabaty i najlepsze okazje pod względem ceny, jakości produktu oraz potrzeby konsumenckie.

Marcin Lenkiewicz, wiceprzewodniczący kapituły programu Blix Awards relacjonuje:

W tym roku walka w tej kategorii była wyjątkowo zacięta. Sieci handlowe komunikowały nam, że uznanie w dziedzinie promocji, w postaci nagrody lub wyróżnienia, jest dla nich szczególnie ważne, bo w czasach wysokiej inflacji muszą mocno rywalizować o klientów. Wśród laureatów innych kategorii często padały stwierdzenia, że w przyszłym roku muszą jeszcze mocniej powalczyć, żeby znaleźć się w elitarnym gronie sieci, które – wg samych konsumentów – oferują najlepsze na rynku promocje.

Organizatorzy podkreślają, że ta kategoria od początku istnienia programu jest jedną z najważniejszych. Jak wiadomo z rynkowych badań, dzisiaj już blisko 90 proc. dorosłych Polaków przegląda gazetki bądź ma z nimi styczność, czyli szuka przecenionych produktów.

Dr Krzysztof Łuczak, członek kapituły programu zauważa:

„Promocja Roku” zawsze wzbudza największe zainteresowanie konsumentów, bo rabaty najczęściej decydują o wyborze danego sklepu. Oferując je, sieci handlowe bardzo agresywnie między sobą konkurują. Jest to widoczne szczególnie w czasach drożyzny. Klienci stają się coraz bardziej oszczędni i uważają, że sklepy powinny o nich walczyć promocjami. Polski rynek jest absolutnym ewenementem na skalę europejską pod względem ilości obniżek.

Nagrody w tej kategorii rozdano w sześciu segmentach. W pierwszym formacie zwyciężyła Biedronka. Z kolei wśród supermarketów wygrała sieć sklepów Stokrotka. Zwycięskim hipermarketem okazał się Kaufland. Grupę convenience zdominowała Żabka. Wśród drogerii zwycięzcą jest Rossmann. Natomiast w segmencie Dom i Ogród wygrała sieć Action.

Ponadto w tym roku organizatorzy przyznali też wyróżnienia specjalne. W grupie Drogerii otrzymała je sieć Drogerie Natura za kampanię „Oszczędności mamy w Naturze”.

Pozwala ona na zakup produktów wyjątkowych i niszowych polskich marek, ale też artykułów z podstawowego koszyka zakupowego. Ta kampania buduje promocyjny charakter marki w połączeniu z jej nazwą.

– zwraca uwagę dr Łuczak.

 

„Blix Awards – Wybór Konsumentów” to największy program w branży retailowej w Polsce, który od kilku lat jest organizowany przez Grupę Blix i UCE Research.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.07.2024 15:03
Precordia Capital i Septyma nabyły udziały w parku handlowym Vis à Vis Wilanów
Ulokowanie Street Mall Vis à Vis Wilanów w bliskości dwóch dzielnic Warszawy i Konstancina-Jeziorny gwarantuje duży ruch kliencki.Street Mall Vis à Vis Wilanów
Precordia Capital Sp. z o.o., której właścicielem jest Jerzy Motz, oraz spółka Septyma Sp. z o.o., należąca do Piotra Beaupre, nabyły 66 proc. udziałów w parku handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów. Sprzedającym udziały była firma Capital Park Sp. z o.o. Nowymi zarządcami nieruchomości została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A.

Street Mall Vis à Vis Wilanów zlokalizowany jest w południowej części Warszawy, przy ul. Przyczółkowej 219. Jego lokalizacja przy głównej drodze łączącej Centrum z Wilanowem i Konstancinem-Jeziorną sprawia, że jest łatwo dostępny dla mieszkańców zarówno miasta, jak i okolic. Park handlowy oferuje 17 sklepów oraz lokali usługowych i gastronomicznych o łącznej powierzchni najmu 4300 mkw., a także 104 miejsca parkingowe. Wśród najemców Vis à Vis Wilanów znajdują się takie marki, jak Decathlon, Deseo, Drogeria Hebe, MAX Premium Burgers, RTV EURO AGD, Sakana Sushi&Sticks oraz ZooZoo.pl. Obiekt jest obecnie w pełni wynajęty.

Prezes Zarządu Precordia Capital Sp. z o.o., Jerzy Motz, wyraził zadowolenie z przeprowadzonej transakcji. Wskazał, że parki handlowe typu convenience, takie jak Vis à Vis Wilanów, okazały się najbardziej odporne na skutki pandemii COVID-19. Lokalny charakter tego typu obiektów idealnie wpisał się w nową rzeczywistość, zaspokajając potrzeby konsumentów, którzy zaczęli spędzać więcej czasu w swoim sąsiedztwie. Analizy wykazały, że centra convenience osiągają najlepsze wyniki wśród formatów handlowych, co potwierdza zasadność inwestycji w tego typu nieruchomości.

Nowym zarządcą Vis à Vis Wilanów została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A. Spółka ta przejęła odpowiedzialność za bieżące zarządzanie nieruchomością, dbając o utrzymanie wysokiego standardu obsługi najemców oraz klientów parku handlowego. Przejęcie zarządzania przez doświadczoną firmę ma zapewnić dalszy rozwój i stabilność obiektu, podnosząc jego wartość na rynku nieruchomości komercyjnych.

Czytaj także: Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:26
Rituals Cosmetics wchodzi ze swoimi sklepami do kolejnych miejscowości
Rituals Cosmetics ma już 50 sklepów w Polsce i otwiera kolejneRituals Cosmetics
Marka Rituals Cosmetics otworzy dwa kolejne sklepy w Polsce i pojawi się w nowych miastach. Salony firmowe marki pojawią się w Czeladzi i w Inowrocławiu.

Rituals Cosmetics kontynuuje swoją ekspansję w Polsce. Marka specjalizująca się w naturalnych pielęgnacyjnych kosmetykach i akcesoriach SPA otworzy 31 lipca br. dwa nowe sklepy w Czeladzi w centrum handlowym M1 oraz w Inowrocławiu w Galerii Solnej.

–  Rituals wyróżnia się atrakcyjnym konceptem oraz ofertą. To cała idea holistycznego dbania o własne samopoczucie, którą widać także w aranżacji salonów. Ich niepowtarzalna atmosfera oddziałuje na wiele zmysłów klientów, dlatego tak chętnie odwiedzają sklepy Rituals w zarządzanych przez nas centrach handlowych. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Inowrocławia i Czeladzi także poczują klimat tego miejsca. Właśnie tak było w innych naszych obiektach, gdzie obecna jest marka  – komentuje Adam Kłos, Asset Manager w EPP, firmie zarządzającej centrami handlowymi.

Pierwszych 50 klientów, którzy zrobią zakupy w jednym z dwóch salonów, otrzyma upominek od marki – torby z produktami. Szereg produktów dostępnych będzie w promocyjnych cenach.   

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. ma ich już 50. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

Czytaj także: Rituals Cosmetics przeznaczy miliardy euro na ochronę środowiska

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 3 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w ponad 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 15:51