StoryEditor
Handel
30.05.2022 00:00

Teresa Stachnio, Just Buy It Distribution: Klienci wręcz zmuszają nas, detalistów do skrupulatnego sprawdzania marek [FBK 2022]

Jeżeli będzie coraz więcej klientów skoncentrowanych na ekologii oraz marek, którym będzie zależało na rzetelnym sprostaniu tym oczekiwaniom, to na półkach drogerii też będzie tych produktów znacznie więcej – mówiła Teresa Stachnio, dyrektor kategorii Beauty Care, Just Buy It Distribution, podczas 10. Forum Branży Kosmetycznej na Retail Trends 2022.

Teresa Stachnio wzięła udział w debacie pt. „Wiodące trendy na rynku kosmetycznym. Nurt eko, zrównoważony rozwój, nowości, relacje z konsumentami, partnerstwo na linii dostawca-handel” i powiedziała, że starsi konsumenci nie zwracają uwagi na to, czy kosmetyki jest ekologiczny i naturalny, dla nich najważniejsza jest cena i jakość.

Starsi klienci są w stanie zapłacić za jakość kosmetyków odpowiednio więcej, ale to, czy jest on ekologiczny, nie ma dla nich większego znaczenia. Jednak inne pokolenia, już 40 plus czy 30 plus, a młodzi ludzie w szczególności, bezwzględnie przestrzegają zasad bycia eko. Sprawdzają każdy produkt pod kątem rzetelności w deklaracjach ekologicznych. Bardzo często zmuszają nas, detalistów do skrupulatnego sprawdzania marek i wykrywania potencjalnych niespójności – mówiła Teresa Stachnio, dyrektor kategorii Beauty Care, Just Buy It Distribution, a także detalistka od lat prowadząca własny biznes, podczas Forum Branży Kosmetycznej 2022.

Teresa Stachnio dodała również, że detaliści zwracają uwagę na bardzo wiele elementów, decydując się na wprowadzenie produktu do swojej oferty. Przede wszystkim istotne jest, czy oferta jest spójna. Liczy się sam producent, składniki, pochodzenie komponentów, opakowanie jest równie istotne i musi być zgodne z dzisiejszymi zasadami proekologicznymi. Jak podkreśliła, współcześni konsumenci są coraz bardziej świadomi i wolą mieć na półce kilka sprawdzonych kosmetyków, do których są przekonani niż posiadać całą rzeszę produktów w plastikowych opakowaniach, które szkodzą planecie.

My jako detaliści, jeżeli chcemy trwać, to jesteśmy wręcz zmuszeni do umieszczania na swoich półkach kosmetyków wyjątkowych i takich, które są bezpieczne dla planety, a ich opakowania są biodegradowalne. Przetrwają ci, którzy znajdą swoją niszę i tak zaprezentują kosmetyki na półce oraz przedstawią je marketingowo w taki sposób, że nikt nie będzie miała wątpliwości, jaki to jest produkt i nie będzie już musiał sprawdzać deklaracji producenta – mówiła Teresa Stachnio, dyrektor kategorii Beauty Care, Just Buy It Distribution podczas Forum Branży Kosmetycznej 2022.

10. Forum Branży Kosmetycznej odbyło  się w ramach Retail Trends 2022, konferencji łączącej producentów i handel z sektora food i kosmetycznego.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
30.04.2024 15:45
Hebe wreszcie w warszawskiej Galerii Mokotów
Hebe w Westfield Mokotów, WarszawaHebe
Hebe dołączyło do najemców jednej z najpopularniejszych galerii handlowych w Warszawie. W Westfield Mokotów, znanej jako Galeria Mokotów, sieć drogeryjna otworzyła swój sklep w wersji ze strefą dermokosmetyczną.

Hebe ma kolejną drogerię na mapie kraju. Nowa placówka została otwarta w jednej z najpopularniejszych galerii handlowych w Warszawie Westfield Mokotów, znanej bardziej pod używaną powszechnie nazwą Galeria Mokotów. To centrum handlowe w sercu modnej dzielnicy biznesowej i mieszkaniowej. Od lat mają tu swoje sklepy drogerie i perfumerie: Douglas, Sephora, Super-Pharm, Rossmann, Kontigo, Quality Missala To tu otworzyły swoje luksusowe butiki marki Jo Malone oraz Guerlain. Sklepy firmowe prowadzi wiele znanych marek kosmetycznych, jak Inglot, Kiehl’s i wiele innych.

Hebe w Westfield Mokotów, tak jak wszystkie drogerie sieci, jest urządzona zgodnie z jej standardami i oferuje produkty ze wszystkich kluczowych kategorii. Zarazem jest to sklep z wydzieloną, osobną strefą dermokosmetyczną, którą posiadają wybrane drogerie Hebe. Taki asortyment oferuje również Hebe w warszawskich Złotych Tarasach. 

Według naszych wyliczeń Hebe ma obecnie w Polsce, włącznie z drogerią w Westfield Mokotów, 353 drogerie, w tym ponad 40 w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
29.04.2024 13:33
Sifted: Vinted osiąga pierwszy raz rentowność i odnotowuje 61 proc. wzrost przychodów
Vinted to jeden z najpopularniejszych serwisów sprzedaży towarów używanych.Canva/Vinted
Vinted, litewski startup, który stał się jednym z najbardziej znanych w Europie rynków artykułów używanych, po raz pierwszy osiągnął rentowność. W swoim raporcie rocznym firma podaje, że jej przychody w 2023 r. osiągnęły poziom 596,3 milionów euro, co oznacza wzrost o 61 proc. rok do roku. Odnotowała również zysk netto w wysokości 17,8 milionów euro w 2023 r., w porównaniu ze stratą netto w wysokości 20,4 milionów euro w 2022 r. Skorygowana EBITDA wyniosła 76,6 milionów euro.

Startup z siedzibą w Wilnie jest wspierany przez jedne z wiodących na świecie firm ventrure capital, w tym Accel, Lightspeed, EQT i Insight Partners. Według portalu Dealroom, Vinted zebrał łącznie 532 miliony dolarów, a według ostatecznych obliczeń jego wartość wyniosła 4,1 miliarda euro. Na koniec 2023 roku zabezpieczył także kredyt odnawialny w wysokości 50 mln euro od BNP Paribas i ING Bank na potencjalne przyszłe możliwości inwestycyjne lub ekspansję, w tym fuzje i przejęcia. Wiele osób spekuluje, że Vinted może być na dobrej drodze do debiutu giełdowego: w wywiadzie dla portalu Sifted rok temu Thomas Plantenga, dyrektor generalny firmy, powiedział, że skalowalność biznesu jest już gotowa do pierwszej emisji akcji, ale wystawienie spółki na giełdzie nie jest pierwszym priorytetem.

Vinted jest obecny na kilkudziesięciu rynkach w Europie i Ameryce Północnej. W zeszłym roku rozszerzyła swoją działalność na Danię, Finlandię i Rumunię. Po przejęciu w 2022 r. projektantki specjalizującej się w używaniu odzieży Rebelle, wkroczyła także na rynek mody luksusowej i opracowała usługę sprawdzającą, czy luksusowe produkty są oryginalne. Vinted rozwija także swoją usługę wysyłkową Vinted Go. W tym roku będzie nadal intensywnie inwestować w tę usługę, szczególnie we Francji, Belgii i Holandii – napisano w oświadczeniu. W 2023 r. średnia miesięczna liczba pracowników wzrosła o jedną trzecią do 1743, przy czym większość była zatrudniona na Litwie. Dziś firma zatrudnia ponad 2000 osób.

Vinted, platforma internetowa pierwotnie przeznaczona dla osób prywatnych, niezamierzanie stała się popularnym kanałem sprzedaży dla konsultantek z firm marketingu wielopoziomowego (MLM). Te przedstawicielki wykorzystują Vinted do dystrybucji kosmetyków, co jest szczególnie widoczne w przypadku produktów z premii czy prowizji otrzymanych w ramach ich działalności. Ponadto, pracownicy drogerii i perfumerii również korzystają z Vinted do sprzedaży markowych kosmetyków, które zdobyli jako benefity pracownicze. Dzięki temu, kupujący na Vinted mogą znaleźć produkty wysokiej jakości po niższych cenach, co czyni platformę atrakcyjną zarówno dla sprzedających, jak i kupujących, mimo że pierwotnie nie była ona przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej. Na platformie znajdują się obecnie dziesiątki tysięcy ofert z kategorii urodowej.

Czytaj także: Vinted: re-commerce rośnie — ponad 45 proc. Polaków od ponad 4 lat kupuje z drugiej ręki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. maj 2024 02:18