REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

RAPORTY I ANALIZY

 

2 sierpnia 2019, 12:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Obok Chorwacji i Niemiec, Polska odnotowała najwyższy wzrost w handlu detalicznym w czerwcu

Obok Chorwacji i Niemiec, Polska odnotowała najwyższy wzrost w handlu detalicznym w czerwcu (fot. Adobe)

Polska znalazła się na liście krajów, w których odnotowano największy wzrost sprzedaży detalicznej - w porównaniu do maja br. sprzedaż wzrosła o 2,8 proc. Natomiast w państwach ze strefy euro wzrosła w czerwcu o 1,1 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a w całej Unii Europejskiej wzrost wynosił 1,2 proc.

REKLAMA

Eurostat, unijny urząd statystyczny poinformował również, że w ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu o 2,6 proc. w strefie euro i o 2,8 proc. w całej UE.

W strefie euro w czerwcu 2019 r., w porównaniu z majem 2019 r. wolumen handlu detalicznego wzrósł o 1,6 proc. w przypadku paliw samochodowych, o 1,2 proc. w przypadku żywności, napojów i tytoniu oraz o 1,1 proc. w przypadku produktów nieżywnościowych.

We wszystkich krajach Unii Europejskiej wartość sprzedaży detalicznej wzrosła o 1,7 proc. w przypadku paliw samochodowych, o 1,3 proc. w przypadku produktów nieżywnościowych oraz o 1,0 proc. w przypadku żywności, napojów i tytoń.

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost całkowitego wolumenu handlu detalicznego zarejestrowano w Chorwacji (+ 6,8 proc.), Niemczech (+ 3,5 proc.) i Polsce (+ 2,8 proc.). Największe spadki zaobserwowano w Portugalii (- 0,9 proc.), Irlandii (- 0,8 proc.) i Słowenii (- 0,5 proc.).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony