HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

14 stycznia 2022, 14:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W niektórych aptekach Ziko farmaceuci mogą już szczepić nie tylko przeciwko COVID-19, ale również przeciwko grypie

W niektórych aptekach Ziko farmaceuci mogą już szczepić nie tylko przeciwko COVID-19, ale również przeciwko grypie (fot. materiały prasowe )

Sieć Ziko zapowiada bezpłatne szczepienia przeciw grypie w całej Polsce. Na razie usługa jest dostępna w dwóch aptekach w Krakowie.

Ziko Apteki od wczoraj, czyli od 13 stycznia 2022 roku wykonują usługę szczepień przeciwko grypie. Na razie w dwóch placówkach w Krakowie – na os. Jagiellońskim oraz na ul. Aleksandry. Jednak sieć zapowiada, że już niebawem kilkadziesiąt punktów szczepień Ziko Apteka, zlokalizowanych w całej Polsce, w których aktualnie prowadzone są szczepienia przeciwko Covid-19, będzie w pełni gotowych do szczepienia przeciwko grypie.

O rozpoczęciu szczepień przeciwko grypie poinformowały też apteki Dr.Max. Ta sieć również szczepi na razie w dwóch aptekach.

Apteki uruchamiają usługę na mocy rozporządzenia, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw w dniu 10 stycznia 2022 roku, i które weszło weszły w życie dzień później. Wprowadza ono nowe regulacje dotyczące przeprowadzenia szczepień przeciwko grypie w aptekach. Dzięki temu farmaceuci mogą już szczepić nie tylko przeciwko COVID-19, ale również przeciwko grypie.

Szczepienia na grypę w aptekach są dostępne dla osób powyżej 18 roku życia (dlatego osoba zgłaszająca się na szczepienie powinna posiadać dokument tożsamości umożliwiający potwierdzenie daty urodzenia). Odbywają się bez skierowania – z pominięciem systemu e-rejestracji. Termin szczepienia wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem.

W aptekach Ziko do szczepień wykorzystywane są preparaty Vaxigrip Tetra lub Influvac Tetra. Pacjenci nie ponoszą kosztów szczepionki ani usługi. Po szczepieniu otrzymają wpis do e-karty szczepień (w elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta).

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy mierzymy się z pandemią, a szpitale i przychodnie są obłożone chorymi na COVID-19, brakuje miejsc, gdzie pacjent może otrzymać poradę zdrowotną w drobnej dolegliwości, czy właśnie wykonać szczepienie. Dlatego podejmujemy szybkie działania w celu przyłączenia jak największej liczby Ziko Aptek do programu szczepień – mówi Beata Kmieć, prezes Ziko Apteka.

Szczepienia wykonywane są w aptekach przez magistrów farmacji, którzy uzyskali określone kwalifikacje. Odbywają się w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony