REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

12 stycznia 2022, 13:29wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od wtorku 11 stycznia obowiązują już wszystkie niezbędne akty wykonawcze określające kwalifikacje farmaceutów szczepiących przeciw grypie oraz wymogi lokalowe aptek

Od wtorku 11 stycznia obowiązują już wszystkie niezbędne akty wykonawcze określające kwalifikacje farmaceutów szczepiących przeciw grypie oraz wymogi lokalowe aptek (fot. shutterstock)

W dwóch placówkach należących do franczyzobiorców sieci Dr.Max – w Piekarach i w Pucku – zaszczepieni zostali pierwsi pacjenci, którzy zgłosili się na szczepienie przeciwko grypie. Wykonie usługi było możliwe dzięki temu, że we wtorek 11 stycznia weszło w życie ostatnie z rozporządzeń, które umożliwia wykonywanie szczepień przeciw grypie sezonowej w aptekach.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

We wtorek 11 stycznia 2022 roku weszło w życie ostatnie z rozporządzeń, które umożliwia wykonywanie szczepień przeciw grypie sezonowej w aptekach. Tym samym został rozszerzony katalog usług farmaceutycznych.

 – Czekało na to wielu farmaceutów w kraju. Od wtorku obowiązują już wszystkie niezbędne akty wykonawcze określające kwalifikacje farmaceutów szczepiących przeciw grypie oraz wymogi lokalowe aptek – podkreśla Tomasz Kaczmarek, dyrektor operacyjny sieci franczyzowej Dr.Max.

Apteki, które się wcześniej do tego przygotowały już od wczoraj obsługują pacjentów, zgłaszających się na szczepienie przeciwko grypie. Wśród nich są też dwie placówki franczyzowe w Piekarach i w Pucku, należące do sieci Dr.Max.

Apteki uczestniczące w sieci franczyzowej od dawna były przygotowane do przeprowadzenia szczepień, a farmaceuci odpowiednio przeszkoleni, kwestie logistyczne i organizacyjne zostały przeprowadzone bardzo szybko, pierwsi pacjenci zostali zaszczepieni wczoraj około godziny 12.00 – poinformował Michał Morek, kierownik Działu Opieki Farmaceutycznej sieci franczyzowej Dr.Max.

Dodał, że sieć franczyzowa Dr. Max jako jedna z pierwszych w Polsce osiągnęła pełną gotowość do szczepień
na grypę. Z dużym wyprzedzeniem zweryfikowano i utworzono listy aptek, które z powodów lokalowych i organizacyjnych mogłyby najszybciej przygotować się do rozpoczęcia szczepień.

Przypomnijmy, że jedna z aptek franczyzowych Dr. Max była też pierwszą placówką, w której wykonano szczepienie przeciwko COVID-19, o czym wiadomoscikosetyczne.pl pisały w tekście Ruszyły szczepienia w aptekach. W sumie do końca 2021 roku apteki Dr. Max podały 67 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Szczepienia były realizowane w 109 placówkach franczyzowych przez 213 farmaceutów. Natomiast farmaceuci w całej Polsce, z różnych aptek sieciowych i niesieciowych zaszczepili już ponad 1 milion pacjentów.

Czytaj też: 2021 rok zmienił branżę farmaceutyczną w Polsce [BADANIE]

Na szczepienie przeciwko grypie w aptece nie trzeba się umawiać, zapisywać czy specjalnie przygotowywać. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony