REKLAMAWebinar EKO_obejrzyj nagrane_baner glowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

20 kwietnia 2021, 15:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Aplikacja Mój Farmaceuta Dr.Max umożliwia konsultacje z farmaceutą poprzez czat

Aplikacja Mój Farmaceuta Dr.Max umożliwia konsultacje z farmaceutą poprzez czat (fot. materiały prasowe )

Na rynku pojawiła się aplikacja mobilna Mój Farmaceuta Dr.Max. Zapewnia ona dostęp do informacji o przyjmowanych lekach i możliwość kontroli ich prawidłowego przyjmowania, historię używanych i zakupionych leków zebraną w Domową apteczkę, a także stały kontakt z farmaceutą poprzez czat.

REKLAMAWebinar EKO_obejrzyj nagranie_baner w artykule

W aplikacji Mój Farmaceuta Dr.Max pacjenci znajdą m.in. aktualne wersje ulotek leków z informacjami o dawkowaniu i składzie oraz działaniach niepożądanych. Daje ona także możliwość ustawienia automatycznego powiadomienia o konieczności zażycia przepisanego leku lub podania antybiotyku dziecku.

Mój Farmaceuta Dr.Max to jednak przede wszystkim innowacyjne podejście do doradztwa farmaceutycznego w Polsce. Aplikacja ma bowiem wbudowaną funkcję Porady farmaceutycznej, będącą czatem z Farmaceutą.

– W dobie pandemii kontakt pacjenta z farmaceutą i poradnictwo świadczone praktycznie natychmiast, to rzecz nie do przecenienia. Po zainstalowaniu aplikacji pacjent uzyskuje bezpłatny dostęp do konsultacji poprzez czat bez wychodzenia z domu, a zespół doświadczonych magistrów farmacji – praktyków – służy wiedzą i fachową poradą – wyjaśnia Anita Jeglińska, mgr farmacji, koordynator zespołu farmaceutów obsługujących czat w ramach aplikacji.

Zapewnia też, że w szczególnych przypadkach, wymagających szerszej diagnostyki i konsultacji, pacjent kierowany jest do lekarza.

– Natomiast farmaceutę na czacie można poprosić m.in. o zweryfikowanie ilości antybiotyku podawanego dziecku czy poradę na temat krępującego problemu, o którym pacjent wstydzi się rozmawiać podczas wizyty w aptece. Jest to kolejny poziom wspierania naszych pacjentów w bezpiecznej farmakoterapii, również w weekendy i święta – podkreśla koordynatorka.

Specjalna funkcja aplikacji umożliwia też odebranie notatek przesłanych pacjentowi przez farmaceutę podczas wizyty w aptece, a dotyczących sprzedanych preparatów. Mogą one dotyczyć np. zażywania leku o konkretnej porze dnia czy konieczności unikania niektórych pokarmów podczas leczenia.

– W aplikacji można też sprawdzać historię zakupów, co pozwoli na jeszcze lepsze zaopiekowanie się pacjentem w aptece np. dopasowanie leku na przeziębienie, do pozostałych preparatów przyjmowanych przez pacjenta, tak by uniknąć niekorzystnych działań lub zażywania podobnych preparatów – wyjaśnia Anita Jeglińska.

Z poziomu aplikacji można również znaleźć najbliższe placówki Dr.Max wraz z informacjami o ich godzinach otwarcia i numerem telefonu. Natomiast w Bazie Wiedzy znalazły się artykuły o tematyce związanej z farmacją, medycyną oraz urodą.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem operacyjnym Android i iOS. Dotychczas pobrano ją 5 tys. razy.

Jak wynika z analiz PWC blisko 60 proc. pacjentów w Europie Środkowo-Wschodniej jest gotowych korzystać z rozwiązań telemedycznych. Analitycy rynku są też przekonani, że nowinek technologicznych w ochronie zdrowia będzie coraz więcej. Rozwój takich usług przyspieszyła bowiem panująca pandemia.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~STINF 2 miesiąc temu

  Aplikacja beznadziejna. Aplikacja ma problemy z odczytem kodu paskowego a BRAK MOŻLIWOŚCI wprowadzenia kodu ręcznie . Nie da się przeinstalować aplikacji bo już jest powiązana z e-mailem. Nie każdy ma smartfon, brak wersji na PC. Bez aplikacji apteka nie daje zniżek dla klientów.

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~STINF 1 miesiąc temu

  Aplikacja beznadziejna. Aplikacja ma problemy z odczytem kodu paskowego a BRAK MOŻLIWOŚCI wprowadzenia kodu ręcznie . Nie da się przeinstalować aplikacji bo już jest powiązana z e-mailem. Nie każdy ma smartfon, brak wersji na PC. Bez aplikacji apteka nie daje zniżek dla klientów.

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony