REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Piotr Sucharski, prezes zarządu Neuca

Piotr Sucharski, prezes zarządu Neuca (źróło: Neuca, raport roczny 2019 )

W najbardziej zaawansowanych programach firmy Neuca – Partner+, Partner oraz IPRA – na koniec marca 2020 r. uczestniczyło 2477 aptek (28 proc. aptek niezależnych działających w Polsce) czyli o ponad 200 więcej niż na początku tego roku.

REKLAMAForum Branży Kosmetycznej (belka w artykułach) 4-31.08.2020 r.

Grupa Neuca w pierwszym kwartale 2020 r. funkcjonowała w szczególnym otoczeniu rynkowym. Zagrożenie związane z COVID-19 doprowadziło do bezprecedensowych zakupów farmaceutyków i wyrobów medycznych, co przełożyło się na 16 proc. wzrost wartości rynku hurtu aptecznego w pierwszym kwartale 2020. W tym czasie Neuca umocniła pozycję lidera, osiągając 30,8 proc. udziałów w rynku, czyli o 1,9 pkt proc. więcej niż przed rokiem – czytamy w komunikacie firmy.

W segmencie aptek niezależnych udziały spółki osiągnęły 34 proc. w pierwszym kwartale 2020 r. w porównaniu do 31,7 proc. w analogicznym okresie ubiegłego roku. W efekcie Neuca w pierwszym kwartale 2020 zwiększyła przychody ze sprzedaży o 23 proc. do ponad 2,6 mld zł. Wysoka dynamika sprzedaży była w dużej mierze efektem ponadprzeciętnego zainteresowania farmaceutykami i wyrobami medycznymi pod koniec lutego oraz w marcu.

Równolegle spółka rozwijała ofertę programów partnerskich kierowaną do aptek. W najbardziej zaawansowanych programach Partner+, Partner oraz IPRA na koniec marca 2020 r. uczestniczyło 2477 aptek (28 proc. aptek niezależnych działających w Polsce) czyli o ponad 200 więcej niż na początku tego roku.

Głównym obszarem działalności grupy Neuca jest hurtowa sprzedaż produktów farmaceutycznych do aptek. Pozostała działalność obejmuje: sprzedaż hurtową farmaceutyków skierowaną do szpitali, produkty farmaceutyczne pod własną marką, własne programy partnerskie dla aptek, usługi reklamowe i marketingowe oferowane podmiotom rynku farmaceutycznego, podstawową opiekę zdrowotną w ramach prowadzonych przychodni lekarskich, telemedycynę, badania kliniczne.

W skład grupy wchodzą 43 spółki (Neuca, 39 spółek zależnych i 3 spółki stowarzyszone), które zatrudniają około 3,6 tys. osób.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony