REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v2

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

E-COMMERCE

 

18 sierpnia 2021, 10:42wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Więcej transakcji online to też więcej zwrotów.

Więcej transakcji online to też więcej zwrotów. (fot. Shutterstock)

Rozwój zakupów przez internet niesie za sobą wiele zmian wynikających z rozwoju tej formy zakupów. Więcej transakcji to więcej zwrotów, które trzeba obsłużyć. Jeden z największych na świecie operatorów logistyki kontraktowej opublikował wyniki badania dotyczącego trendów w e-commerce oraz w zwrotach. 

Badanie GXO przedstawia trendy w zwyczajach zakupowych konsumentów i zachowaniach detalistów oraz zależności między rozwojem e-commerce a większą liczbą zwrotów. 

Kluczowe wnioski płynące z badania to fakt, że ciągu ostatnich 12 miesięcy 36 proc. detalistów stwierdziło wzrost liczby zwrotów online, a 37 proc. przyznało, że zwroty zwiększyły ich koszty operacyjne. 

Z badania wynika, że aż 35 proc. towarów kupionych online jest zwracanych. Przewiduje się, że zapotrzebowanie na usługi logistyki zwrotów wzrośnie. Krajowa Federacja Handlu Detalicznego (NRF) prognozuje, że wydatki w tym obszarze wzrosną do 604 mld dolarów do 2025 roku. 

Dane pokazuję również, że 72 proc. detalistów inwestuje w procesy zarządzania zwrotami. Ponad jedna czwarta z nich zainwestowała ostatnio w dodatkową powierzchnię magazynową, a 57 proc. konsumentów twierdzi, że posiadanie zrównoważonego programu zwrotów jest ważnym czynnikiem podejmowania decyzji przy dokonywaniu zakupów online.

GXO prowadzi działalność w Polsce od 2006 roku w 12 centrach logistycznych na terenie całego kraju. Zatrudniając ponad 1 500 pracowników, na powierzchni magazynowej liczącej blisko 500 000 mkw., dostarcza szeroki zakres usług logistycznych takich jak: e-commerce, co packing, magazynowanie, kompletacja, logistyka zwrotów. Współpracuje z takimi markami jak Atlas for Men, Avon, Castorama Polska, Intermarche, Kellogg ‘s. 

Przedstawione wnioski pochodzą głównie z dwóch badań zleconych przez GXO i przeprowadzonych przez Statista. Dane dotyczące detalistów zostały zebrane od 360 respondentów reprezentujących firmy różnej wielkości w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Dane konsumenckie pochodzą od około 4,000 respondentów z różnych grup demograficznych. Wyniki zostały uzupełnione o wewnętrzne dane GXO oraz informacje kontekstowe ze źródeł zewnętrznych. 
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony