REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

E-COMMERCE

 

30 listopada 2021, 14:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Tegoroczne zakupy z okazji czarnego piątku okazały się wręcz rekordowe

Tegoroczne zakupy z okazji czarnego piątku okazały się wręcz rekordowe (fot. Shutterstock)

W czasie Black Friday i Cyber Monday czyli czterech dni - użytkownicy wykonali BLIKIEM prawie 11 mln milionów transakcji o wartości blisko 1,6 mld zł. Najwięcej operacji dotyczyło zakupów online – 8,8 mln transakcji, o wartości 1,2 mld zł. Okres czarnych wyprzedaży w tym roku był pomyślny dla całego handlu.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Najwięcej wszystkich transakcji wykonano 26 listopada czyli w Czarny Piątek i był to rekord BLIKA. Jednego dnia zrealizowano prawie 3,2 mln transakcji. 

26 listopada br. użytkownicy zrobili w sieci zakupy ponad 2,5 mln razy, za kwotę 404 mln zł (rok wcześniej było to 300 mln). Kolejne dwa dni były również intensywne zakupowo – w sobotę odnotowano 1,8 mln transakcji, a w niedzielę aż 2,2 mln. Poniedziałek – czyli Cyber Monday, było ich prawie 2,3 mln.

Od początku tego roku obserwujemy duży wzrost liczby transakcji w tradycyjnych terminalach, w ten handlowy weekend było ich aż 1,3 mln, część z nich to już także transakcje zbliżeniowe, które na początku listopada stały się dostępne w 6. Bankach – mówi Monika Król, wiceprezes zarządu Polskiego Standardu Płatności.

Przeczytaj również: Coraz dłuższe promocje z okazji czarnego piątku

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony