REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

HANDEL

PRAWO

 

2 listopada 2020, 11:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot.materiały prasowe)

Biedronka zapłaci karę za hasło „zawsze niskie ceny” umieszczone przy półce z produktami leczniczymi. Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny uznał to za naruszenie zapisów Prawa farmaceutycznego, które mówią, że zakazana jest reklama placówek obrotu pozaaptecznego i ich działalności odnosząca się do produktów leczniczych lub wyrobów medycznych – podał portal mgr.farm.

Zgodnie z art. 94a ust. 1a Prawa farmaceutycznego, zakazana jest reklama placówek obrotu pozaaptecznego i ich działalności odnosząca się do produktów leczniczych lub wyrobów medycznych. Inspektor, który przeprowadził w sierpniu br. kontrolę w sklepie Biedronka  uznał, że informacja o cenach leków, umieszczanych na listwach cenowych tzw. podkładach cenowych, opatrzonych hasłem „Zawsze niskie ceny”, stanowi zachętę ich do zakupu w niskiej cenie. Narusza tym sposobem wspomniany 94a ust. 1a Prawa farmaceutycznego – podaje portal mgr.farm.

Zgodnie z decyzją Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego Biedronka została ukarana grzywną w wysokości 1000 zł.

„Zawsze niskie ceny” jest hasłem standardowym sklepów i dotyczy całego asortymentu sieci Biedronka.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony