wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
E.Leclerc to grupa 46 autonomicznie zarządzanych przez ich właścicieli sklepów (supermarkety i hipermarkety) znajdujących się w 41 miastach na terenie całej Polski. 18 z nich realizuje też zakupy online

E.Leclerc to grupa 46 autonomicznie zarządzanych przez ich właścicieli sklepów (supermarkety i hipermarkety) znajdujących się w 41 miastach na terenie całej Polski. 18 z nich realizuje też zakupy online (fot. shutterstock)

W sklepach E.Leclerc coraz więcej produktów kosmetycznych i higienicznych to asortyment z oznaczeniem bio i eko. Natomiast kierując się wyborem dostawców, sieć zwraca uwagę na ich zaangażowanie w działania mające na celu ochronę środowiska i budowanie świadomości ekologicznej – mówi Patrycja Sienkiewicz-Nowak, dyrektor handlu i marketingu sieci E.Leclerc.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Największą kategorią z grupy produktów kosmetycznych w sieci E.Lecerc są linie do pielęgnacji ciała. Ich sprzedaż najmocniej urosła w 2020 roku, w związku z wybuchem pandemii COVID-19, kiedy to klienci ograniczali liczbę odwiedzanych placówek handlowych i starali się całe zakupy – spożywcze i kosmetyczne – robić w jednym miejscu. W porównaniu z tymi wzrostami, 2021 rok nie był już tak spektakularny jeśli chodzi o wielkość sprzedaży. Mimo to sieć poszerzyła grono dostawców i marek.

– Strategią E.Leclerc jest posiadanie jak najszerszej oferty. Chcemy, aby w naszych sklepach można było zaopatrzyć się zarówno w produkty podstawowe, ale także w kosmetyki bardziej specjalistyczne, przeznaczone dla grupy klientów o większych wymaganiach – mówi Patrycja Sienkiewicz-Nowak, dyrektor handlu i marketingu sieci E.Leclerc.

Z uwagi na format sklepów (hipermarkety i supermarkety), największe udziały w sprzedaży za 2021 rok mają podstawowe produkty higieniczne, czyli papier toaletowy oraz ręczniki papierowe. Kolejne miejsca należą do płynów do naczyń i proszków do prania. W kategoriach typowo kosmetycznych na pierwszym miejscu uplasowały się dezodoranty. To nie zatrzymuje jednak sieci w rozwoju asortymentu kosmetycznego.

– E.Leclerc stawia na różnorodny i bogaty asortyment. Dotyczy to produktów markowych jak i marek własnych. Obserwujemy trendy i reagujemy na potrzeby rynku. W odpowiedzi na nie wzbogacamy np. ofertę produktów bio-certyfikowanych czy naszych importowanych marek. Te ostatnie to produkty doskonałej jakości w rozsądnych cenach – co ma znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy wskaźnik inflacji wciąż rośnie – mówi nasza rozmówczyni.

Na półkach sklepów należących do sieci E.Leclerc pojawia się coraz więcej produktów z kategorii bio i eko.

– Kierując się wyborem dostawców, zwracamy uwagę na ich zaangażowanie w działania mające na celu ochronę środowiska i budowanie świadomości ekologicznej – podkreśla Patrycja Sienkiewicz-Nowak.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony