wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W galeriach i centach handlowych działają obecnie jedynie sklepy zaspokajające podstawowe potrzeby. Zwykle są to najemcy z branży spożywczej, drogerie (bez perfumerii i marek makijażowych) oraz apteki

W galeriach i centach handlowych działają obecnie jedynie sklepy zaspokajające podstawowe potrzeby. Zwykle są to najemcy z branży spożywczej, drogerie (bez perfumerii i marek makijażowych) oraz apteki (fot. pixaby)

PRCH, organizacja zrzeszająca 133 właścicieli i zarządców centrów handlowych, zaleciła im odroczenie pobierania czynszów od najemców, którzy nie mogą prowadzić swoich biznesów w związku z rozporządzeniem wydanym przez Ministerstwo Zdrowia. Okres bezczynszowy miałby się zacząć 1 kwietnia i trwać przez cały czas zamknięcia sklepu.  

REKLAMADIW Group - belka w artykułach Perły - 15-22.09.2020

PRCH wydała oświadczenie, że właściciele i zarządcy 133 nieruchomości handlowo-rozrywkowych zrzeszonych w PRCH bezzwłocznie zrealizowali rozporządzenia wydane przez Ministerstwo Zdrowia i ograniczyli działanie centrów handlowych do sklepów zaspokajających podstawowe potrzeby.

- Wszyscy operatorzy sektora centrów handlowych (najemcy, właściciele, kierownicy i usługodawcy, a także wszyscy ich pracownicy) rozumieją tę decyzję dotyczącą zdrowia publicznego. Wszystkie możliwe środki zostały wdrożone w celu zagwarantowania bezpiecznego dostępu do tych sklepów, które w centrach handlowych pozostały otwarte. Zadbaliśmy o to, aby dostęp ten był możliwy w jak najbezpieczniejszych warunkach dla klientów, a także pracowników przebywających w obiekcie - czytamy w oświadczeniu PRCH.

W takiej sytuacji, która jest równoznaczna z niemal całkowitym zaprzestaniem działalności, cały sektor jest mocno dotknięty barkiem wpływów. Dlatego PRCH zalecił swoim członkom zawieszenie pobierania czynszów od najemców:

- Zalecamy wynajmującym odroczenie pobierania czynszów od 1 kwietnia i podczas całego zamknięcia rozważanego najemcy - napisała organizacja.

Jednocześnie wezwała rząd do natychmiastowego wdrożenia środków zapobiegawczych oraz odpowiednich regulacji, które wesprą wszystkich zaangażowanych w działalność centrów handlowych w Polsce (o czyn pisaliśmy TUTAJ).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony