REKLAMA

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Coppertone będzie piątą marką Beiersdorfa w segmencie pielęgnacji skóry

Coppertone będzie piątą marką Beiersdorfa w segmencie pielęgnacji skóry (fot. FB Coppertone)

Beiersdorf zawarł ostateczną umowę na zakup amerykańskiej marki Suncourt Coppertone od Bayer za 550 milionów dolarów. Dzięki tak znacznemu rozszerzeniu portfolio Beiersdorf umacnia swoją działalność w Ameryce Północnej - największym na świecie rynku ochrony przeciwsłonecznej.

REKLAMA

Beiersdorf wzmacnia swoją pozycję jako eksperta w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej. Coppertone stanie się piątą marką w portfolio produktów niemieckiego giganta beauty w segmencie pielęgnacji skóry w Ameryce Północnej, obok Nivea, Eucerin, Aquaphor i La Prairie.

Założona w 1944 roku Coppertone była pierwszą marką produktów do opalania na rynku amerykańskim. Siedziba firmy znajduje się w Whippany,w stanie New Jersey i jest obecna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach. Marka wygenerowała sprzedaż w wysokości 213 milionów dolarów w 2018 roku.

Beiersdorf przejmie globalne prawa do produktów Coppertone i około 450 pracowników marek w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach, w tym sprzedaż i marketing, badania i rozwój oraz inne, a także zakład produkcyjny w Cleveland, w stanie Tennessee. Transakcja ma zostać zamknięta w trzecim kwartale 2019 roku pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym zatwierdzenia przez organy ochrony konkurencji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony