REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Prawo i finanse

 

5 listopada 2020, 15:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Estee Lauder Companies ze spadkiem sprzedaży kosmetyków, zwłaszcza kolorowych. Pielęgnacja skóry radzi sobie lepiej

Estee Lauder Companies ze spadkiem sprzedaży kosmetyków, zwłaszcza kolorowych. Pielęgnacja skóry radzi sobie lepiej (fot. FB Estee Lauder)

Firma Estee Lauder Companies ogłosiła swoje wyniki za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2021. W ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 września 2020 r., amerykański gigant sektora urody odnotował spadek sprzedaży o 9 procent, do 3,56 miliarda dolarów.

Amerykański koncern przypisywał spadek czasowym zamknięciom sklepów, niższemu natężeniu ruchu pieszego w wyniku środków dystansowania społecznego oraz konieczności pobytu w domu i spadku sprzedaży w travel retail. Zyski spadły do 523 mln dolarów w porównaniu z 595 mln dolarów w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

Jednak w podziale na kategorie widać, że sprzedaż produktów do pielęgnacji skóry i włosów okazała się bardziej odporna niż produkty do makijażu i zapachy. Pielęgnacja skóry wzrosła o 10 procent, podczas gdy sprzedaż produktów do pielęgnacji włosów pozostała na niezmienionym poziomie. Z drugiej strony makijaż i zapachy spadły odpowiednio o 32 proc. i 12 proc.

Dyrektor generalny i prezes Fabrizio Freda powiedział jednak, że pojawiły się oznaki ożywienia dzięki silnemu wzrostowi sprzedaży internetowej, innowacjom w pielęgnacji skóry i odbiciu rynku chińskiego.

- Cieszymy się z lepszego niż oczekiwano początku naszego roku podatkowego w tym trudnym momencie, gdy społeczność globalna nadal zmaga się z COVID-19 - skomentował. - Zapewniliśmy znaczącą poprawę wzrostu sprzedaży netto w każdej kategorii produktów, napędzaną postępem na całym świecie. Azja / Pacyfik ponownie odnotowały dwucyfrowy wzrost rok do roku, zwłaszcza w Chinach kontynentalnych. 

Utrzymujący się kryzys COVID-19 nadal wpływa na sprzedaż kosmetyków, nie tylko ze względu na zamykanie sklepów. Koncern Estee Lauder poinformował, że 20 proc. sklepów zostało zamkniętych na początku kwartału w obu Amerykach, a 15 proc. w Europie. Firmy kosmetyczne tracą też na ograniczeniu międzynarodowych podróży, ale także zmieniających się z powodu pandemii preferencjach konsumentów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony