Grupa twierdzi, że cel, jakim jest ochrona i promocja 1000 rodzajów roślin do 2025 roku - został już osiągnięty

Grupa twierdzi, że cel, jakim jest ochrona i promocja 1000 rodzajów roślin do 2025 roku - został już osiągnięty (fot. FB L'Occitane en Provence)

Firma L'Occitane En Provence ogłosiła, że przekroczyła jeden ze swoich głównych celów w zakresie różnorodności biologicznej cztery lata wcześniej niż pierwotnie zaplanowała.

W ramach filaru „Poszanowanie różnorodności biologicznej” w 2016 r. grupa oświadczyła, że ​​zamierza chronić i promować 1000 gatunków i odmian roślin do 2025 r.

Teraz L'Occitane ujawniła, że udało jej się wypromować i chronić 1149 odmian i 513 różnych gatunków roślin. Osiągnęła ten cel, pozyskując szeroką gamę roślin do swoich linii produktów i promując określone gatunki lub odmiany poprzez strategiczne partnerstwa i współpracę.

W Burkina Faso L'Occitane przyczyniła się do ochrony dziesięciu odmian etnograficznych wykorzystywanych do produkcji organicznego masła shea na zasadach fair trade. Podobnie w Crest we Francji wspiera hodowlę piwonii poprzez długoterminową współpracę z hodowcą kwiatów tego gatunku, którego rodzina od 160 lat pracuje nad uprawą 300 odmian piwonii zielnych. Na południu Francji współpracuje z Shared Mediterranean Conservatory w celu promowania 141 odmian drzew oliwnych i 52 odmian drzew figowych.

Jean-Charles Lhommet, Biodiversity & Sustainable Ingredients Manager w L'Occitane, podsumował: „Oprócz tego, że jest niezbędna dla podstawowych potrzeb żywieniowych i zdrowotnych, ta różnorodność przyczynia się do piękna świata: różnice w zapachach, kolorach, teksturach, Życie byłoby bardzo smutne, gdybyśmy mieli tylko jedną odmianę pomidorów”.

Grupa L'Occitane wykorzystuje w swoich formułach ponad 300 składników pochodzenia naturalnego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony