PRODUCENCI I MARKI

STREFA URODY

Akcesoria

 

21 stycznia 2021, 16:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 W pędzlach często wykorzystuje się włosie borsuka

W pędzlach często wykorzystuje się włosie borsuka (fot. Adobe)

Grupa L'Oréal zgodziła się wprowadzić zakaz stosowania jakichkolwiek sierści zwierzęcych, w tym włosia borsuka i kozy, w swoich pędzlach do makijażu.

Francuski gigant kosmetyczny jest jedną ze 100 marek, które wprowadziły taki zakaz w odpowiedzi na rozmowy z PETA i jej międzynarodowymi oddziałami. Inne marki, które dołączyły do tej  inicjatywy to Procter & Gamble, Morphe, Cult Beauty i NARS. 

Ograniczenie wprowadzono po tym, jak organizacja walcząca o prawa zwierząt, PETA USA, przedstawiła petycję podpisaną przez około 80 000 osób.

- Każdy pędzel z włosia borsuka lub kozy reprezentuje wrażliwe zwierzę, które przeżyło gwałtowną śmierć. PETA apeluje do sprzedawców na całym świecie, aby podążali za przykładem Grupy L'Oréal i wprowadzali pędzle wyprodukowane bez udziału zwierząt i za które nikt nie musiał cierpieć ani umierać - mówi dyrektor projektów korporacyjnych PETA Yvonne Taylor.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony